Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Megterhelő a szervezetnek,...

Megterhelő a szervezetnek, vagy valami rossz hatása van ha reggel egyszerre 5 vitamint szedek be?

Figyelt kérdés

1500 mg C és D béres

Vax komplex, amibe van 100mg C, 18mg vas, 12mg cink, 400[valamilyen mértékegység B9

Magnézium B6 béres

5htp 100mg

Illetve egy magnéziumos pezsgőtabletta.

Az ashwagandhát most tesztelem, ma lefekvés előttre hagyom.


2021. nov. 28. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A magnézium meg a vas nem rontja egymás felszívódását? Úgy rémlik, de nézz utána, szerintem azok között ajánlott pár órát várni. Azt is nézd meg, milyen magnézium van benne, a magnéziumoxid alig szívódik fel.
2021. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A komplex vitamintablettákban is együtt vannak, mondjuk nem 1500 C (annyi tök fölösleges).
2021. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom higy rontja a egyik a másik felszívódását. Hogy mennyire azt nem tudom. Erről mindenhol lehet olvasni. Ezért sem értem hogy miért rakják bele a multivitaminba őket együtt. Valószínű a pénz miatt mert minél több dolog van benne úgy jobban megveszik az emberek.
2021. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy értem a vas es a magnézium rontja egymást.

A vas fekszívódását pedig pont a C vitamin segíti. Ezért is vannak együtt.

2021. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!