Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy én aki...

Miért van az, hogy én aki kitűnő voltam középiskolában, illetve általános iskolában, nem vitte semmire, egy 8 osztályt végzett, illetve szakmunkásnak meg mindene megvan?

Figyelt kérdés

máj. 15. 16:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

"meg mindene megvan?"

Ezt azért kétlem.


Mi az, hogy nem vetted semmire? Bővebben?

máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
81%
Jav. vitted...
máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Életrevalóság...?

Ha valaki nem tud mit kezdeni a tudásával, annak max a memóriája jó. De puszta memóriával nem mész annyira, mint azzal a képességgel, hogy a jég hátán is meg tudj élni, és kihozd a helyzetedből a maximumot.

máj. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem törvényszerű hogy aki képzett eszes szimpatikus az a nyerő , egyedi eletek futnak . Van aki a külsejének kitartásanak kapcsolatanak ritka képessegeinek vagy tanulás miatt esetleg bűnözés miatt lesz jobb életű . Ez a felszin mert lehet hullámzik a dzi vonala nem folysmatos a csúcsratörése .
máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Duke81 ***** válasza:
80%
Egy jó szakmával manapság sokkal jobban keresel mint egyetemet végzett emberek. Anyósoméknál egy vizes pár napja kb 200e-ért cserélt ki valami tömítést. Dobtam egy házast amikor meghallottam de hát kifizették neki. Nekem ez fél havi melóm.. pff
máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek azért kitűnő a bizonyítványa, mert mindig puskázik.

Másnak meg lehet, hogy nehéz a kétismeretlenes egyenletrendszer, Ady verseit se tudja elemezni, de van gyakorlati érzéke és nem rest megfogni a munka végét.

Egyébként egy sima érettségivel ma már kitörölheted a fenekedet. Az a kérdés, mihez értesz? Akinek nincs szakképzettsége, az semmihez se ért. Teljesen mindegy, hogy van-e érettségije vagy nincs.

máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az, hogy "egy 8 osztályt végzett, illetve szakmunkásnak meg mindene megvan" egy kognitív torzítás. Csomó ilyen ember nem vitte semmire.


Másrészt a munkában szerintem senkit nem érdekelnek a jegyeid, hanem a tudás, a teljesítőképesség számít.

máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
32%
Mert a mai világban már nem az viszi sokra aki okos, értelmes, hanem aki gerinctelen féreg + jók a kapcsolatai. Ilyen a világ, ezt kell szeretni.
máj. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
29 vagyok, és megkeseredett. Kifizetem az albérletet marad 90-100 ezer forintom megélni, érettségi után akartam volna egyetemre menni,de a szüleim nem akartak már eltartani, én meg munka mellett nem nagyon akarok tanulni. Komoly kapcsolatom sosem volt, csak ilyen alkalmik, de nem is akarok kötöttséget az életembe, csak boldog lenni
máj. 15. 16:41
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nos, az érettségi szakma nélkül sokkal kevesebbet ér, mint egy jó szakma érettségi nélkül. Ha nem akasrz egyetemre menni, legalább valami szakmát tanulj.
máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!