Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan egykori osztálytársa...

Van olyan egykori osztálytársad, aki az általános - vagy középiskolában (vagy mindkettőben) kitűnő tanuló volt, mégis "elcsúszott" az élete és nem lett belőle sikeres ember?

Figyelt kérdés

Volt egy cigány származású évfolyamtársam. Alacsony növésű, vékony srác volt.

Ennek ellenére nagyon bátor, nagyszájú! Emlékszem, már alsóban is egy fehér sráccal gyakran belekötött nála idősebb, nagyobb srácokba! Egy osztálytársamat egyszer kővel úgy fejbe dobta, hogy ömlött a fejéből a vér, de szerencsére nem tört be a feje.

Mindezek ellenére nagyon okos volt! A tanárok szerették az eszét! Matekból ő volt az egyik legjobb tanuló! Az ötös csoportban volt, ahol a legjobbak voltak! Az országos matekversenyeken is mindig jól szerepelt! A top háromban mindig benne volt!

Legutóbb 3 évvel általános iskola után futottam össze vele véletlen az utcán. Körülbelül 2 percet beszéltünk, míg hazaért. Akkoriban kezdtem el edzeni és megdicsérte, hogy látszik az eredmény! Azt mondta, ő is edzett és most újra elkezdi! Ekkora láttam őt utoljára.

Rá 10 évre, 2020 - ban olvastam a helyi újságban, hogy elhunyt Svájcban és gyűjtést szerveznek a holtteste hazahozatalára és az eltemetésére. A családja ugyanis szokásos vasazós cigánycsalád, akik alkalmi munkából tartják fenn magukat a rengeteg gyerekkel és nincs erre pénzük.

Aztán, összejött a pénz, majd eltemették. Annyi derült ki a halálával kapcsolatban, hogy valamilyen droggal túllőtte magát... Nagyon sajnáltam, mert akár mérnök is lehetett volna belőle vagy orvos az esze alapján!

De, sajnos az lett a veszte, hogy mindig rossz társaságba keveredett és így sosem lett belőle az, akinek kellett volna lennie! Szomorú az ilyen életút...

Volt egy osztálytársam, aki szintén jó eszű volt, de elképesztően lusta! A tanárom is mindig mondták neki, hogy jó esze van, csak nagyon lusta! Ilyenkor csak egyszerűen vállát vont...

Egyébként kedves, jóindulatú srác volt! Kissé duci, erőteljes felépítésű, átlagos magasságú volt. Sosem piszkált senkit! De, ha vele próbált valaki kötekedni, nem ijedt meg senkitől! Az egy fejjel magasabb, két évvel idősebb srácot is elverte!

Sajnos, a lustaság miatt a középiskolában bukott kétszer... Folyton csak a számítógépes játékokkal töltötte az időt... A nővére mondta, hogy állandóan a gép előtt ül, ezért nem foglalkozik az iskolával...

Sosem volt egy vékony srác, de azóta nagyon elhízott! Első munkahelye betanított munka volt az anyja munkahelyén. Legutóbbi információim szerint egy gyárban dolgozik szintén betanított munkásként.

Ő a másik rossz! Mármint, nem rossz társaságba keveredett, csak gyenge az akaratereje és emiatt sosem küzdött semmiért... Így, ő is eltékozolta az eszét...



2022. febr. 13. 12:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A végig jó tanuló kislány nem ment egyetemre, mert nem vágyott rá, hanem boltban eladó, férjhez ment a gyerekkori nagy szerelméhez, gyerekeket szült és boldog, mert ő igazából erre vágyott.
2022. febr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Több olyat is ismerek aki a gimnázium alatt végig kitűnő volt, el is ment jogi vagy orvosi egyetemre aztán most 40 évesen odáig jutottak, hogy van egy fodrász szalonuk, a másiknak hentesüzlete. Persze ez is nagy siker, de azért azt gondolta volna az ember, hogy ők simán lediplomáznak.


De olyat is ismerek akinek folyamatosan hanyatlott az eredménye, a társaságból egyre jobban kihúzta magát, nem tudtuk elképzelni mi baja van, annyira lent volt mentálisan, aztán ma meg mentőhelikopteren dolgozik.

2022. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Jópár ilyen van
2022. febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Én magam ilyen vagyok, de részleteket nem mondok, mert ez egy anonim oldal.
2022. febr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az összes jó tanuló osztálytársam nem vitte többre mint én. Pedig hányszor megkaptam szüleimtől, tanáraimtól: "Bezzeg xy milyen jól tanul! Biztos ügyvéd, üzletember, orvos lesz, de belőled mi? Max wcpucoló!" Érdekesmód, egyik sem lett az, és én sem WC-t takarítok! :) Többen otthon laknak még vagy albérletben és alig várják a tizedikét hogy legyen pénz. Sokaknak arra sem telik, hogy saját autójuk legyen.

Természetesen nem nézem le őket, nincs miért, de ahhoz képest hogy mennyire sztárolva voltak, nem sokra vitték.

2022. febr. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
1%
Ki a sikeres? Ez elég szubjektív. Btw. elég bicskanyitogató, hogy egy patkány antiszoc jelleműre azt mondod, hogy “nagyon bátor”.
2022. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem volt. Végig olvastam, szomorú, ha ez a dolgok vége. Tudom, hogy most kioktatás, de kérlek, ne tegyél minden mondat után felkiáltójelet! Nagyon rossz olvasni, főleg hosszabb szövegben.
2022. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

Szín ötös osztálytárs szülői nyomásra jelentkezik BME-re. Csont nélkül felveszik. Majd rájön, hogy egyetem alatt igen sovány a megélhetés, és nem is érdekli ez az egész. Inkább bevonul katonának (akkor még kötelező volt, de lehetett úgymond "halasztani" az egyetem miatt), a sorkatonai időszaka alatt jogosítványt szerez. Katonaság után még megszerzi az autószerelői szakmát, "csak hogy legyen", de leszerelése óta kukásautót vezet.

A mérnöki végzettségű "elit" testvérei pedig irigyek rá, mert a háromszorosát keresi, mint ők.

2022. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%
Mekkora oltári kamuk mennek itt te jó Ég!😂😂😂 Folytassátok csak!
2022. febr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
88%
Persze. Felcsinálták és onnantól vége volt, elment az esze. Eldobott mindent, amit addig kihajtott magából, a balek férje nélkül egy nagy nulla.
2022. febr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!