Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A kulfoldi tartozasnak itthon...

A kulfoldi tartozasnak itthon nincs semmi nyoma?

Figyelt kérdés

Ismerek olyan embert aki ment kulfoldre de csak addig ameddig ameddig lett annyi munkaviszonya, hogy autot vasarolhasson hitelre, aztan leszamolt es hazajott az autoval. Az autot itthon magyarositotta vagy nem tudom hogyan kell ezt mondani, jogsin sincs de mar magyar a rendszam es semmi problemaja nincs ebbol.

Itthon semmi nyoma annak amilyen tartozasa lett kulfoldon?

Amugy nem igazan dolgozik itthon, szerintem bankszamlaja sincs amire mehetne a tartozas, de ingosagai azert vannak es nagyon szep haza is, megsincs semmi baja.

Ez ilyen konnyen megy?


máj. 24. 22:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Amugy ismerek olyat aki ki ment 2 hetre es ilyen kis aprosagokat vett fel hitelre, laptop stb aztan hazajott es neki pl itthon ebbol semmi problemaja, de ez akkor sem tobb milios auto mint ami a kerdesben szerepel..
máj. 24. 22:08
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Fizeti. Ugyanúgy leverik rajta, mintha itthon vette volna föl. Személyi igazolvány/útlevél, munkahely, jövedelem igazolás mindenütt szükséges. Meg egyéb is. Hogy gondolod, hogy kint könnyebben kap hitelt, mint itthon?!
máj. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem így működik. Végrehajtókat fognak ráküldeni, akik meg fogják találni és kamatostól be fogják hajtani minden tartozását. Engem is simán megtaláltak külföldön, pedig én csak egy kb. 7 ezer forintos csekket nem fizettem be félreértés miatt. És mire megtaláltak, az egészből 15 ezer forint lett azzal megspékelve, hogy ha ezt nem fizetem be "18 naptári napon belül", akkor feljelentés, továbbá követelés kezelési költséget leszek kénytelen megfizetni, stb...


15 ezer forintot nem nagy kunszt kicsengetni. Visztont ha egy autó, laptop árának egyszercsak a dupláját fogják követelni 18 napon belül azzal, hogy ha a 18 nap alatt nem törlesztesz, akkor kapsz még egy 4x-es szorzót a tartozásodra... az nem annyira buli.


Szóval villoghat most ezzel a haverod, de k.rvanagyot fog szopni.

máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg vegyél vissza a rosszindulatodból meg az irigykedésedből. Miből gondolod, hogy nem fizeti az ismerősöd a hitelét vagy egyáltalán van bármilyen tartozása? Nyilván nincs, egy európai fizetési meghagyást azért nem egy nagy wasistdas kibocsátani. A másik meg, hogy két hét kinttartózkodás után bemondásra senkinek sem adnak hitelt, áruhitelt sem, a bankok és hitelintézetek sem hülyék, pláne külföldinél még komolyabban veszik az elbírálást.
máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!