Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki iszlám vallású...

Ha valaki iszlám vallású lesz, új nevet is kap?

Figyelt kérdés
21. Századba élünk, és nem tudom ,hogy a mostani muszlimok is új nevet kapnak mikor iszlám hitre térnek és elhagyjak pl : a keresztény hitet.

2013. máj. 25. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a magyar emberek neve "keresztnév". A shahada kimondását követően hitesküt tesz az illető egy másik vallás mellett. A "keresztnév" az okmányokban ugyanaz marad általában, de a muszlim ismerősök a muzumán néven szólítják majd az illetőt.
2013. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szóval hivatalosan ugyanaz a nevem marad személyazonosságimon? csak az ismerősok szliítnak majd az új nevemen?
2013. máj. 26. 18:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak azt nem tudom megérteni a mai világban akik iszlám hitre térnek.Hamár a kereszténységnek hátat akarsz forditani,van ott annyi más,toleráns vallás,az iszlámról ez épp nem mondható el.Néz körül a világon ahol muszlimok élnek,aztán rájössz te magadtol is.
2013. máj. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, találkoztál, te már vallását gyakorló muszlimmal, vagy csak a médiában elhangzottak alapján ítéled meg mind a 2 milliárdunkat?
2013. máj. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Nyugat Europában élek,és igen találkoztam nem egy muszlim hivővel mivel több kolégám is az.Vajon miert ezek a zavargások most épp Svédországba,maskor Párizs meg kitudja hol általában muszlimok részéről?Én csak azt a 2 szinűséget nem tudom elfogadni muszlimok részéről.Ugy e amikor azok az ártatlan karikaturák megjelentek,forrt a muszlim világ viszont ott amikor nap mint nap robbantják egymás meccsetjeit,ölik egymást (siita szunita ellentét)akkor meg semmi,sehol semmilyen felháborodás.Ez természetes,és emiatt is mint mindig az amerikaiak fellelősök.Vicc

2013. máj. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Négyes!

Itt a magyar muszlimoktól te még biztosan nem hallottál rosszat, tehát nonszensz, hogy idegen példákkal jössz. Ez pont ugyanolyan, mintha megkérdezné valaki, hogy mennyibe kerül 1 liter tej, és valaki beírná, hogy mennyibe kerül a francia, svájci meg mondjuk az észt. Abszolút nem a kérdéshez tartozik a válasz. És ugyan a tej, az tej, de mégsem ugyanaz, mert akárhogy is, de valahogy más az íze.

(1. vok)

2013. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Önmagam korrigálom: A magyar muszlimok nem terroristák, nem robbantgatnak, erre gondoltam, és ez alapján kell ítélni. Elnézést az ismételt off-ért. Többet ide már nem írok, kérdés megválaszolva.
2013. máj. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!