Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Új élet megoldás?

Új élet megoldás?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom közel 1-2 éve, hogy talán új életet kéne kezdenem valahol másutt. Amiben most vagyok, az szinte semennyire nem olyan élet, amilyenre igazán, szívből vágyom. Nem palota tulajdonos, vagy multimilliomos, vagy "sztár" akarok lenni, szóval nem erre kell gondolni. Csupán nem tesz boldoggá az, amit most csinálok, ahogyan telnek a napok, évek. Szeretnék lépni, de sem ötletem nincs, hogy hol tudnék olyan életet kialakítani, amitől boldog lennék, sem pedig anyagi háttér nincs hozzá :( nem mellékesen egy társ sem lenne utolsó, akivel (de ez nem annyira lényeges, az új életemben is találhatnék talán). Szerintetek anyagi háttér, ötlet nélkül ez a dolog úgy füst ahogy van, és éljek tovább ebben, amiben éppenhogy akad 1-2 olyan dolog ami tud egy kis örömet okozni? Illetve félek is, mert mi van, ha ott még ennyi sem lesz? Nem tudok dönteni, s persze tanácstalan is vagyok. 23/f
2013. máj. 27. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is tisztázd magadban a legalapvetőbb kérdést: mivel akarsz foglalkozni, mi az ami mindennél jobban érdekel, annyira hogy nem is éreznéd a szó hagyományos értelmében vett munkának amit csinálnál.

Aztán készíts tervet hogy hogyan akarod megcsinálni. Mi kell hozzá (pl. képesítés amihez iskolát kéne elvégezni amihez anyagi háttér kell, amihez legtöbbször sajnos külföldre kell menni dolgozni pár évet, ahhoz meg nyelvtudás kell, és találd ki azt honnan fogod megszerezni), stb.

Viszont készülj hogy a végcélt nem egy nap alatt fogod elérni, amellett hogy minden nap dolgozol hogy közelebb juss hozzá türelmesnek is kell lenned.

Ja és én nem úgy mondanám hogy új életet kezdesz hanem inkább a már meglévőt húzod ki a kátyúból. (És nem feltétlenül kell elköltöznöd se - az csak egy példa volt -, lehet hogy a körülmények nálad már most adottak ahhoz amit szeretnél csak még nem vetted észre)

És fel a fejjel, soha ne hagyd hogy bárki is eltántorítson attól amit szeretnél mert nálad jobban senki se tudhatja mi tenne téged boldoggá.


Plusz ajánlom ezt megtekintésre, nagyon jól tudja a fickó hogy miről beszél:


http://www.youtube.com/watch?v=SuuXWIrpnOo

2013. máj. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ilyen helyzetben vagyok. Már hosszú idő-óta nem vagyok boldog,olyan szakmát tanulok ,amit nem szeretnék csinálni, és egyre inkább gyűlölöm az embereket. Bennem is folyton ez van ,hogy elakarok menni innen külföldre,jó messze ,ahol senki sem ismer és új életet kezdeni.Viszont ha el is mész máshova ,akkor is felfognak merülni ugyan azok a problémák amik most vannak neked.Attól,hogy más helyre mész ott is olyan dolgokkal fogod magad szembe találni , mint most. Tehát szerintem először a problémáidat old meg tisztázd magadban. És semmi sem lehetetlen , nem kell hozzá ,nagyon sok pénz vannak különböző programok amin keresztül elmehetsz oda ahova szeretnél. Szerintem legyen egy konkrét célod , mit akarsz kezdeni magaddal , mit akarsz elérni, hova akarsz menni, milyen lenne az az új élet stb ezeket tisztázd magadban. Ha most 23 évesen félsz másba kezdeni ,akkor később még rosszabb lesz.Ne élj tovább olyanban ,amit nem szeretsz végül is ez a te életed. És ugye nem így szeretnéd leélni ha visszatekintesz 20-30-40 év múlva és csak arra emlékszel ,hogy nem éltél nem használtad ki a lehetőségeidet és boldogtalan vagy. Tudom ,hogy könnyebb mondani ,mint csinálni. Hajrá!
2013. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, s az a videó tényleg jó, persze megfogadni nehezebb, mint meghallgatni...
2013. máj. 28. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!