Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy 12-13 éves gyerek...

Ha egy 12-13 éves gyerek néhanapján jól berúg mint az állat, akkor van esély rá, hogy a jövőben alkoholista lesz?

Figyelt kérdés
Vagy csak most éli ki a kamaszkorát?

2013. máj. 29. 17:03
 1/9 anonim válasza:
69%
van :D
2013. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
ha mint az állat, akkor már az...a kamaszkor még pár nap..
2013. máj. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Van. Kiégett állat lesz fiatal huszonéves korára.

Anyád-apád helyében elvernélek mint egy lovat, az holtbiztos!

2013. máj. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%

Jól van sok okos ember jár erre felé. 12 évesen rúgtam be "mint állat" először. Aztán akkoriban többször is. Most 21 éves vagyok, és nem szoktam berúgni, és inni se többet mint bárki más. Tessék, élő példa vagyok :D

És gratulálok az előzőekhez :D [A szent gyerekkorral csak egy baj van, hogy hamar véget ér, és egy maradandó emléketek sem lesz, amit fellehet hozni a haverokkal és egy jót röhögni rajta :)]

2013. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es, itt szerintem nem arról van szó, h lenyúlta apuci borát, vagy megvámolta a házi páleszt. Esetleg tévedésből rossz colát vett el az asztalról.

Én 10 lehettem amikor megittam nagybátyám savanyú borát tévedésből és berúgtam, először. Viszont itt a kérdező úgy írta, h:"12-13 éves gyerek néhanapján jól berúg mint az állat"

Ez rendszereset jelet. És igen, ez probléma és van esély rá, h alkesz lesz.

A bulizós kamasz kor 15-től kezdődik. Eleinte még fokozottabb szülői odafigyeléssel. Aztán már többnyire bizalmi alapon. Aztán 16-17 éves kortól, 19-ig kialakulnak azok a bizonyos "bulizós storyk", amit lehet később röhögve mesélni.

Ha egy 12-13 éves általános iskolás gyerek lerészegedik az a legnagyobb jó indulattal sem elfogadható. Ott baromi nagy a probléma!


23 éves lány vagyok, tehát nem egy vaskalapos felnőtt.


Te meg kérdező, keresd fel a suli pszichológust, vagy hívd az ingyenes lelki segélyt. Ott talán ki tudjátok bogozni néhány beszélgetéssel, h miért csinálod ezt.

2013. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok ez. Eleve nem vagyok 12-13 hanem 27. Sok ilyesmiről hallottam, ezért kérdeztem meg, mert az én gyerekkoromban erre nem volt példa.
2013. máj. 29. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen nagy rá az esély, ugyanis nem tartom elfogadhatónak, hogy egy ilyen fiatal gyerek ilyen közel kerüljön az alkoholhoz. Ismerek egy srácot, aki szintén ebben a korban kezdte. Ma 18 éves, és már állandó jelleggel piál, csak alkohollal a szervezetében érzi jól magát. :/
2013. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem is lenne baj, ha állandóan részeg, mert az is egy kellemes időtöltés.


De..miből, kiből fog élni, lesz-e munkahelye? Lesz-e családja? Lesz-e emberi kapcsolata? Miből telik majd az egyre dráguló italra?


Van rá esély.80%.

2013. máj. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
45%
4-es vagyok. Mi sem apuci borát nyúltuk le... vásároltuk. Ha volt valami osztály kirándulás vittünk. Nyilván, ha rendszeres az probléma, az bármilyen korban probléma. De 12-4 éves koromig többször rúgtam be mint 15-21 ig. És nem vagyok alkoholista egyáltalán. Szerintem csak serdülőkori hóbort. De ha mindenki azt mondja, biztos igazatok van, és csak nekem volt szerencsém.
2013. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!