Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudna tenni egy 55 éves,...

Mit tudna tenni egy 55 éves, rákos nő az alkoholista fia ügyében? A gyerek otthon lakik (bővebben lent).

Figyelt kérdés

A munkatársamnak szeretnék segítséget keresni. Van 3 gyerekük, az egyik otthon lakik, 35 év feletti. Folyton vedel, ha van pénze (már csak a munkanélkülije jár, de szerintem nem sokáig). Orvosnál, Dobán is volt, de amint megkapta a gyógyszereit, lelép. Azokra iszik. Sokszor összehányja a szobáját, meg bevizel, meg nem tudom, milyen egyéb ocsmányságokat csinál. Szüleinek nem fizet semmit a lakhatásért. Próbáltak a gyerekkel beszélni többször, de csak ígérget. Anyja az én munkatársam volt, rákja van, így nem fog tudni többet dolgozni. Kemoterápiára jár. Nem látja nagyon értelmét a gyógyulásért való kínlódásban, mert azt kell látnia, hogy a fia ilyen.

Érdeklődni szeretnék, hogy ez esetben mit tudnak csinálni a szülők? Kidobni a férj nem akarja, mert hogy mit szólnak a szomszédok, meg hogy a saját fia, stb. Az anyja már nem így látja, de egyedül nem tud tenni semmit. Családsegítőhez érdemes lenne fordulniuk? Vagy kihez lenne érdemes menni ez ügyben? Már 1 éve ez megy...


2010. aug. 17. 12:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ki kell dobni a francba, ha meg az apjának nem tetszik, akkor takarítsa a mocskot utána ő
2010. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet mindenkinek a gondját magunkra venni. Ezekből az esetekből számtalan van a világban, inkább okulni lehet belőlük.
2010. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy mit szólnának az emberek ahhoz, ha kidobná? Mi közük hozzá?


Én kitenném. Ha saját gyerekem,ha nem.

2010. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő is úgy van vele, de a férj nem akar ilyet tenni. Én is kidobnám a francba. Akkor a nő egyedül tehetetlen? Nincs kihez fordulnia?
2010. aug. 17. 12:24
 5/6 anonim válasza:

Léteznek szervezetek, amelyek segíthetnek az alkoholból való szabadulásban (pl [link] De náluk is feltétel, hogy az illetőnek legyen motivációja.


Általában a motiváció (v. annak szikrája) akkor szokott támadni, ha az emberünk vmi falba ütközik, egy ponton túlmegy, ami már sok neki. (pl. szégyen, tönkrement kapcsolatok, drasztikusan romló életminőség, vmi ami neki fontos)


Nehéz használható tanácsot adni (kitenni vagy sem, tisztázni a játékszabályokat, de azt ő nem veszi komolyan, stb.),

én szakembert kérdeznék, pl a fenti szervezetből.

2010. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
a férjjel kéne elbeszélgetni, h mi a fontos, az emberek véleménye v a felesége élete?
2010. aug. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!