Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hiszel Istenben? Ha igen,...

Hilda baba kérdése:

Hiszel Istenben? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

2013. jún. 4. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.vagy esetleg.mivel nem találkoztunk még, nem volt szerencsém vele álmodni. Mert ha lenne nem hagyná éhen halni a gyerekeket. Ha meg mégis van és hagyja hogy az emberiség megdögöljön akkor nem értem miért kéne "istenitenem"...
2013. jún. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért hinnék valamiben ami nem létezik?Ez a szó hogy "hinni" már úgy rossz ahogy van.Gondoljunk csak bele,mikor találták ki ezt az egész istenes marhaságot.Annyira sötét emberek éltek akkor,sok volt a háború,a halott,meg kellett valahogy nyugtatni a népet,ez elég okos megoldás volt a maga hülye módján akkoriban :D Azok hisznek valamiben akik reménykednek egy olyan dologban,amiről ők is tudják hogy nem lehet,és elképzelik,hogy van valami ami segít nekik,ha minden rosszra fordulna.Ez olyan mint amikor reménykedsz hogy visszajön hozzád a párod aki elhagyott,de tudod hogy nem fog visszajönni,csak így elviselhetőbb,és talán nem lesz annyira kínzó a szenvedés.Az érzelmileg gyenge emberek kezdenek hinni dolgokban,akik kiakarnak bújni a felelősség alól,így sok mindent túl lehet élni.A halált viszont nem,attól félnek a legjobban a nagy isten hívők.Én nem hiszek semmiben,Vagy tudok valamit,vagy nem,Amiről meg nem tudom hogy tudom e,abban nem kezdek el hinni.Nem vagyok hülye hogy befolyásoljanak a szellemileg leépült,beszari,hiszékeny emberek.Nekem ez a véleményem az egész hitről.

18/F

2013. jún. 5. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát kedves második (18f) tökéletesen leirtad a véleményed/ véleményem, most igy elolvasva a tied kicsit irigykedem milyen jol megfogalmaztad.

1 - es voltam

2013. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

az evolucios elmelet kiotloje Charles Darwin ,,a fajok eredte cimu konyveben``(amirol senki se tudja pontosan hgoy hogyan irodott)nos a 300 valamennyi oldalban tobb mind 800 szor szerepel ez a szo,,feltetelezhet hogy``a tudomanyt pedig nem feltetelezesekbol kene letrehozni.A Discovery channel eggyik regenyeben(2000 es evek)azt irtak az az univerzum az abszolut semmibol robbantotta letre onmagat.Eelinte nemi hidrogent es heliumot letrehozva.Hat ebben mi a tudomany? az evolucio teves es veszelyes tan(amerikaban 4 viatal 13 iskolas tarsukat es eggy tanarukat oltek meg, mert feketek voltak aztan magukkal is vegeztek)a merenyletet tudatosa hitler szulinapjan hajtottak vegre.

azonkivul az evoluciora meg nincs bizonyitek mar szamos dologrol ki kialtotta hgoy az az evolucio bizonyiteka am mindrol kiderult hogy teves elmeletek.

2013. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
ja 14/f es hiszek Istenben.
2013. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Kérek mindenkit, hogy az ilyen kérdéseket hanyagoljuk, mert csak egy végtelenségig nyúló kommentcsata lesz arról, hogy van vagy nincs Isten.

Én pl. hiszek benne, de tök lényegtelen, hogy itt öljük egymást amiatt, hogy ki hisz mit.

Köszönöm.

2013. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Girgoy ***** válasza:
Én hiszek. Azért mert nemcsak nézek, hanem látok is. Akár befelé, akár kifelé nézek, mindenütt ott van, még az éhenhaló csecsemőkben is Ő van jelen.
2013. jún. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én nem hiszek istenbe tuddom hogy letezik.
2013. júl. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nem hiszek benne, mert semmi értelme belevenni a tervezőt a képbe.

"A világ olyan bonyolult, hogy azt valakinek terveznie kellett"

Igen, de akkor Isten még bonyolultabb, mint az egész világ. Hoppá, akkor Istennek nem kéne egész véletlenül tervező? Azt tervezte a megaisten, azt meg a megahiperszuperisten, ez egy végtelen logikai lánc.


fodor alpar

Várnak a Viasaton az észbontókban, legalább az ország megismeri az arcod ;-)

2013. júl. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!