Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszel Istenben?

Miért hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
A kérdést nem provokatívnak szántam.Jómagam még keresem az utamat,kételkedek és érdekelne,hogy mások miért hisznek Istenben esetleg istenekben.Lehet,hogy nem hangzik túl átgondoltnak a kérdés,de máshogy nem igazán tudtam megfogalmazni,és azzal is tisztában vagyok,hogy tettek már fel ilyen kérdést,de sajnos a válaszok nem igazán segítettek dűlőre jutni.17L

2012. dec. 28. 20:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszek benne. Tudom, hogy van. Hinni hülyeség. Tapasztalni, no az már valami.
2012. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Akkor milyen tapasztalat győzött meg arról,hogy van,létezik?
2012. dec. 28. 20:35
 3/32 anonim ***** válasza:
83%

Nekem így logikus. Egyébként pedig nagyon hasznos kincsnek tartom, azt amit Jézus tanított. Az nekem az abszolút igazság alapjai.

Ja és én is tapasztaltam már, hogy segített. (persze erre nincs bizonyíték).

Nyitott vagyok természetesen minden új dologra, ami normális és meghallgatom a másik felet is.

Persze csak ha megfelel bizonyos szabályoknak, amiket most nem fejtek ki. (Legyen annyi elég, hogy mérem a primitívséget).

Ez nem jelenti azt, hogy aki mást hisz, mint én primitív.

Én ezt a viselekdésből, gondolkatokból, érzésekből szűröm le.

Én nem az alpján barátkozom, hogy ki mit hisz, hanem hogy milyen ember.

2012. dec. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%
Először is leszögezem ,hogy egy Isten van a többi csak halott bálványok akiktől semmit nem kapsz az ég világon!!!De ne is várj!! Jó magam nem rég tértem meg,mert megtapasztaltam a végtelen szeretetet és utána hittem!! Üdv.
2012. dec. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Pontosan milyen formában lehet tapasztalni a végtelen szeretetet?
2012. dec. 28. 20:47
 6/32 anonim ***** válasza:
27%
Elhagyatottságomban a szivemben éreztem meg,valahogy nem tudom szavakba kifejezni ezt érezni kell.
2012. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
39%

Mert a világ olyan bonyolult rendszer, hogy lehetetlen, hogy elemi részecskék „intelligenciája” vagy véletlen egymásra hatása hozta volna létre. Tehát egy magasabb intelligencia kellett, hogy teremtse.

Mit tudhatunk erről a magasabb intelligenciáról? Azt biztosan, hogy jó ízlése van (ld. az érintetlen természet szépsége, sokfélesége), valamint, hogy jó programozó matematikus (ld. rendszerek bonyolultsága, pl. biokémia, ökológia, fizika, az emberi test és elme sokoldalú teljesítőképessége, stb.) Isteni eredetre vall az ember lelkiismerete is, ha rosszat tesz, bántja a lelkiismeret (amit persze ki lehet ölni magunkból, ha sokszor nem hallgatunk rá). Én keresztény vagyok, egyébként.

2012. dec. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Ezzel a koncepcióval mindig is problémáim voltak,mert ebből az következik,hogy Istennek is valahogy meg kellett teremtődnie.Ő hogyan lett?Ti ezt hogy látjátok?
2012. dec. 28. 21:02
 9/32 anonim ***** válasza:
71%

Mert jól esik. :)


Jól esik a tudat, hogy nem cél nélkül vagyok itt, hogy van valaki/valami óriási, univerzális, jószándékú alkotóerő, ami/aki áthatja a világot, benne engem is. Aki végtelen bölcsességgel szövi a természet életét. (Igen, véleményem szerint az általunk evolúcióként ismert folyamat, az a csodálatosan tökéletlenül tökéletes rend, ami a természeten uralkodik, ennek a hatalmas, öröktől fogva létező alkotóerőnek a műve.)


Ugyanez az erő az, amely az emberekbe önzetlenséget, jót, szép törekvéseket ültet, amely létrehozza bennünk a szeretetet, emelkedett, tiszta érzéseket, a művészet élvezetét, a természet szépségeire való rácsodálkozást.


Érdekelnek a tudományok, foglalkozom is ilyesmikkel, és bennem még sosem ütközött össze a tudomány és a hit.

2012. dec. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Akkor te meglátásod szerint az önzetlenség és egyéb erkölcsök magától Istentől származnak?
2012. dec. 28. 21:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!