Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nos miért hiszel/hisztek...

Nos miért hiszel/hisztek Istenben vagy egyéb más vallásban található feljebb hatalmakban?

Figyelt kérdés
Remélem érthetően fogalmaztam meg a kérdést csak kuszák a gonolataim. A lényeg a lényeg hogy miért hisztek a spirituális feljebb valóban? érdekesség képpen kérdem.

2013. márc. 1. 00:34
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Mert ez egy emberi "szükséglet".


Én nem tudom eldönteni, hogy kellőképpen vagyok ateista vagy kellőképpen vallásos.

2013. márc. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ezt tudom jól hogy szüksége van az embereknek arra hogy hidjenek valamiben amiből erőt meríthetnek és önbizalmat adjon nekik stb... de akkor miért hisznek magukban? mondjuk az túl egyszerű lenne ...
2013. márc. 1. 00:53
 3/25 A kérdező kommentje:
miért nem hisznek magukban? ( elírtam és nem tudom hogyan kell korrigálni)
2013. márc. 1. 00:54
 4/25 anonim ***** válasza:

1 - es vagyok.


Biztosan azért, mert "szeretne valahonnan származni"...


Amúgy meg, amikor Istemben hisz, szerintem saját magában hisz az egyén.

Tehát, ha valami sikert elért saját erejéből, akkor a csodálatos Istennek tulajdonítja ezt, de hogy miért, azt nem tudom.

2013. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Egyetértek hogy Isten által hisznek magukban . De akkor is fennt áll a kérdésem továbbra is mi sarkalja az egyént arra hogy egy olyan dologban hidjen ami volta képpen nem létezik vagy is nem az a baj hogy nem létezik hanem valamely másik ember találta ki és szabályokat állított fel hogy hogyan is érheted el Istent. Számomra ez ilyen vak vezet világtalant felállás.Mert a legtöbb vallásban ha emlékezetem nem csal lényegében azt írják hogy egy felsőbb hatalom teremtett minket vagy tőlle származunk ezáltal lényegében isten gyermekei/részei vagyunk és akkor az a hatalom amit képvisel ugyan ugy megtalálható bennünk is .Szoval még mindig ott tartok hogy ha magukban hinnének az emberek többet érnének el szerint. Mondjuk lehet ez is a hatalom játékról szol hogy tömegeket állítsanak maguk mögé egyszerűen amit a romantikus egó utján érnek el.

Hmm asszem kusza a gondolat menetem egy pöppet. De remélem érted.

2013. márc. 1. 01:18
 6/25 anonim ***** válasza:

Mert van, és Ő hozta létre az életet, adott megfelelő útmutatást, hogy ha betartanánk, nem itt tartana az emberiség.


Csak nézz körbe, azért tartunk itt, mert az emberek magukban bíznak, és azt hiszik Isten nélkül szuper életet hoznak létre.

az elmúlt akár hány ezer Év alatt egyetlen emberi kormányzat sem hozott békét egyenlőséget harmóniát.

amíg Ádám idejében elfogadták Isten vezetését, nem is volt semmi baj.


amikor függetlenítették magukat na onnantól haladunk lefelé.

Nem véletlen írta Bölcs Salamon király:


(Prédikátor 8:9) . . .mikor ember uralkodik emberen a maga kárára.

S Jeremiás is elismerte:

(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember. . .


Az ember nem tudja saját magát irányítani, nem úgy lett megteremtve, nem hogy másokat.

Jehova az állatok feletti vezetést engedélyezte az embereknek nem az egymás feletti uralkodást.

2013. márc. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nos ebben igazad van hogy egyetlen egy emberi kormányzat sem hozott békét de ezzel az a baj hogy igazából minden egyes vallás emberi kormányzatokra alapul ugyan ugy és egyember kezébe helyezi a dolgokat álltalában aki legyen egy vezeklő buddhista vagy isten földi helytartója. Ezek mind mind olyan dolgok igazából ha megszállott vagy nem látod sajnos. De a kérdésemre te sem tudtál kielégítő választ adni miszerint miért csak azért mert ő teremtett? és te ezt honnan tudod valójában? mert egy ember által írt könyven ezt írták amit egy bizotság előtt tanácskoztak hogy mi is kerüljön bele... és látod ez a szomorú. Amíg nem látják be az emberek hogy magukban kell hinni is nem másba/másokban addig valóban "rossz" lesz a világ.
2013. márc. 1. 01:41
 8/25 anonim ***** válasza:
A természetben megfigyelhető jelenségek teljességel megmagyarázhatóak mindenféle isteni irányítottság feltételezése nélkül is, ezért.
2013. márc. 1. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Bocsánat, hogy választoltam, csak most vettem észre, hogy a kérdés az Istenben hívőkhöz szól.


Úgy látszik fáradt vagyok már.

2013. márc. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
nem probléma igazából fejsd ki nyugottan a gondolat menetedet :D
2013. márc. 1. 03:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!