Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz az élet?

Miért ilyen nehéz az élet?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 17:18
 1/2 anonim ***** válasza:

"Az élet nem arról szól, hogy milyen gyorsan futsz, vagy milyen magasra ugrasz... hanem arról, hogy milyen gyorsan állsz talpra!"


Azaz akit burokban nevelnek és nem készítenek fel az élet nehézségeire időben az később nagyon nehezen tud feltápázkodni a kapott pofonoktól. Ha tisztában vagy vele hogy a legrosszabb is bekövetkezhet és erre fel is készülsz akkor a nem is olyan nehéz, a jó pedig hab a tortán.

Nehéz dolog mindenben megtalálni a jót, akinek ez a képessége megvan az boldog ember tud lenni.

2013. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy az élet nem habos torta, viszont én nem vagyok édesszájú. Ez annyit takar, hogy nem kell mindennek édesnek lennie ahhoz, hogy jó legyen. Sőt, ha minden édes, akkor egy idő után már nem is tudjuk értékelni az édeset.


Sokan úgy élnek, hogy megkeserülnek a gondok alatt. Pedig a problémák csak esélyek arra, hogy az ember fejlődjön és olyan dolgokra is rájöjjön, amikre nem jönne rá, ha folyton felhőtlen volna az élete.


Én a legnagyobb leckéimet akkor tanultam, amikor a legnagyobb hibákat követtem el. A hiba tulajdonképpen annyi, amennyi: hiba- elköveted, tanulsz belőle, túllépsz rajta. Ennyi. Néha nehezebb és néha könnyebb. De egy a lényeg: " Csendes tengeren nem lesznek a tengerészek tapasztaltak. "


Egy másik idézet szavaival élve: " Ha újra tudnám kezdeni az életemet, még több hibát követnék el. "

2013. jún. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!