Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el anyámnak?

Hogy magyarázzam el anyámnak?

Figyelt kérdés

Szerintetek mi egy anya- feleség szerepe?

19 éves vagyok, van egy 15 éves öcsém, kis lakásban élünk, de annál nagyobb szemétben. Apám egész nap melózik, anyá meg egész nap itthon ül, és próbálkozik a neten valamit mókolni.


De én ezt már nem bírom, hogy akkora szemétben élünk, hogy egyszerűen az arcomról leszakad a bőr, mikor be kell engedni a vízórást. A konyha állandóan tele mosatlan tányérokkal, minden tiszta retek, meg zsír. A fürdőt már eszi meg a penész, a wc-be meg rettegek bemenni...

És azt mondja mindig, hogy mi már nagyok vagyunk, takarítsunk ki mi. Nem egy hétvégém ráment arra, hogy azt mondta... "na jó kitakarítok mindent" Esküszöm, három napig nem tartott a rend, és ez már nem egyszer el lett játszva.

De nem csak ezzel van a probléma. Tudja, hogy minden nap 2kor jövök haza, és bármikor megkérdezem, "van valami ebéd?" még nem kezdtem el csinálni válasz érkezik. Aztán háromkor elkezdi csinálni, de úgy, hogy mihamarabb rohanhasson vissza a gépéhez. Eszébe nem jutna egyszer is kimosni a ruháimat, vagy kiteregetni...

Nem foglalkozik, semmivel, csak hogy mehessen a gépéhez, mondván... "elég nagyok vagytok, csináljátok meg magatok"


Most szerintetek ez normális? Alapvető feladatokat nem hajlandó elvégezni, ami szerintem egy anya-feleség fő feladata. És a legnagyobb probléma egy egyre csak romlik, és romlik.


Most mit mondjak neki, hogy megértse, ezt, és felfogja a helyzet súlyát? És ha ezeket szóvá teszem neki, akkor felháborodik, hogy minden szarral öt csesztetjük. Hát könyörgöm. Nekem tanulom kéne...


De már csak pár hónap, és ég veled retkes lakás...


Mi a véleményetek erről, és mit tudnátok javasolni?



2013. jún. 7. 15:46
 1/1 anonim válasza:
Költözz albérletbe. Akkor nem kell más után takarítanod, csak magad után.
2013. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!