Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy magyarázzam el anyámnak,...

Hogy magyarázzam el anyámnak, hogy nem veszélyes madárpókot tartani?

Figyelt kérdés
Nem bírja felfogni, hogy egyáltalán nem veszélyes. Én gondoskodnék róla. Félreértés ne essék, nem tinigyerek vagyok, akinek most ez lett a heppje, 20 éves vagyok, lassan egy éve foglalkozom a témával, csak még anyámmal lakom együtt. Azt mondja, majd ha saját lakásom lesz, akkor azt csinálok, amit akarok. Még régebben apámnak volt kígyója és volt, hogy kimászott a terkóból... Szerintem emiatt nem hajlandó átértékelni a dolgokat. Volt, hogy kaméleont szerettem volna, de azt se engedte.
2013. jan. 30. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Nem akar egy fedél alatt élni egy hatalmas pókkal, tényleg olyan nehéz ezt megérteni? Ha teszem azt, rühellnéd a macskákat, akár a természetük, akár a higiénia miatt, de a feleséged minden áron macskát akarna tartani a lakásban, te hajlandó lennél?
2013. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Én teljesen megértem anyukádat, mert ezek a pókok tényleg lehetnek veszélyesek, ha véletlenül kiszökik
2013. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit tehetsz vagy vársz addig amig lesz saját lakásod,vagy elköltözöl egy kis albérletbe.ha mez a közeljövőben nem várható,akkor,próbálkozhatsz mindennel pl. apukád megengedné-e,kérd meg anyukádat mondja el mik az indokok,miért fél tőlük,próbáld vele megismertetni őket pl először csak képek alapján mutathatsz neki egy szebb fajt pl.avicularia stb

Esetleg elviheted őt terraplázára is ahol szakemberek véleményét is ki lehet kérni,elmondják hogy nem veszélyesek.lehet ha tőlük hallja,akkor jobban megnyugszik.

2013. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
11%
És itt láthatjuk a rémült anyukát, aki rátalált a kérdésre a neten...
2013. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

utolsó :D

Szerintem nem mondhatod, hogy nem veszélyes madárpókot tartani, mert ugye vadállat, mérge van, és a szökés esélyét nem tudjuk 0-ra csökkenteni, akkor sem, ha nagyon odafigyelsz rá. Az én anyumat is nehéz volt meggyőzni. Szerintem ha arachnofóbiás, akkor nincs értelme erőltetni, de ha csak undorodik, mert nem szereti a pókokat, akkor beszélj vele. Mondd el, hogy a lakásban bizonyára sok pók él, tőlük mégsem fél, megtűri őket a szekrény alatt, ágy mögött, stb. Mondd, hogy szelíd (grammostola, brachypelma), gyenge mérgű kispókot szeretnél először, mondjuk 3-4 vedléseset, azok általában ugye keresztespók-méretűek. Esetleg mutass a pókokról fotókat anyudnak, hogy szépek, színesek, egzotikusak. Egy P. metallica vagy egy versicolor tuti leveszi a lábáról. :D Bár az én anyumnál a smithi volt a kedvenc. :)

16/L, lassan egy éve pókozok

2013. febr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na, fordult a kocka és valahogy rájött, hogy annyira nem para a dolog. Még ő akarja megvenni szülinapomra... És igen, a P. Metallica eléggé bejött neki, de mondtam, h én csak egy B. Boehmei-t akarok, szerintem az az egyik legszebb "kezdő" pók. Úgyhogy, ha minden jól megy, akkor Tplazan beszerzem a kis csöppséget:)


U.I.: A kommentelők nagy részén itt is látszik, hogy nincsenek tisztában a dolgokkal, hisz a pókok nem is annyira veszélyesek, mint amennyire a médiában beállítják.

2013. febr. 3. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a veszélyességen múlik. Van aki fél tőlük, és kész.
2013. febr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5. válaszolónak utolsó :D

Szerintem nem mondhatod, hogy nem veszélyes madárpókot tartani, mert ugye vadállat


Igen vadállat én is 1 éve madárpókozom és zárt terráriumban bizony még egyszer sem szökött meg.Ha a szabályokat betartjuk egy ilyen állatnál akkor mondhatjuk hogy nem veszélyes.Szabályok ne próbáljuk kézbe venni,a kaját kézzel berakni,simogatni.Amugy te is rosszul írtad mert szelíd nem lehet mivel vadállat hanem vannak kezdőknek ajánlott pókok amelyek fenyegetésre csak a csalánszőrt dobálják de persze ott is lehetnek kivételek.

2013. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó.

Természetesen a szelídet nem úgy értettem, hogy simogatni lehet az állatot, de vannak fajok, amik általában véve jobban tűrik a költöztetést, kézrevételt. Ezt persze az albo-m rendesen megcáfolja... :D

Nálam sem volt (még) szökés, igyekszem is elkerülni, de mivel a pókok természete olyan, hogy minden kis résen át akarnak menni, nem árt vigyázni. Fent említett albo-m pl rendszeresen harapja meg "karmolja" a terkó ajtaját, egyszer pár miliméterre ki is nyitotta.

16/L

2013. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen pozitív irányban mennek a dolgok, már lassan egy hete meg van a kis b. boehmei-m. Még elég picike, kb. 1 cm össz.
2013. febr. 18. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!