Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan magyarázzam meg anyámna...

Hogyan magyarázzam meg anyámnak, hogy még nem kell tanulni és ha kellessz én tanulok?

Figyelt kérdés
még csak ez volt a második napom a suliban,de anya már most kiabál velem,hogy nem tanulok,pedig még nem is kel nem is tudom kik lesznek a tanáraim holnap lessz az eslo igazi órák a suliban,de képtelen felfogni.amikor meg már van tanítás akkor is kiabál velem,ha nem tanulok egésznap,mert amikor tanulok azt észre sem veszi,de ha leulok a géphez csak kiabál állandóan,pedig jó tanuló vagyok és nagyon hamar megtanulok,ha valamit elfelejtettem,hogy meg kel tanulni a suliba tanulom meg szunetbe és hibátlanul lefelelek.idegesít,hogy ilyen ha rajta mullik egyetlen pert szabadidom sem lehet,nem képes felfogni,hogy nekem nem kell órákat tanulni valamit,hogy tudjam egyszeruen nagyon hamar tanulok,néha persze kapok rosszabb jegyet is,de az átlagban azért,mert nem voltam suliban és nem mondták,hogy volt tanulni,vagy nem értem az anyagot (pl a kémiában alig értekk valamit,hiába magyarázza el a tanár,nem értem),de meganulom csak épp felméroknél nehezebb.
2012. szept. 4. 15:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
a helyesírási szótárt azért máris forgathatod
2012. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Könnyen lehet, hogy ezért le fogsz pontozni, de én bizony úgy látom, hogy anyukádnak igaza van. Ha valóban olyan jó tanuló lennél, amilyennek lefested magad, akkor a helyesírásod nem lenne ilyen rettenetes, és képes lennél szépen megfogalmazni egy ilyen egyszerű szöveget. Nem a gép előtt lenne a helyed, hanem teszem azt egy jó könyv lapjai fölött.
2012. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%

Teljesség igénye nélkül:

Lesz egy sz

Kell két l


Tényleg kezdj el tanulni, hogy lehetsz ilyen helyesírással jó tanuló???????????

Igaza van anyukádnak.

2012. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
36%
Az én gyerekeim már két héttel ezelőtt elkezdték a tanulgatást. Nem nagy lendülettel, de ismételgetve, napi 30-40 percet. És ahogy elnézem a helyesírásodat, rád is férne a tanulás, nem is kicsit.
2012. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
ti soha életetkben nem gépeltetek gyorsanmert épp sietnetek kellet vagy csak egyszeruen nem figyeltetek oda? mindig jó jegyet kaptam a helyesírásomra és esetleg érdekel,hogy egyes betuknél miért nem használok ékezetet az azért van,mert a gépemet nem lehet magyarra állítani mivel kulfoldon élek,ami pedig a jegeimet illeti igyekszem minnél kevesebb rossz jegyet kapni,de nem tehetek róla hogy nem értem azt amit a tanáraim nem tudnak elmagyarázni,és nem kioktatást kértem,mert nem vagyok tokélets
2012. szept. 4. 16:24
 6/24 A kérdező kommentje:
hja és mint azt írtam nekem nem kell egy fél óra,hogy ,megtanuljak,még azt is hamarabb bemagolom amit nem értek,és nem tudom ott,hogy van,de itt nem mondják a suli kezdete elott,hogy mit fogunk tanulni,ugyanis erre van a suli.
2012. szept. 4. 16:26
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem tetszik, amit írtunk, arról nem mi tehetünk. Mindenesetre ha tanulni nem is akarsz, egy illemtanárhoz elmehetsz. Én is gyorsan írok, mégis igényes vagyok mind a helyesírásra, mind a megfogalmazásra. Nem az ékezeteket hiányoltuk, hanem a szándékot a mondanivalód érthető tálalására. Az a válaszoló, aki megemlítette, hogy a gyermekei már két hete tanulgatnak, leírta azt is, hogy a gyerkőcök ismételnek. Ezt te is megteheted, ha akarod. Ne hőbörögj, ha senki sem ért egyet veled, annak oka van!
2012. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Fogadni mernék gyorsabban írok mint te gépen... És mégis megy helyesen. Na mindegy, végülis te dolgod, csak ez egy elég tré indok. Másrészt milyenek a jó jegyek? Milyenek a rosszak? Attól függ. Ha szín ötös vagy, de néha (félévente max 3) röpdoga pl 2-es lesz, akkor nem tragédia... De ha kb mindenből 4-es vagy, és azért havi egy 1-est benyelsz, na akkor már más tészta... De én se szoktam előretanulni... Szerintem hülyeség, de kajak, mert oké van egy kis előnyöd, de örökké nem tudsz előretanulni ráérősen... Szerintem nem jó stratégia, persze, ha rossz tanuló vagy, de szorgalmas, akkor hajrá! De aki fél óra alatt tud másnapra mindent (Min. 4-esre) akkor szerintem is felesleges órákat csücsülnie a könyvei felett. Nekem a tanáraim azt mondják, hogy annyit tanulj, amennyi kell az ötöshöz. Lehet 5 perc is, ha megtanulok, megértek mindent, akkor jó az így is. Fiú vagy lány vagy? Hány éves? Hanyadikos?

Nekem 1,5 óra kell a házira+tanulásra, mivel minden nap szinte dogát írunk. De általában a matek, fizika kivételével minden ki van dolgozva, és amit meg kell tanulni legalább párszor átolvasva. (Matek, fizika meg azért nincs sokszor megírva sem, mert ha felszólítanak fejből elmondom hibátlanra... Szóval mondhatni ezt felesleges... Amúgy meg járok szakkörre, az épp elkég gyakorlás:))


14/F

2012. szept. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok 9-es.és amugy azért írtam gyorsan,mert seitnem kelett,és még ha nem is írok annyira gyorsan vétek el hibákat,mert nem írok lassan sem.és nem vagyok kituno tanuló,de megteszek mindent annak érdekében,hogy az éven ez sikeruljon,mivel egy eros suliba szeretnék jelentkezni ahol minden számít.szorgalmasnak szorgalmas vagyok ezt még a tanárom is megmondta,de van,hogy nem tudom megérteni az anyagot és akkor hiába tanultam meg mindent,ha nem tudom használni.emiatt az egyik tantárgyból már 2 éve nem tudok tokéletes jegyeket szerezni,mert egy nagyon fontos dolgot nem értek,de akárhányszor kérem meg,hogy magyarázza el,nem tudom megérteni,ezért próbálok egyedul rájonni valahogy,de még nem igazán haladtam.és engem nagyon zavar,hogy anyám kiabál ha nem tanulok,de amikor a konyv a kezembe azt nem veszi észre,nyáron megszerettem volna venni egy konyvet amainek nincs koze a sulihoz,de engem érdekel erre o aztmondta,hogy nem vehetem meg,mert sosem látja,hogy olvasok,de a lényeg az,hogy ithon nincs is olyan konyv amit elolvashatnék,kivéve egyet aminek az elolvasásához egy hét sem kellett,pedig regény és annyira mégcsak nem is érdekelt,szerettem olvasni,de anyám még azt is képes megutáltatni velem,pedig annyi konyv van amit el akarok olvasni,de varázslatos módon nem látta amikor egy kotelezo regényt két nap alatt elolvastam úgy,hogy még aludni sem akartam menni,nem lárja amikor tanulok,de zavarja,ha hangosan olvasom a tanulnivalót és engem idegesít,hogy nem képes észrevenni,ha tanulok
2012. szept. 4. 17:57
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha tényleg becsülettel tanulsz, és anyukád nem hiszi el, bizonyítsd be neki. Nem tudom anyukádnak mennyi ideje van rád, de mondjuk a házimunka közben felmondhatod neki a tananyagot. Tudom, ez ebben a korban már ciki, de mond neki, hogy megtanultál és ha nem hiszi felmondod. Ennyi!! Egyébként az, hogy nincs még mit tanulni, így nem igaz, mert az én 12 évesem is ismétli a tavalyi tananyagot, a kisebbel pedig szorzótábláztunk.
2012. szept. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!