Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen volt a mindennapi élet...

Milyen volt a mindennapi élet a 18. századi Angliában?

Figyelt kérdés

Történelemkönyvem nekem is volt, nem háborúkra és a nagy eseményekre vagyok kíváncsi, hanem arra, hogyan élt egy hétköznapi, NEM nemes ember 1700-1740 között kb,( a század eleje érdekelne) kifejezetten Angliában. Milyenek voltak a családok, a települések, a férfi-női szerepek, gyerekvállalási szokások, mikor házasodtak, foglalkozások, ruházkodás, egyáltalán az egész attitűd... Nagyon fontos lenne, remélem tudtok segíteni.

19/L



2013. jún. 10. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Szarul éltek. Túlnyomó többség még nem a városban, hanem vidéken lakott, mivel az ipari forradalom előtti időszakot kérdezed. A bekerítések már javában folytak, gondolom, arról tudod mi az, tanultad az érettségire...


De egyébként Google?


Ne adj isten egy KÖNYV elolvasása a témában...? Elolvashatod egy korabeli író regényét, Dickens pl. egy századdal később élt, de az alsóbb néprétegek helyzete attól még nem változott sokat.


Tessék: [link]


Ingyen és bérmentve, a karosszékből elérhető.


Ha valami konkrétabbra vágysz, akkor a könyvtárat tudom javasolni, a történelmi, vagy a társadalomtörténeti (!!!) ez a neve ugyanis, részleget.


Hogy lehet valaki ilyen tehetetlen 19 évesen...? Ja és ne gyere azzal légy szíves, hogy nem piszkálódást szerettél volna, mikor kiírtad a kérdést, mert ez azért már a lustaság csúcsfoka, amit csinálsz... Remélem, nem a felsőoktatásban tanulsz... Ez nem több, mint színtiszta lustaság, gratulálok!

2013. jún. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, 6 éves korom óta rendszeresen járok könyvtárba, ez ügyben is voltam, nem is egyszer; de egy olyan könyvet sem találtam (könyvtároshölgyek segítségével sem), amik a mindennapokról beszélnek. Korabeli filmeket szereztem, és igen, tudom, hogy vannak korabeli könyvek is. Azért írtam ide, mert reméltem, hogy valaki mindezt meg tudja toldani némi plusszal, hogy tökéletesen pontos képet szerezhessek a korról. Google-t ezerféleképpen próbáltam, de pontos választ nem ad a kérdésemre. Nem értem, miért kellett így válaszolnod, és leminősítened, amikor azt sem tudod, miért tettem fel a kérdésemet. Ha ismernél, tudnád, hogy minden vagyok, csak lusta nem, és a gyakori kérdések honlapja volt a legutolsó próbálkozásom ez ügyben. Mindenesetre a válaszodat köszönöm, nem áll szándékomban vitát szítani, remélem nem írtam semmi sértőt számodra.
2013. jún. 10. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!