Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem unjátok a mindennapi életet?

Nem unjátok a mindennapi életet?

Figyelt kérdés

Nekem van két csodás gyerekem, akik egymás után születtek, imádom őket, de egy ideje semmihez nincs kedvem, türelmem, még hozzájuk sem.

Mivel itthon vagyok még gyereknevelésen minden rám szakad, háztartás, gyereknevelés, pénzügyi gondok,stb. A férjem köszöni szépen eldolgozgat, legtöbbet nincs itthon, nekem meg annyira sincs időm, hogy esetleg fodrászhoz elmenjek.

Egy ideje félek magamtól, olykor teljesen magamba zuhanok, sírok és nem tudom miért, aztán rádöbbenek, hogy nem bírom ezt én így tovább.

Megkérem, olyanok válaszoljanak, akik már voltak esetleg ilyen helyzetben. Alapjában véve mindig vidám ember voltam, de egy ideje...

Rosszindulatú válaszolók kíméljenek!


2012. márc. 10. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
barátaid,rokonaid nincsenek?ha rendesek,akkor hátha segítenének neked otthon.vagy hívd el őket hozzátok,beszélgessetek,biztos jót tenne.vagy esetleg mégis próbálj meg elmenni velük valahová,mondjuk egy kávéra.:)
2012. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
73%
egy kis kikapcsolódás... nekem ez segít:) vagy ha készülök valahová már az annyira jó érzés:) bár ha nem tudod a gyerekeket kire bízni, akkor csak egyszerűen hívd át a barátnőd és beszélgessetek egy jót:)
2012. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is voltam ilyen helyzetben még huszonévesen.

Ráadásul a gyesem jó sokáig elhúzódott, rabszolgának éreztem magam otthon. Igyekeztem magam lekötni: tanultam, tanfolyamokra jártam. Kirándultunk a gyerekekkel. Voltak kitöréseim is, amikre nem igazán vagyok büszke mert ha tehetném mindent másképp csinálnák a mai eszemmel.

Nem ártana kimozdulnod otthonról. Vagy egy pszichológus segítségét igénybe venni ha úgy érzed egyedül már képtelen vagy ezekből a helyzetekből győztesként kikerülni. Érdekes hogy 40 évesen egy év munkanélküliséggel a hátam mögött, nem érzem annyira kilátástalannak a helyzetemet mint fiatalabb koromban. Kifejezetten örültem, hogy azt az 1 évet a családommal lehettem és igyekeztem minden pillanatot kihasználni, hogy a kedvükbe járjak.

Magam sem értem miért.

2012. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valakinek nincs segitsége, sajnos az nagyon megneheziti a helyzetét!

En már évek óta igy vagyok, de még ki kell birnom!

Neked is kitartàst!

2012. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kikapcsolódás hiánya. Elhiszem, hogy szereted a gyerekeidet, de szükséged van időre, amit magányban tölthetsz.

Hívd fel a kozmetikusodat, fodrászodat, hogy jövőhét péntekre/szombatra ha tudnak adjanak időpontot. Állj oda a férjed elé, és ne kérdezd, hanem mondd neki, hogy ELMÉSZ hétvégén pár órára, ő pedig vigyázni fog a gyerekekre. És bármi jön közbe, te már ezt "lefoglaltad", úgyhogy ő nem tervez programot. Ilyen egyszerű.

2012. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülők nem vigyáznak néha a kicsikre, esetleg nincs egy szomszéd néni aki szívesen elvállalná őket, ameddig elmész fodrászhoz, kicsit sétálni, vagy összejössz munkatársakkal, vagy barátnővel?

Nekem sokat segített apukám és anyukám míg a gyerekek kicsik voltak, elvitták őket kirándulni, vigyáztak rájuk, mert az ember beledilizik a monotóniába.

2012. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek a közelben a szüleid, testvérek, rokonok, barátok? Valakik, akikre számíthatnál. Ebben a helyzetben szerintem főként a felnőtt társaság hiányzik. Ha nem jönnek maguktól, noszogatni kell őket, ha a gyerekek nélkül nincs lehetőséged kimozdulni, akkor át kell hívni őket kis tereferére. Gyerekeknek bedobni egy rajzfilmet, ti meg egy tea mellett dumcsiztok. Persze a háztartás folyton szalad, de néha kell egy kis kikapcsolódás, mert felőrlődsz egészen. Teljesen normális, hogy kivagy, ez nehéz állapot, még ha sokan elő is adják a tökéletes anya monológot. :)
2012. márc. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 LazyJones ***** válasza:
Voltam én is, és ismerős is hasonló helyzetben, egy kis kikapcsolódás tényleg jót szokott tenni. Ha élőben nem megy, akkor online - beszélgetés, facebook, haverok, kötetlen beszélgetések. BÁRMI, ami nem hétköznap, megszokás, és kötelesség.
2012. márc. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy egyes pasik hajlamosak összekeverni a szezont a f*szommal. Úgy gondolják, hogy ledolgozzák a 8-10-12 órájukat, aztán otthon nekik már csak a meleg vacsora egy üveg sör a tv előtt az,ami jár. Ők ledolgozták amit kell. Holott a gyereknevelés 0-24-ig tart, és olykor sokkal keményebb,mint végig ülni egy értekezletet az irodában.


Én még azért nem sültem,mert

1. Még nem érzem magamat készen lelkileg/testileg.

2.Szerintem az anyagi helyzetünk korántsem éri el még az alap szintet egy babához.

3.Tudom, hogy a páromnál minden csoda 3- napig tart. Jó, lehet, hogy a gyereknél 3 hétig tartana,de tána előjönne azaz énje ami eddig is mindig felbukkant, hogy Ő fáradt! Ő dolgozott...ha én is, akkor Ő többet....szóval...pfff. Mondhatnám még egy gyerek nem kell a lakásba.


Beszéld meg a pároddal, hogy muszáj kikapcsolódnod, Egyedül! MAx barátnőkkel. Elmenni fodászhoz, aztán moziba.Min . két hetente legyen kimenőd pár órára,amikor csak magaddal foglalkozol.


23N

2012. márc. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%
Akár én is írhattam volna ezt a kérdést. Én is közel 2 éve vagyok itthon. 3 gyermekem van, szóval tudom miröl beszélsz. Föleg a téli napok készitettek engem alaposan ki, mivel nem lehetett sokat a szabad levegön tartózkodni, korán sötétedett stb...voltak napjaim, h nekem is elegem volt mindenböl, 5 órától fektetésig meg csigalssúsággal teltek az óráim.8 kor fektettem, 9 kor ágyba hullottam...annyira monoton tud lenni ez az egész hogy csak na...tudom nálam az egyoldalúság váltja ezt ki, hogy nem járok emberek közé,(fodrászhoz, kozmetikába menni vagy akár összeülni dumcsizni barátnökkel), csak a gyerekekkel elmotyogni, játszani, rajzfilmezni. Hát ha engem kérdezel alig várom már hogy visszamenjek dolgozni, mással is foglalkozni, kikapcsolódni nem mint csak gyerekekkel... Csak az tudja ezt az ördögi kört megtörni. Szeptembertöl ovis lesz nálunk a kicsi is, és az már egy fellélegzés lesz számomra!Fel a Fejjel, ha ovisok lesznek a gyerekeid neked is lesz egy kis szabadidöd, feltötödsz, és újra vidám leszel:)
2012. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!