Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki látott már gömbvillámot,...

Ki látott már gömbvillámot, emberek?

Figyelt kérdés
Én kétszer is, távol az égen szerencsére.

2013. jún. 22. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Én még nem,de érdekelne :P
2013. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Látni ugyan nem láttam, de mesélte egy kis falum béli asszony. Akkor az újságok tele voltak vele egy hétig. Kicsi falum egy gödörben helyezkedik el. Derült volt az idő, és a néni a tyúkokat etette, mikor meglátott a szemközti dombtetőn, két fényes futball labda nagyságú jelenséget. Melyek "V" alakban közelítettek egymáshoz. Majd a domb oldalban összeértek. Az összeérés pillanatában kezdődött a hadd el hadd! Forgószél süvített végig az utcán, három ház tetejéről sepert le séndőket, egyet teljesen megcsupaszított.

Később személyesen is volt tapasztalatom. Az iménti néni háza fölött a dombtetőn van a hétvégi házam. Belépve az ajtón, megdöbbenve láttam, hogy az ablak alatti elosztó, fehérből fekete lett. Tudjátok, egy olyan ötös, kapcsolós elosztó. Hát itt meg mi történt?- kérdeztem magamtól. Fent a mennyezet alatti 100*100-as villamos elágazó doboz fedele is a konyha közepén volt, a drótok úgy álltak ki belőle, mint a sündisznó de itt égési nyomot nem találtam. Hanem az elosztó az a koromtól lett fekete. Villanyszerelő lévén, tudom, hogy azt a 25-ös kapcsolót csak több száz amper képes úgy összeégetni. De hát honnan jött ez a rengeteg energia, hiszen a biztosítékot mindig kikapcsoltam, és amúgy is csak 16A. A kapcsolónak a piros billenőjét is megtaláltam a szemközti sarokban, teljes épségben. Rajta még egy picike füstfolt sem volt. Én ekkor kezdtem gondolkodni a gömbvillám mibenlétéről, különbözőségéről, és egyáltalán titkairól. Hogy milyen megállapításokra jutottam, akit érdekel privátban elmesélem.

2013. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!