Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme ennek...

Szerintetek van értelme ennek az oldalnak? ( elveszett emberek-gyerekek)

Figyelt kérdés

[link]


Csak kíváncsi vagyok a véleményekre.

Az enyém az, hogy nincs sok értelme. Ha valaki eltűnt egyik napról a másikra, azt vagy elrabolták, azt civil szervezet szerintem hiába keresi, vagy esetleg öngyilkos lett, azt is hiába keresik... Jó, azért soha nem tudni, de ők ugye nem hivatalosan működnek, kell hozzá kezdő tőke, gondolkodtam rajta, hogy utalok egy kevés pénzt, de jól belegondolva, nem hiszem, hogy sok múlna rajtuk, hogy előkerülnek-e az eltűntek vagy nem. Szerintetek?


2013. jún. 15. 11:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges. Mindenki csak a kis lelkiismeretét nyugtatgatja, hogy ő megosztotta Debrecenben egy Sopronban eltűnt ember képét, és mostmár ő csudajóember. De az arcát még véletlenül sem jegyzi meg - napi 10-20 ilyen képnél amúgy is lehetetlen lenne - ergo simán elmehetne mellette a célszemély az utcán, nem tűnne fel neki. Így csak spam-elés az egész.
2013. jún. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel.


Pont annyi értelme van ennek az oldalnak is, mint az összes effajta fb-s oldalaknak. A gond az, hogy sok a naív, aki el is hiszi, hogy valamilyen mértékben hozzájárul adott probléma megoldásához, holott még azoknak is nehéz, akik valóban tesznek valamit a valóságban.


Az egyetlen, ami legalább használható is, azok az egyéni oldalak, amire ki lett találva tulajdonképpen a Facebook, de ez a mentősdis játszma értelmetlen hülyítés.


Akik beveszik az ilyesmit, azok meg kell tanulják, hogy a jó szándék nem elegendő sokszor, ezt a józan észnek diktálnia kell.


Példának okáért ott vannak a rákos betegeket „ segítő „ Facebook oldalak, amelyek miatt sokan elhiszik, hogy tényleg segíthetnek ezeken a személyeken, mert nyomnak pár like-ot.... bezzeg az orvosok, akik még mindig kutatják, hogyan tudnának segíteni a pácienseken, ha tudnák milyen egyszerűen megoldható ez a Facebook-on ;).

2013. jún. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
0%
? Ha esetleg érdekel a valódi vélemény kérdezd meg azokat a hozzátartozókat akiknek meglett az aki elveszett. Ha eltünik a gyereked mit csinálsz bejelented a rendőrségen vagy elkezded keresni? A többség az utóbbit válassza aki beéri az első verzióvan az nem érdemli meg hogy gyereket neveljen.Ha eltünik valakid igénybe veszed a közöséggi oldal erejét is tehát felteszed megosztod várod a segítséget, de a hatás elmarad mert nincs kiépített rendszer. Most van, ha itt megosztod segítséget kérsz akkor kapsz és megindulnak a megosztások és a fogaskerekek hogy mielőbb előkerüljön a keresett személy. Lelki bátorítást is kapsz ami nagyon sokat számít hiszen sokszor akár több hétig , hónapig is eltart mire történik valami. És mégegy nagyon fontos infó NEM KÉRNEK PÉNZT a segítségért! Tehát a kérdés hogy van e értelme az oldalnak ez valójában azt jelenti hogy szerinted van e értelme megkeresni azt aki eltünt. Amihez most gyűjtés folyik az mindössze az hogy alapítványként működjön, és igenis van értelme a rendőrséggel is már jó kapcsolat kezd kialakulni a média is felfigyelt rá és más alapítványokkal is csak úgy lehet együttmőködni ha a csapat nem magánszemély. Az alapítvány belépőkártyát jelent tőbb helyre és fórumba ezáltal helyi közösséget összefogni a keresésben. Erre az utólsó mondatra nem is reagálok, inkább képzeld el hogy valakid eltünik valahol kint bojong a természetben szerinted mindegy mikor kerül elő? ja azt nem is mondtam hogy pl. tél van, te nyugodtan nézed a tévét a meleg szobában és várod a hívást miközben az akit állítólag szeretsz az megfagy mert szerinted ráér.
2013. jún. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy mindegy mikor kerülnek elő? az utolsó mondatom kifejtve annyit tesz, hogy nem hiszem, hogy a megosztásokon múlik, hogy előkerül-e az eltűnt személy, vagy nem. illetve voltak már keresőakciók is, mind eredménytelenül. igen, a lelki bátorítás miatt tényleg egy jó dolog, valószínűleg ha nekem tűnne el valakim, akkor én is írnék nekik, megragadnék minden lehetőséget, mindenbe kapaszkodnék amibe lehet, de akkor is úgy gondolom, hogy rajtuk nem sok múlik. gondoltam nagyobb összegre is fizetés körül, de írtam egy pár megkerült személy családjának, és bár nagyon hálásak voltak a megosztóknak, az oldal kitalálójának, nem ők kerítették elő.
2013. jún. 17. 20:46
 5/12 anonim válasza:
A fenti véleményem szeretném egy kicsit igazítani természetesen a rendőrségnek mindenképpen be kell jelenteni az eltünést de ez nem jelenti azt hogy ennél nem tehetsz többet. tehát a vagy szót feletsd el mert ez választásra utal, én arra gondoltam hogy ülsz nyugodtan a telefon melett vagy, csinálsz valamit és addig mész amíg összeroskadsz és valóban megteszel mindent amit lehet.
2013. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

pontosan ez a mondatod jelenti azt hogy mindegy mikor kerül elő "nem hiszem, hogy sok múlna rajtuk, hogy előkerülnek-e az eltűntek vagy nem" ismered azt a mondást több szem többet lát? itt a több szem a megosztások eredménye, az egyéb segítségnyűjtás tanácsadás pedig nem fejezhető ki pénzben. Csak ismételni tudom ha eltünk valakid megteszed a hivalajos bejelentést és elkezded terjeszteni hogy minnél több ember tudjon róla hátha valaki látta vagy nem? Ilyen esetben a közvetlen ismerőseidet tudod megszólítani így időbe telik mire a keresés szárnyra kap talán és elkezd osztódni, itt egy már kiépült rendszer van több ezer ember segít abban minimum hogy megosszák rendzeresen így sokkal nagyobb a lehetősége annak hogy eljut ahoz az emberhez aki tud információval szolgálni, ami nagyon nem mindegy az idő! hogy mikor? Pl. végig kell pásztázni egy erdőt minnél nagyobb a csatárlánc annál eredményesebb a keresés, 5 emberrel nehéz felkutatni egy erdőt de 500 al már sokkal több az esélyed, hát ez a megosztás ereje!

Azt meghatározni hogy melyik megosztás volt az eredményes, nem lehet hiszen ez csapatmunka.

2013. jún. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése miatt én is pontosítanék az előbbi válaszomon.


Nem tartom komolynak azokat az oldalakat, amelyek lájkolásra és megosztásra késztetík az embereket elhitetve, hogy azzal közreműködnek valamiben, DE

#3. válaszoló- akinek NEM inge, az ne vegye magára.


Valamint, ahogyan az első is említette, hiába kattint kettőt valaki egy képre és megoszt az oldalán naponta 10 cikket, ha közben miután kikapcsolja a számítógépet el is felejti, hogy miről is szólt az adott cikk.


Szóval tegyünk különbséget a látszólagos érdeklődés és a megvalósítás között, mert az előbbi 90%-os arányban van az utóbbival szemben, ergo elég egyértelmű, hogy mennyi a reális használhatósága ezeknek az oldalaknak.


Az egy másik dolog, hogy aki ilyen helyzetekbe kerül, az megmozgat minden lehetséges követ, de a kérdés nem erről szólt, hanem arról, hogy objektíven nézve mennyire hasznavehetőek ezek az oldalak.

2013. jún. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
45%

Van e értelme megtenni mindent hogy meglegyen aki eltünt? Van e értelme plakátokat ragasztani?

Van e értelme egyáltalán keresni?

Van e értelme segíteni azoknak akik önzetlenűl segítenek?

Van e értelme segítséget kérni?

Ha bárkiben ilyen vagy hasonló gondolatok fordulnak meg az szégyelje magát de ezt csak akkor tudja felfogni ha segítségre lenne szüksége és nem tudja hova is forduljon.

2013. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 8 – Még mindig nem érted.


Nem azt állapítottuk meg, hogy te, mint a szituációban levő személy, milyen módszereket próbálnál meg és miként járnál el, hanem azt, hogy ADOTT OLDALAK mennyire hasznosak, a TÉNYEK alapján.

Én értem, hogy te mit mondasz, de mi nem az egyéni hozzáállásról beszélünk, hanem önmagában a módszer használhatóságáról.

2013. jún. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Akkor valóban nem értjük egymást, minden módszer hasznos és szükséges amivel nem ártasz valakinek és nem hátráltatod a keresést. Az említett csoport sokat tesz és a benne lévő több ezer ember sem poénból csatlakozott. Azzal ha megkérdőjelezed az oldal létjogosultságát a sok ember munkáját becsmérled és azokat is akik segítségért fordulnak az oldalhoz. Ha keresnél valakit aki eltünt másképpen gondolkodnál, én eleve azt nem értem hogy merülhet fel ez a kérdés egy felntőtt emberben?
2013. jún. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!