Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy van pár...

Miért van az, hogy van pár olyan ember, akiket egyesek büdösnek tartanak, más meg nem érzi?

Figyelt kérdés
Jó pár ilyen embert ismerek, és van olyan barátnőm, akinél nem érzem, de pár mondogatják.
2013. jún. 22. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos határok között az egyéni testszag is egyrészt genetikailag meghatározott, másrészt ízlés dolga is, hogy ki kiét érzi büdösnek, és kiét nem. Érdekes, hogy az eltérő bőrszínű embereknek más-más az alap testszaguk is.

Én sajnos olyan szobatársakkal vagyok megáldva, akik nem tisztálkodnak rendesen még ebben a melegben sem, sőt olyankor se, ha megvan nekik... Ez már más kategória. Aztán van kóros testszag is, ez a szó orvosi értelmében valódi, veleszületett betegség, nagyon ritka, de akiket érint, azok érthető okokból nagyon szenvednek tőle, mit kezdeni viszont nem lehet vele.

2013. jún. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: a testszagnak nagy szerepe van a személyes szimpátiában is, és ez mindkét irányban működik: akinek rokonszenves az illata, annak a személyisége is nagy eséllyel az lesz számodra, akit viszont nem kedvelsz, annak a szagát se fogod bírni, akármilyen is az. De ezek a folyamatok inkább tudat alatt működnek, és vannak azért kivételek is.
2013. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az eltérő bőrszín tökéletes példa. Látni kell a magyar srácok arcát amikor egyetemi edzésen négerek után mennek az öltözőbe. Durva oroszlánszag... Majd amikor a magyarok után jönnek az ázsiaiak, ugyanolyan arckifejezés ül ki rájuk is :D

Sajnos olyat még nem tapasztaltam, hogy valakit ne érezzek büdinek annak ellenére hogy szimpatikus legyen, vagy lehet ők kivételesen büdik voltak? Elképzelhető hogy ezt már a szimpátia faktor se tudta kezelni.

2013. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont ez a mondta rém gusztustalan:


"Én sajnos olyan szobatársakkal vagyok megáldva, akik nem tisztálkodnak rendesen még ebben a melegben sem, sőt olyankor se, ha megvan nekik..."


Amikor a megjött nekik részhez értem leesett az állam, ha még srácok igénytelenkednének megérteném...

2013. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!