Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek átvert?

Szerintetek átvert?

Figyelt kérdés

Sziaztok!


Mellékes jövedelemként szellemi termék eladásával foglalkozom. Internetes hirdetésemre jelentkezett valaki, akinek erre lett volna szüksége, amit csinálok, és én megcsináltam neki a munkát, majd a számlaszámomat megadtam, hogy utalhasson. Erre írt egy levelet, hogy ellopták a bankkártyáját, ezért postán keresztül küldte a számlaszámra a pénzt (egyáltalán lehet iylet? Akkor mire vannak a bankok?). Ennek kb. két hete. Azóta persze semmi pénz nem érkezett.


Átvert volna, és ingyen dolgoztam?


2013. jún. 24. 19:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit: próbáltam elérni e- mail en, hogy megmondjam neki, hogy még mindig semmi pénzt nem kaptam, de elérhetetlen az e- mail címe, egy sikertlene kézbesítési jelentés jön vissza.
2013. jún. 24. 19:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átvertek!
2013. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

és átadtad a "terméket" amikor még nem volt a kezedben az ellenértéke? Vagy hogy volt ez?

Amúgy ha 20.000 ft feletti összegről van szó, jelentsd fel.

2013. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
mit találtál ki neki? úgy lehet könnyebben mondunk véleményt
2013. jún. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Postán keresztül??? Azt hallottam lehet, de elég nagy a pluszköltsége, ha pl. OTP-s számlaszámod van, akkor bemegy az első OTP-be és két perc alatt kp befizeti a számládra.

Aki nagyon nagyon akar fizetni, az tud. Úgyhogy egy kis átverés szaga van a dolognak, én a helyedben feljelenteném, de csak akkor, ha nem feketén dolgoztál.. mert lehet, hogy azért mer nem fizetni, mert ha nem adózol utána, akkor nem tehetsz semmit a behajtásért.

2013. jún. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Szöveget fordítottam. Én elküldtem, neki meg küldeni kellett (volna) a pénzt. Á, nem, meg se közelíti a húsz ezret.
2013. jún. 24. 19:47
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

1.) Előbb fizessenek, utána a kamu munka, akkor nem szívsz! :D

2.) A bankkártya nem feltétele az átutalásnak, még a netbanki belépéshez sem kell!

3.) Postán is lehet bankszámlára befizetni, csak jóval drágább, mint utalni! Pl. a "rózsaszín" csekken a címzett helyére a számlaszámot kell írni.

4.) A legolcsóbb, és leggyorsabb bankfiókban befizetni számlára.


No persze átvert!

2013. jún. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Na szép, és még én tanácsoltam neki, hogy az elvesztett bankkártyáját tiltassa le (amiről elvileg leszefték a pénzt, és most nyomoznak miatta)
2013. jún. 24. 19:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
attól hogy nincs valakinek bankkártyája, még van hozzá tartozó bankszámlája. jó nagy kamu. Te meg eléggé naív vagy:S először az áru, utána a pénz.
2013. jún. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam.
2013. jún. 24. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!