Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek átvert?

Szerintetek átvert?

Figyelt kérdés

Sziaztok!


Mellékes jövedelemként szellemi termék eladásával foglalkozom. Internetes hirdetésemre jelentkezett valaki, akinek erre lett volna szüksége, amit csinálok, és én megcsináltam neki a munkát, majd a számlaszámomat megadtam, hogy utalhasson. Erre írt egy levelet, hogy ellopták a bankkártyáját, ezért postán keresztül küldte a számlaszámra a pénzt (egyáltalán lehet iylet? Akkor mire vannak a bankok?). Ennek kb. két hete. Azóta persze semmi pénz nem érkezett.


Átvert volna, és ingyen dolgoztam?


2013. jún. 24. 19:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tudom, naiv vagyok. Még most akartam ilyet először. Legközelebb előre utalás kérek.
2013. jún. 24. 19:55
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, átvert. Nem is értem miért küldted el a fordítást, mielőtt utalt volna. Legyen ez a tanulópénz, és ezekután mindig előre kérd az árát.
2013. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben egy szerződést kell küldened emailben vagy faxon, amit ők aláírva visszaküldenek és valamennyi előleget is kérj. Amúgy még mindig nem biztos, hogy átvert, mert a posta is szokott ülni a pénzen, ki tudja.

Esetleg szellőztesd meg neki, hogy az apukád ügyvéd és a bátyád a rendőrségen dolgozik, ha kéne neki segítség a bankkártya ügyben, szívesen szólsz nekik. Hátha beijed már ettől is.

2013. jún. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az uzleti elet teli van szemetladakkal... Megfizetted a tanulopenzt. Tanultal belole, ennyi:)

Megkerdezhetem milyen nyelven es milyen teruleten szakforditasz?

2013. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Angol nyelven fordítok, legjobban a zenei (hangnemek, összhangzattan) témájú szövegek mennek, mivel ezekkel kapcsolatban magyarul is mélyebb tapasztalatom van, de ez egy sima levél lett volna.
2013. jún. 24. 20:29
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

Ugyanazzal foglalkozok, mint te, kérdező. De a többi válaszolónak is szól, sőt.

A Magyar Fordítók Egyesülete honlapjáról tájékozódtam anno, ott pedig a munkafolyamat a következő:

- megkapod a megbízást, szóban, vagy írásban, e-mailben, vagy telefonon, a módja érdektelen.

- elvégzed a munkát, elküldöd a megbízónak.

- amennyiben elfogadja, teljesítési igazolást küld.

- te ez alapján számlát állítasz ki. elküldöd neki.

- a számla alapján fizetési kötelezettsége keletkezik, melyet az általad megadott határidőn belül (általában 30 nap) a megadott módon teljesít.


- ha nem fogadja el a munkát, nem használhatja a szellemi terméked, de ha mégis, vajmi kevés az esély, hogy utolérd emiatt.

Ez a hivatalos út.

Ha nem hivatalosan csinálod, akkor azt csinálnak veled, amit akarnak. Fel sem tudnám sorolni, hányszor estem én is így pofára, még úgy is, hogy tudomásom volt a szellemi termék engedély nélküli további felhasználásáról. Persze mondhatod az illetékes hatóságnál, hogy nem feketén dolgoztál, akartál volna számlát kiállítani, ha megküldték volna az igazolást, de mivel nem kaptad meg... az az igazság, hogy pár ezer forintokért nem érdemes hatóságokat bevonni, mert egyszerűen az eljárás többe kerülne, mint az elmaradt díjazás.

2013. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Legyen ez a tanulópénz, és ezekután mindig előre kérd az árát."

Nos, előre csak a Qrváknak szokás fizetni. Ha előre kéred a pénzt, csak beállsz a sorba a többi átveréses munkahirdető közé. Sajnos, jelen esetben egyetlen járható út a legális.

2013. jún. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17-es, nem tudom hogy a prostituáltakon kívül van e egyéb tapasztalatod, de manapság a legtöbb szolgáltató előre kéri a pénzt. Egy ilyen világot élünk, ha az ember talpon akar maradni, akkor be kell állni a sorba.
2013. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18

Ez így is van és így korrekt. A fordító azonban előre nem tud díjazást kérni, mert oldal-, szó-, vagy karakteralapú az elszámolás, és a célnyelvi anyag az alapja, nem a forrásnyelvi. Azt pedig, hogy pl. egy 1557 szavas, vagy 224 oldalas magyar szöveg mennyi lesz angolul, vagy más nyelven, senki nem tudja megmondani, csak, ha már kész.

Hát nálunk ez a szívás.

2013. jún. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!