Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai fiatalság miért nem jár...

A mai fiatalság miért nem jár színházba?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek ...
2013. jún. 28. 08:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
tele vannak a színházak és sok fiatal van. szóval a megállapítás téves. Ha azt kérdezted volna, miért inkább mozi mint színház: mert nekik szórakoztatóbb és 2013 van, változnak a trendek.
2013. jún. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 piriiiiii ***** válasza:

Ha lehetőségem van, én járok! (: Kisebb koromban, 5-6 éve szinte rendszeresen jártam. Szeretem a színházat, szerintem nagyon-nagyon jó dolog. Csak mostanság se időm, se alkalmam.

16 vagyok amúgy, ez még fiatalnak számít, gondolom. :D

Egyébként én sem ismerek sok színházba járó fiatalt... :/

2013. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 piriiiiii ***** válasza:
Ja, és nem Piroska és a farkas-t néztem 10 éves korom körül, hanem már komolyabb darabokat, lévén, hogy tesóm színésznő.
2013. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
26%

Mert elavult és költséges.


Otthon a gép előtt megnézhető egy film (akár színházi felvétel) ingyen, full HD-ban 5.1-ben. Otthoni kényelemben, nyugalomban, senki sem röhög a füledbe, és azt csemegézel közben, amit akarsz.

Az idősebbek is csak a régies feeling miatt járnak, nem?


31F

2013. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
1# Nem tudom hol laksz, de itt HB megyében konganak az ürességtől a mozik.
2013. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
100%
én nem szeretem a színházat inkább megyek moziba vagy túrázni, sportolni vagy olvasni... nem értem minek ez a kérdés???? én inkább azt kérdezném miért ciki 13 évesen szűznek lenni???
2013. jún. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Hát, én csak a magam nevében tudok nyilatkozni, nem tudom, mennyire vagyok reprezentatív. Általános iskolás koromban az osztályfőnökeim rendszeresen vittek minket színházba (nem havonta, de azért évente többször), és én mindig mentem is, és tetszett. Aztán a középiskolás ofőm már nem foglalkozott ezzel, neki más volt az erőssége. Most, egyetemistaként néha gondolok rá, hogy kéne menni, de azért nem merek így színházra "benevezni", mert nagyon sok a feladat az egyetemen. Én folyamatosan tanulok év közben, plusz még vannak házi feladatok, önálló labor, szemináriumtárgyak, amit mind-mind meg kell csinálni. Egy átlagos képességű hallgatónak, ha mintatanterv szerint halad, annak az egyetem hivatalos becslése szerint kb. heti 60 órát kell tanulnia (30 kredit kell egy félévben, kreditenként 30 óra ráfordítást kell számolni, és a félév 15 hét, ezzel leosztva jön ki a 60). Persze egy jó hallgatónak a gyakorlatban ez jóval kevesebb, de én emiatt pluszfeladatokat is vállalok, mint gyakorlatok vezetése az alsóbb éveseknek és ilyesmi. Azt is látom, hogy érdemes a legérdekesebb tárgyakra még az elvárt szintnél többet is ráfordítani, mert így még szebb, még mélyebb összefüggéseket lehet felfedezni (matematikai jellegű szakon tanulok).


Viszont emiatt eléggé kifáradok, és ez elveszi a kedvem a színházba járástól, főleg hogy ott előre kéne tudni, hogy két hét múlva este rá fogok érni.

2013. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ismerőseim egyik része szerint drága (ha nagyon akarnák, ki tudnák szorítani azt a 2-3ezer forintot pár havonta), a másik részét pedig egyáltalán nem érdekli ("ki kell öltözni", "marhaság", "nem tetszik a címe" stb.).

Mi évente 3-4szer megyünk általában a barátommal 6 éve rendszeresen, mert imádjuk.

21l és 26f

2013. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
annyira azért nem kell kiöltözni. hosszú nadrág, meg ing elég pl egy ffi-nek.
2013. jún. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ezt már mi is mondtuk, szóval ez csak kifogás. :) Mi meg nem erőltetjük. :D
2013. jún. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!