Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az önfejlesztő könyvek segítenek?

Az önfejlesztő könyvek segítenek?

Figyelt kérdés
Pár éve olvasgatok ilyen jellegű könyveket. Habzsoltam őket, pl Bryan Tracy, Napoleon hill, agykontroll, titok és társai. Viszont úgy érzem semmit nem használt eddig. Az egyetlen változás az életemben, hogy rájöttem a barátaim nem támogatóak, a családom és a volt párkapcsolatom sem, így (mivel ezen könyvekben az áll, hogy ha nem támogat, változtassunk környezetünkön) cseréljük le. Így ma már nincsenek barátaim, sem párkapcsolatom, munkám sincs. Próbálok helyesen és jól élni a könyvekben leírtak szerint, de úgy tűnik nem használ, pedig cselekszem is.

2013. júl. 1. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan veszed eleve azt, hogy ezekben a divatos szarokban az egyetlen helyes és követendő társadalmi magatartást fektetik le?

A szerzőnek és a kiadónak biztosan segít, hogy változtathassanak életkörülményeiken :)

A könyveket megvetted, tehát a könyv beteljesítette küldetését.

2013. júl. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

2 évet pazaroltam ilyen könyvekre! És a hatása, olyan, is-is. Változtam, de nem a könyvek miatt hanem amiatt, hogy a könyvekben leírt XY dolgokat vittem a valóságomba. Nem árt párat olvasni, de megváltást nem fognak hozni!

Az egyetlen változás az lett, hogy lekoptattam a barátaim, a családom sem tisztel mert "rájöttem" és most barátok nélküli ember vagyok. Sőt! Párkapcsolatok terén olyan magas elvárásaim lettek, hogy ez a témakör sem fejlődik.....


Tapasztalatból írok.

2013. szept. 15. 14:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Előző vagyok, ha van kérdésed írj bátran.
2013. szept. 15. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!