Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ehhez vallásosak?...

Mit szóltok ehhez vallásosak? Az ateisták jobban segítenek egy hajléktalanon, mint a vallásosak! (kép)

Figyelt kérdés
[link]

2013. jún. 16. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Paff neki, lehet, hogy csak egy önérzetes ateista volt, aki egy csomó pénzt adott neki, vagy csak véletlenül épp több ateista járt arra, ez azért egyáltalán nem bizonyító erejű.

Az viszont nyilvánvaló, hogy az ateisták semmivel sem rosszabb emberek, mint bármelyik vallás hívői :)

2013. jún. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Így igaz! :) Persze én sem erre alapozok.

Az ateisták is ugyanúgy jó emberek!

2013. jún. 16. 09:49
 3/16 A kérdező kommentje:

A rosszindulatot azt tapasztaltam már többször is!

Sajnos a szüleim vallásosnak tartják magukat (csak azért, mert az ő szüleik is azok), de nem járnak templomba és egyáltalán nincs fogalmuk semmiről, anyu rendszerint összekeveri Isten és Jézus nevét, szóval .. :D) Igen, csak azért vallásosak, hogy megkönnyebbüljön a lelkük.

A vallás csak egy eszköz, ami által megkönnyebbülsz.

2013. jún. 16. 10:33
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Most már csak kíváncsiságból megkérdezem, hogy te hány hajléktalannak adtál eddig pénzt? :)


Az ábrán szerintem az agnosztikusak adták a legtöbbet, de buddhistáknál is van rendesen. Szóval reklám :D


Bár a többiek már leírták, hogy ez az ábra semmit nem bizonyít több okból sem. Hiszen lehet hamis a kép, lehet direkt így lehet csinálva, de ha igaz is lenne, a világ azért sokkal nagyobb, mint az a hely, ahol ez az ember kéregetett. Ez alapján nem lehet a teljes sokaságot megítélni.


Ja és valószínűleg a keresztényeknél van a legtöbb abortusz is. Egész biztosan...Ezen már csak mosolygom.


Egy dologban viszont abszolút igazatok van.

Az ateista is lehet teljes értékű, jó szívű ember, aki a Mennyországba való, de ez a cselekedettől, szívtől függ és nem az izmusoktól.

2013. jún. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 kefa 2000 ***** válasza:
59%
T.Kérdező.Többször próbáltam már ezen az oldalon is elmondani kevés sikerrel,hogy a hit nem azonos a vallásokkal.Hozzá téve az ateizmus is egy közösségi vallás forma.Nem zárja ki a jóba,a tisztességbe és az emberségbe/emberszeretetbe/való léthez ragaszkodást.Nem tartom szerencsés párosításnak a hitet és a vallást.Egy kis érdekesség:Jézus mikor megkezdi a maga szolgálatát mond egy"furcsa" dolgot valahogy így hangzik,nem az igazakat jöttem hívogatni,hanem az elesetteket,betegeket,stb.Azt is felemlítettem már többször,hogy a keresztény jelző nem feltétlen pozitív felhanggal jelent meg,azokra mondták akik bizonyságot tettek Jézusról és az ő szolgálatáról.Tehát nem magukra mondták.Számomra egy sem igaz ember aki önmagát szavakkal,titulusokkal akarja magát hasonlítani azokhoz akik megtapasztalva az igazságot,azt el nem hagyva élték le a hátra lévőt,ami legtöbbször azok kivégzésével ért véget.Sem a Teremtő,sem a fiú nem vallásokhoz mért, hanem az igaz cselekvéshez.Sehol nem szerepel az írásokban vallási hova tartozás csak az hogy igaz vagy hamis.
2013. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindig szoktam hajléktalanoknak adni egy kevés aprópénzt vagy ételt, amikor fent járok Budapesten! Legutóbb az volt kiírva egy hajléktalan ember táblájára, hogy "éhes vagyok"- vettem neki a helyi fornettisnél, két rúd süteményt, de ezért, olyan hálás volt...!

Nekem csak a katolikus egyházzal van a bajom. Minden mise alkalmával pénzt kérnek tőlünk, nem hogy ők adnának a szegényeknek!! Plusz a szüleim most fizették be az egyházi adót (4000 Ft). Ez kizsákmányolás!!

2013. jún. 16. 13:36
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Jellegzetes ez rátok nézve, hogy képesek vagytok egyetlen kép alapján ítélni. És még tort is ültök az ítélet felett, amit a kép alapján hoztatok.
2013. jún. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jellegzetes ez rátok nézve, hogy képesek vagytok egyetlen kép alapján ítélni. És még tort is ültök az ítélet felett, amit a kép alapján hoztatok."

Elolvastad te egyáltalán a hozzászólásokat, kedves Frank N. Stein? Vagy a szövegértelmezéssel akadtak gondjaid?

Én itt senkit sem látok, aki a kép alapján kritizálta volna a vallásokat, és te vagy az egyedüli, aki már megint általánosítva jössz ide kötözködni. Köszönjük, de erre szerintem senki sem kíváncsi!

2013. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 kefa 2000 ***** válasza:
T.Kérdező.Minden közösségnek vannak hibái.Ha te úgy gondolod ,hogy valami számodra nem helyes,jó ha azt szóvá teszed annak reményében,hogy jobbá legyen a közösség.Az egyházadó mértéke nem kötelező nem szabályszerű hanem önkéntes.A mise utáni perselypénz is teljes mértékben szabad belátásodra van bízva,és nem nézi senki adsz vagy se.Nem szolnak rád,miért nem adtál.Én is katolikus vagyok és rengeteg ellenszenves és hamis dolgot látok tapasztalok de ez nem jogosít fel arra hogy hátat fordítsak.Nem veszem el a "szentségeket"nem áldozok mert a hamisság mellet nem vagyok hajlandó bizonyságot tenni,de az amit te teszel most az is aggályos.Nem feltétlenül igaz mérce afent felsoroltak alapján.üdv.
2013. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Szövegértelmezési gondjaim nem nekem vannak és hazudni sem én járok ide, ahogy tudatlanul, a kereszténységet egyáltalán nem ismerve, azt szapulni sem.
2013. jún. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!