Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek az élet nincs...

Szerintetek az élet nincs tele rengeteg felesleges dologgal, ami elveszi az időt a valódi értékes tettektől?

Figyelt kérdés
Ha te is így látod, tudsz ellene tenni valamit?
2013. júl. 18. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De, igen. Amin tudok, azon változtatok, amin nem, azon meg minek idegeskedni, azt elfogadom. Csupán a hozzáállás megváltoztatása sok minden mást is megváltoztat.....
2013. júl. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, például azt sem értem, miért is ülök most itt és válaszolgatok idióta kérdésekre. Nem a tiédre értettem.

Tudom, hogy semmi értelme, tudom, hogy fölösleges, időpazarlás, emellett szem- és idegrendszer-károsítás, és mégis itt ülök és bambulok a gép előtt... Miközben kint meleg van, érik a barack, elkezdtem egy nagyon jó regényt, és munkám is lenne... Na de igaza van az elsőnek, ez tényleg elhatározás kérdése, úgyhogy megyek barackot szedni :D

2013. júl. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem, az én életem lassan csak ilyenekből áll. És igen,változtatni valóban csak elhatározás kérdése.
2013. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg fölösleges dolog van az életben, de nem nekem. Tettem róla, hogy ne legyen:

- Likvidáltam a TV-t az életemből. 6 éve (el sem hinnéd, mennyi agysejtet menekítettem meg a biztos pusztulástól).

- Ha várakozok valahol, nekiülök olvasni (könyv, újság nélkül szinte sehová nem indulok el), vagy ha nincs kedvem, akkor sétálok egyet, mert azt is nagyon szeretek. Nem telik az idő feleslegesen.

- Mindent lehetőségként, tanulságként, tapasztalatként, fogok fel. Ha valami csak 200. próbálkozásra jön össze, azt mondom; tanultam 199 módot arra, hogy ez mitől nem működhet (valami idézetből olvastam ezt régen, rendkívül hasznos filozófia).

- Telepítettem a böngészőmbe 3 féle AdBlock bővítményt.

- Nem fosztom meg magam semmitől, amire valóban szükségem van, vagy vágyom rá. Ha kell, akkor mit töprengjek rajta annyit?

- Azt csinálom, ami érdekel. Haszontalan és nem racionális dolgokkal, ha nem muszáj, nem foglalkozom. Mások dolgába nem szólok bele, ha tehetem csak figyelek, max. a véleményemet mondom el, ha arra kíváncsiak.

- Facebook-on keveset vagyok fent, sosem chatelek, csak üzenetek útján válaszolok. Mindig átgondolom mit írok le.


Persze, nem állítom azt, hogy még ezek után sem akad fölösleges dolog az életemben, van amikor többet problémázok valamin, mint kéne, de ez nagyon minimális, meg elkerülhetetlen. Ha nem így lenne, szerintem már processzor volnék valamelyik Samsung Galaxy-ban.

2013. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát. Utolsó, majdnem mind megvolt nekem is, amíg nem volt családom. Most viszont nem én diktálok az esetek többségében, ami természetes is.
2013. júl. 18. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
de a GYIK
2013. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Számomra ez az oldal nem felesleges. Ritkán van lehetőségem eszmecserére az emberekkel és nagyon jól esik véleményeket olvasni akár saját problémámmal kapcsolatban, akár máséval. Az ember így látja, hogy másnak is vannak gondjai, esetleg nagyon hasonlóak, mint a sajátja és könnyebb így.
2013. júl. 18. 17:21
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaja, meg itt tényleg nem hurrognak le segítő szándékú megszólalásaid közben olyanok, akik tudni vélik, milyen nem vagy... Az anonimitás miatt kb képtelenség, és ha jót mondtál, az jó és kész, ha nem, akkor is kiderül hamar, és kész.
2013. júl. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a felesleg már mindenhol jelen van.


Nem a technika fejlődése a gond, hanem sok személy felesleggyűjtő hajlama: nem elég egy tévé, hanem három kell, minden trendi kütyüt meg kell venni, még ha nincs is rá szükség, és feltétlenül olyan tárgyak kell díszítsék a házat, amelyeknek több, mint fele szükségtelen.


A technika azt a célt kellene szolgálja, hogy megkönnyítse az ember életét, nem pedig, hogy még inkább terhelje azt.


Nem kell feltétlenül radikálisan gondolkozni, hogy most kihajítunk mindent a házból és csak a létezéshez szükséges tárgyakat hagyjuk bent, mert az élet nem arról szól, hogy visszatérjünk a középkori szokásokhoz, viszont minden eszközt ésszel kellene használni.


A tévét például akkor érdemes bekapcsolni, amikor valami hasznosat akarunk látni benne, nem úgy, hogy leülünk este 7-kor a TV elé és nyomkodjuk a csatornákat míg bele nem alszunk.

Az okostelefonoknak is számos előnyei vannak, de nem sorolandó ide az, amikor beülnek 5-en egy teraszra és úgy nyomkodják a gombokat órákig, hogy el is felejtenek egymásra nézni.

A Facebook egy kiváló lehetőség ahhoz, hogy alkalmanként megosszunk adott pillanatot az életünkből azokkal, akik nem lehetnek mellettünk, de az már gáz, amikor valaki ott éli ki az életét.


Tehát mindennek megvan a maga szerepe ( vagy nincs ), de feleslegről akkor beszélünk, amikor az ember értelmetlenül használ adott dolgot ahelyett, hogy okosan használná azt.

2013. júl. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!