Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért nem csak az...

Az emberek miért nem csak az okosaktól, sikeresektől fogadnak el tanácsot? Ez tényleg olyan nagy dolog lenne?

Figyelt kérdés

Például aki milliomos akar lenni: Miért nem csak egy milliomostól fogad el tanácsot a témában? Ki tudná jobban, hogy hogy kell milliomossá válni, ha nem egy milliomos?


Vagy aki le akar fogyni, az sem egy kövértől kér tanácsot.


Aki jól akar tanulni, az sem egy rossz tanulótól kér tanácsot.


Miért nem így működnek az emberek és csak olyanoktól kérnek és fogadnak el tanácsot, akik már bizonyítottak a tanács területén?


2013. júl. 19. 00:07
 1/8 Egy ork ***** válasza:

1. Nem mindenkinek áll módjában!

2. Amiben nem biztos, azt igaznak fogja hinni.

3. A tudósok bebizonyították, hogy minden hülye elhisz valamit, ha az úgy kezdődik, hogy "A tudósok bebizonyították".

2013. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem biztos hogy más nem tud jobb ötletet adni!
2013. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert a tudat alattiban megfogalmazódik a megoldásunk, és azt fogadjuk el, ami ezt többnyire alátámasztja. Akkor is, ha jó, akkor is, ha helytelen.
2013. júl. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom a saját történetem ott kezdődött hogy motorozni akartam, a közelemben mindenki autós volt és senkihez nem fordulhattam, éjszakákba nyúlóan bújtam a teszteket, papírokra írtam fel hogy miből mennyit használ egy motor és számolgattam

Teljesen egyedül segítség nélkül vágtam neki mondhatni az életemet is kockára tettem mert nem tudtam hogy kell baj esetén reagálni, idővel viszont a városomban került megrendezésre egy nagyszabású találkozó akkor elmentem még mindig tanulatlanként, és ott döbbentem rá igazán hogy ezek olyan emberek mint én csak okosabbak abban amit mindkettőnk képvisel, egyszer valaki megkérdezte egy csapatból tőlem hogy sokat járok-e a lakóhelyemen gurulni és biztos nagy tapasztalat van a hátam mögött, elmondtam hogy 3hónappal ezelőtt azt se tudtam hogy kell váltani, majdnem összetörtem magam, a motor felépítését se tudtam teljes egészében, errő Ő annyit felelt hogy akkor ideje volt elkezdeni így csapatban járni hisz ebből fogok tanulni, igaza volt

Ha nem járok ilyen körbe ismerkedni, ebben az órában is ahhoz értenék amire magamtól rájöttem

31/f

2013. júl. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert egy rossz útjelző is mutathatja a helyes irányt. Mások hibájából is lehet tanulni.
2013. júl. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az adott témakörtől is függ.


Vannak témák, amikben vannak szakik, de ez nem érvényes mindenre.


Minél személyesebb a kérdés, annál kevésbé körvonalazott, hogy kitől is kellene választ kapni, és minél általánosabb a kérdés, annál egyszerűbb eldönteni, hogy kihez kell fordulni.

Egy jó anti-példa erre az, amikor valaki a szomszédtól kérdezi meg, hogy milyen gyógyszert vegyen be a gyomorfájására, valamint az autószerelővel beszéli meg azt, hogy milyen problémák vannak a házasságán belül. Ez nyilván ésszerűtlen viselkedés, de egyeseknek teljesen természetesnek tűnik. Ezért mondják, hogy az élet nehéz, de még nehezebb annak, aki ostoba.

2013. júl. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szituációk, amikor tudod, hogy mi lenne a helyes, de te mégsem azt teszed. Pl. amikor haverod meglát egy jó nőt, akkor mondod neki, hogy menjen oda, beszélgessen vele, de mikor nálad van a labda, akkor csak nézel és vársz a csodára. Ergo attól, hogy valakinek valami nem megy, még tudhatja, hogy mi a jó és a helyes!
2013. júl. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert az emberek többsége kérdésnek álcázza saját önigazolásait. Ez a fórum tipikus példa erre.
2013. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!