Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a fiatalok meg akarnak tanulni kocsit vezetni 18 éves koruk alatt?

Figyelt kérdés

Mikor gimis voltam, 6 osztálytársam vezetni tanult (17 évesen). Nem szólt bele ebbe senki, de láttam az arcukon, hogy nem nézték ezt jó szemmel. Miért pont akkor akarnak megtanulni vezetni, amikor iskolába kell járni? Ilyenkor hiányozhatnak egy-egy óráról. Az egyik lány osztálytársunk sokszor hiányzott az iskolából emiatt, de érdekes módon a dolgozatoknál, feleléseknél jelen volt és 3-asokat, 4-eseket kapott. A töri dolgozatoknál viszont sokszor hiányzott, ezért az igazgatónő azzal fenyegette, hogy kirúgja, de a töri tanárnőnk ezt nem engedte. Segítette felkészíteni őt a dolgozatírásra. 2 héttel később az igazgatói irodában írta meg és 4-est kapott. Amikor megkérdeztünk a tanárnőt, hogy miért segített neki. Azt felelte, mert a tanárnak az a dolga, hogy tanítson, nem az, hogy kirúgjon egy tanulót és butábbá tegye. De, hozzáfűzte azt is, hogy ő sem örül, hogy ilyen fiatalon akarnak megtanulni autót vezetni, de ebbe nincs joga beleszólnia. A biciklizést bármikor megtanulhatja az ember, de a vezetést inkább 18-19 év fölött engedné meg. Majd befejezésül azt mondta, hogy hadd vágjanak fel a fiatalok a szüleik pénzével meg azzal, hogy tudnak vezetni. Akik a saját pénzükből fizetik ki ezt, azok legalább önállóak.


Miért nincs erre szigorú törvény? Azt hallottam, hogy Svédországban a 19 év alattiak nem tanulhatnak meg vezetni.



2013. júl. 23. 09:14
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én is 17 évesen csináltam a jogosítványomat. A szüleim a tanulmányi eredményeimhez kötötték. Sikerült meg csinálnom a felsőfokú angol nyelvvizsgát, az bizonyítványom kitűnő lett, így be is írattak tanfolyamra. Nagyon örültem neki, hogy középiskolai tanulmányaim során meg tudtam csinálni, mert most az egyetem mellett a nyári gyakorlatok miatt nem lenne időm meg csinálni. Nyári szünet végén már a kezembe volt a jogosítványom. És szerintem, Te csak azért vagy ennyire ki akadva mert kicsit féltékeny vagy az osztálytársaidra akiknek meg engedték, hogy csináljanak jogosítványt.
2013. júl. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem, igazatok lehet. És még egyszer higgyétek el, hogy nem voltam irigy és féltékeny azokra, akik 17 évesen tanultak meg vezetni. Csak nem értettünk, hogy az a 6 gyerek miért nem nyáron tanult meg vezetni, akkor nem lettek volna gondok, mint azzal a lánnyal, akit majdnem kirúgtak emiatt az iskolából, de szerencsére, hogy ilyen rendes tanárnőnk volt. :)


Egyébként én csak akkor engedném meg egy 17 évesnek, hogy jogsit szerezzen, ha betartja rendesen a kreszt. Az öt éves osztálytalálkozón tudtam meg az egyik volt osztálytársamról (fiú), hogy sokszor büntették meg gyorshajtásért és ő még mindig nem tanult ebből. Erre néhányan azt mondták neki, hogy nem azért tanul meg vezetni az ember, hogy megbüntessék. És igazuk is volt ebben. (De ő csak legyintett)

2013. júl. 23. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!