Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne rávenni őket,...

Hogy lehetne rávenni őket, hogy eleget tegyenek a kérésemnek?

Figyelt kérdés
Istvánnak hívnak, de a családomnak csak Pistike vagyok. Megértem őket, hogy kicsiként így kezdtek el becézni, és most már nehéz lenne rátérni az Istvánra, de legalább mások előtt hívhatnának a rendes nevemen, mert ez így elég kínos. Azt mondják, már nem tudnak és nem is akarnak átszokni az Istvánra, és punktum. De amióta megkértem őket, azóta az öcsém már nem is Pistikézik, hanem Pityesznek hív idegenek előtt (azelőtt ezt sose tette), szóval ez már direkt szivatás. Szerintem tök jogos a kérésem, mégsem értik meg. Akkor fölösleges erőltetni? Vagy mit kellene mondanom nekik?

2013. aug. 3. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
csak nehogy még a Pityeszből, fityesz legyél
2013. aug. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja, a végén még fütyikének hívnak majd.
2013. aug. 3. 14:17
 3/5 Amado atya ***** válasza:
100%
Egyszerű: ha pistikéznek, oda se figyelsz rá, mintha nem is neked szólna. Idővel rájönnek...
2013. aug. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ez van Pityesz, ezt dobta.

Örülj amíg így szólítanak, szeretnek, és nem gyereide a neved.

2013. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, nem örülök, csakazértse. :) De hogy Pityeszt írtál, az valami roppant elmés, mondhatni, a humor felsőfoka! :DDD
2013. aug. 21. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!