Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Más nem utálja az olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más nem utálja az olyan filmeket, ami a férfiakat totális, embertelen ösztönlényekként mutatja be, akik csakis arra várnak, hogy erőszakot tegyenek a nőkön?

Figyelt kérdés

A Köpök a sírodra egy jó példa, de ezen kívül még léteznek a témában mások is.

Valóban vannak olyan férfiak, akik nőket erőszakolnak meg, de elenyésző részben az össz-férfitársadalomhoz képest.

A férfiak legtöbbje normális szexuális kapcsolatot szeretne egy nővel és el is érik, mert a nők is ugyanúgy vágynak rá.

De az ilyen filmek témájában és kritikájában mindig megjelenik ez a "férfiak állatok" vonal.

Most kérjen bocsánatot mindenki, hogy farokkal merészelt megszületni?



2013. júl. 14. 23:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem nézek idióta filmeket, aminek meg kb ennyi a története, azt ha véletlen el is indítottam, kilövöm...


Utóbbi években évenként 1 filmre mondom, hogy ez igen, a többi mind tucat idióta film, amit agyi nyomoroncok néznek.

2013. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ilyeneket nyálgép turbófeministák tákolják.
2013. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Köpök a sírodra az egy társadalmi korrajz, egy görbe tükör az elfajzó társadalomra nézve. Elnagyolt, absztrakt, nem szabad túlságosan komolyan venni, és Viannak, mikor megírta, inkább csak figyelmeztető szándéka volt, hogy a társadalom akár idáig is elfajulhat. De nem szükséges belőle általánosítani.

Ugyanígy a többi, hasonló témájúval. A filmek mind 1-1 történetet mesélnek el, badarság azt gondolni, hogy sztereotípiákat akar a nemekre ráhúzni. Ezek események, amiket valaki, vagy valakik fontosnak tartottak elmesélni, és azért, mert nem történik meg minden nap, minden városban, minden sarkon, tehát, ha nem mesélnék el, nem is tudnánk róla.

Az Amerikai história X után sem gondolta senki, hogy Amerikában csak skinek, neonácik meg feketék élnek, és mindnek az a tragédiája, ami a filmben.

2013. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 3-as, tetszett a válaszod.


A film kritikájában (fórumon) mondta el egy-két nő, hogy "Lám, milyenek a férfiak!" Ez volt többek között, ami nagyon nem tetszett!

2013. júl. 14. 23:40
 5/10 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Hát, vagy torz viccnek szánták a kommentet, vagy ők csak ilyenekkel találkoztak eddig. Vannak, akik bizonyos típust vonzanak... Nem kell őket komolyan venni.
2013. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Vannak, akik bizonyos típust vonzanak... Nem kell őket komolyan venni."


Igen, ez így van! Hallottam pl. olyan nőről, aki az egyik családirtás áldozata lett. Ő a végzetes viszonya előtt is egy olyan férfival jött össze, aki börtönbe került emberölésért.

Ezért sem szeretem a Családon belüli erőszak miatti tüntetéseket, mert sokszor a nők vastagon benne vannak a dologban, hogy odáig fajult.

2013. júl. 15. 00:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy a féfiak ilyenek, a nők meg olyanok. Általánosítani mindig hiba. A filmeket meg nem kell túl komolyan venni, a céljuk többnyire nem egy hiteles kép közvetítése, inkább a szórakoztatás. Ahhoz pedig, hogy még szórakoztatóbb, még látványosabb legyen a végeredmény erősen felturbóznak egyes elemeket. Mint mikor a főhős három golyóval a testében még megmászik egy hegyet.

A családon belüli erőszakot igenis komolyan kell venni. Mégis hogy kell ebben vastagon benne lenni? Én egyszerűen nem tudok olyan dolgot mondani, ami feljogosítja az embert arra, hogy bántsa azt, akit épp hogy védenie, szeretnie kellene.

Annak, hogy a bántalmazó kapcsolatban felnőtt ill. egy ideig ilyen kapcsolatban élt emberek hajlamosak később bántalmazó „társat” választani, szerintem inkább pszichológiai okai vannak. Nem egyszerűen az ő hibájuk, sokkal inkább a korábbi bántalmazóké az „érdem”.

2013. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Félreérted. Arra céloztam ezzel, hogy sok nő nemhogy az első figyelmeztető jelre nem lép, hanem rendszeresen elviseli a bántalmazást. És akkor sem fordul másokhoz, amikor lenne segítség. lásd barátok közt (bocs a példáért)
2013. júl. 18. 21:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Node kedves Kérdező, -a végén meg arról beszélsz, hogy milyen helytelen ez a belenyugvó női magatartás.

(az, és borzasztó is)

De hát miről szóljon egy film, ha nem a valósgáról?

(nem soroloma filmek közé ezeket az öncélúan durva, életidegen látványokat.)


Viant meg kihaygnám ebből, három okból:

- nem láttama filemet.

- ő eleve egy polgárpukkasztó botrányíró (szeretem, amúgy)

- a fene tudja, hogy a forgatókönyvíró mit "fogott" a könyvből, mert hát film az abból lesz.

2013. júl. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A Köpök a sírodra célja nem az volt, hogy elhitesse a nézőkkel, hogy minden férfi erőszakos vadállat, sokkal inkább arról, hogy az erőszak erőszakot szül, stb...

Az meg a legundorítóbb feltételezés, hogy a családon belüli erőszakért az áldozat is felelős. NEM! Amíg nem tapasztalod meg, addig nincs jogod vádolni!( Ennél már csak az a rosszabb, amikor azt próbálják bemagyarázni, hogy joggal erőszakoltak meg egy nőt, mert az olyan ruhát viselt, vagy kihívóan viselkedett)

2013. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!