Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akarunk egy becsületesebb...

Akarunk egy becsületesebb világot Magyarországon? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, kellene egy polgári mozgalmat indítani, hogy tegyük kis országunkat becsületesebbé. Ehhez keresek ötleteket, társakat. Elkeserít merre tart ez az ország és nem csak a politikusaink. Elegem van abból, hogy ebben az országban azokat tartjuk nagyra, akik csalnak, lopnak és illegálisan keresnek sokat. Mielőtt még valaki megvádolna: jómódú (de nem gazdag, bár sokan talán annak is neveznének) ember vagyok, mindenem megvan egy kényelmes élethez, sőt még talán kicsit több is, nem vagyok irigy sem és nem tartozom egyik politikai irányzathoz, párthoz sem. Itt jegyzem meg, nem is akarok semmiféle politikai erőt erősíteni, mert nem sok becsületes politikus van Magyarországon, még települési szinten sem. Szóval politikusok és pártok, párttagok csak akkor írjanak, ha nem akarják a saját bandájukat népszerüsíteni. Itt egy állampolgári mozgalomról lenne szó. Egy példa:

Az adófizetés. Mióta dolgozom (több, mint 10 éve), minden egyes megkeresett forint után fizettem adót, és minden várásolt termék után áfát. Ezért most nem várok dícséretet, ez alapvető állampolgári KÖTELESSÉG!! Túl sokan vannak ebben az országban, akik ezt mégsem teszik. Itt lehet azt mondani, hogy sanyargat az állam és a politikusok amúgy is lenyúlják. Milyen alapon bíráljuk azonba őket, ha a magunk szintjén mi sem vagyunk jobbak? Milyen alapon panaszkodik egy adót nem fizető az egészségügy állapota miatt? ...

Németországban Michael Schumachert karrierje csúcsán nagyon sokan elítélték, amikor Svájcba költözött, mert ott kevesebb adót kellett fizetnie. Pedig ő fizetett továbbra is adót, csak nem a német államnak. Idehaza szinte már elismerést vált ki, ha valaki nem fizet egy fillér adót sem. Szóval azt szeretném elérni, hogy az ilyesmi ne legyen már többé példakép, az ilyen embereket igenis "el kell ítélni" ezért. Amíg az emberek fejében nem alakul ki újra valami erkölcsösség, addig semmi nem fog változni országos szinten sem és megmaradnak az extrém különbségek és folytatódik bizonyos rétegek elszegényedése. Katasztrófa, mit tartanak mai iskolás fiatalok példának, milyen elképzeléseik vannak az életről. Az interneten keresztül lehetne nyomást gyakorolni a feladatukat el nem végző intézményekre és az államra is. Lenne, akit érdekelne a dolog? Esetleg létezik már ilyen kezdeményezés (szigorúan pártoktól mentesen)?



2013. aug. 5. 00:31
1 2
 11/18 anonim válasza:
Pl fogod magad és egy atom biztos forrásból származó infót megszellőztetsz a médiában egy politikusról. Következmény, a politikus által finanszírozott média kimossa a nevét a rágalmak alól, téged meg elásnak, bebörtönöznek a családoddal együtt. A hatalmat senki nem fogja olcsón adni. A másnapi médában már te leszel a hír, hogy pl a hűtődben találtak 5kg narkót, és életfogytiglant kapsz. Mindenki egy becsületes rendszert szeretne, olyat amiről te beszélsz, de soha nem lesz az és ez ellen senki nem tehet semmit. Az egész politika egy hatalmas színjáték, igazából az a kör egy nagy család, kb 99% hogy Orbánunkat leváltják, de ennek nincs is jelentősége, ez csak a köznép butítására szolgál. Azok ott mind egy jó húsosfazék mellett vannak és teljes mindegy ki hol helyezkedik el amíg hozzáfér.
2013. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Éppen ez az. Azt kellene elérni, hogy ne érezhessék már magukat annyira biztonságban. Az információ hatalom. Teljesen nyomok nélkül kevesen tudnak lopni, csalni. Van ezekről információ is, csak a médiában öngyilkos az, aki ezt közzéteszi. Erről szólt még korábban az USA-ban a nyomozóriporterek munkája, akkoriban azt még túl lehetett élni. Tudom, hogy tiszta politika és közélet nincs. Mi emberek nem sokkal vagyunk különbbek, mint kőbunkós elődeink. Teljesen irreleváns, hogy kosztümöt és nyakkendőt viselünk és iPhone 5-ről netezünk. Még mindig működnek az ősi ösztönök, a mai világ pedig hogyan szocializál? Beszélgetett már valaki mai fiatalokkal??? Aki a hatalom és pénz közelébe kerül, azok közül szinte alig van, aki ellent tud állni a kísértésnek. Nyugat-Európában is vannak komoly problémák, de mi még ezen is alaposan túlteszünk. Itt még a politika legalsóbb szintjén is megy az "üzletelés". Ráadásul sokan azzal indokolják a saját erkölcstelenségüket, hogy "hiszen ott fent is ezt csinálják". Ez már csak rosszabb lesz, minél régebb óta "működik" így a rendszer. Magától nem fog megváltozni és fentről sem fogják megváltoztatni. Erre lenne egy remek platform az internet, szerintem. Jó lenne, ha végre valami konstruktív kritika is jönne. Ha mindenki úgy gondolja, hogy jó ez a világ nekünk, akkor meg is érdemeljük. Ahogyan írtam, én elégedett lehetek az életemmel, nem vagyok kárvallottja ennek a rendszenek, csak engem még úgy neveltek, hogy nagyon nem szeretem az igazságtalanságot és azt sem, ha az nem nekem árt. Akár még (és ezért most megint megkapom, hogy naiv vagyok) önként több adót is fizetnék, ha tudnám, hogy az valóban az egészségügybe, oktatásba, szociális rendszerekbe jut és nem ebből is a sok adócsaló profitál (és ez alatt messze nem csak a politikusokat értem). A múltkor egy boltban egy öltönyös fiatalember pár zsemléről áfás számlát kért. A sorban állókon látszott, hogy legszívesebben meglincselnék, no nem azért a pár forintért, hanem a jelenség, ami az embereket dühíti. Kell ez nekünk, vagy akarunk változtatni ezen a világon? Nem szabhatom meg, ki hogyan kommentálja a gondolataimat, de őszintén megmondva, kicsit unalmas olvasni, az olyan "szegény naív ördög, akinek el kell magyarázni, hogyan is mennek itt a dolgok" üzeneteket. Tudom, mi folyik, de nem akarok emiatt jajjveszékelni. Azt szeretném megtudni, hogyan lehetne ezen változtatni és aztán elkezdeni azt megvalósítani. Kellenek becsületes informatikusok, jogászok, közgazdászok és mindenki, aki segíteni akar és ötlete, információja van!!! Vagy csináljunk egy közvéleménykutatást valahol, van-e rá "igény", hogy legyen ilyesmi?
2013. aug. 8. 19:20
 13/18 anonim válasza:
Még mindig nagyon egyetértek veled, sőt gyerekét egyedül nevelő apukaként (8Éves a fiam)tudom milyen jó lenne egy tisztességes világban élni, hisz a fiam jövőjéről is szó van. Soha nem voltam még szavazni, mert láttam soha nem volt még jobb. Egy ember, de mint ember szimpatikus nekem, a Vona Gábor, rendkívül jókat mond, és pont arról beszél amiről te is, és azért is lépett a politikai pályára mert kézbe szeretné venni a gyerekei jövőjét. Egyetlen nagy baj van velük a rasszizmus. Ezért nem is fog nyerni sajnos. Pl cigánykérdésben én azt vallom hogy valaki csak azért mert cigány nem bűnöző, az hogy sokan előítélet alapján mondjuk nem alkalmazná őket és ezért kénytelen úgy élni ahogy, az már a rendszer hibája, úgy látszik itt is bizonyos érdekek nem teszik lehetővé a cigányság társadalomba integrálását. Az átlag ember kénytelen fejlehajtva meghúzni magát, akkor és abból talán nincs baj. Ha mondjuk pártot alakítanál és bent lennél a darázsfészekben, ott is millió akadállyal találkoznál, meg lenne kötve a kezed hiába szeretnél tenni bármit, bürokrácia, és egy egy döntést évekig húznak ha nem szeretnék esetleg megszavazni. Tetszik amit mondasz, több ilyen gondolkodású ember kellene odafenn is.
2013. aug. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Én szeretnék változtatni ezen a világon, mert néha el tudnám magam hányni bizonyos emberektől, amikor azt sem tudják, mire szórják el a lopott pénzüket (a becsületesen megkeresett sok pénz egyáltalán nem zavar, de úgy persze sokkal nehezebb). Mellette pedig azt látom, hogy egy többgyermekes gyaládnak nehézséget jelent az iskolakezdés ... Mert ugye ha a pénzt szóró csaló fizetne adót, akkor ezt is lehetne jobban támogatni.

Amúgy éppen az általad leírtak miatt nem szeretnék ezen gondolatok ellenére sem a hivatalos politika irányába elindulni. Mindegyik politikai erővel van valami komoly ideológiai probléma is, mindemellett még a mézesbödön közelében is vannak és bizony bele is nyalnak ...

Jó lenne a politikának és a gazdasági életnek egy korrekt, független és pártatlan (tudom, egyiket sem könnyű fenntartani, erre is kellenének ötletek) ellenőrző fórum. Ehhez keresnék ötleteket és társakat a megvalósításhoz. Az is lehet, hogy rossz helyen tettem fel a kérdést. Van valami ötlet, hol találhatnék több lehetséges együttműködőre?

2013. aug. 10. 11:49
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát elég elkeserítő, hogy csak ennyi és ilyen válasz érkezett. Vagy rossz helyre írtam, vagy ebben az országban ilyesmire semmi igény sincs ... Utóbbi nagyon elszomorítana. Bár a személyes tapasztalataim alapján nem lep meg, mert sokakat "megfertőzött" már a "kor szelleme".
2013. aug. 25. 15:57
 16/18 anonim ***** válasza:
Én Veled vagyok :)
2013. aug. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ennek örülök! :-) Ötletek, hol lehetne még "társakat" találni?
2013. aug. 26. 18:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Na,ilyet sem.Becsületre hivatkozva mészároltak le százezreket Magyyarországon 1945-1990-ig,holott egy gonosz képmutató társaság volt.Szeretet kell,de ahhoz önmaguknak kell lenniük.Kötelesség,munka,becsületesség,igazságosság-na ezekre hivatkozva olyan gonoszságokat követtek el amit soha nem felejtek el.Ez pont annak az ellentéte,amit szó jelent.Lemészárlom a polititkus társamat,na ez undorító...Ez egy gonosz,undorító dolog.Szeretet,szeretet,szeretet és jó lesz az embereknek,de nem öldököljük le egymást,meg nem küldözgetjük ki a KGB-t meg az ÁVH-t.Ez nem jó.Egy olyan csapat lenne jó,akiknek az lenne a céljuk,hogy szeretet tanuljanak az iskolákban,de nem nyomjuk el a gyerekeket.Most van ez az iskolaőr,na ez is ronda dolog.Egészségügy fejlesztése,nyomorultak segítése és nem olyan hülyeségekre kidobni hatalmas pénzt.Az EU-val komolyabb kapcsolatot ápolni és fizetésemlést az embereknek-minden rétegnek.A kerítést le kell bontani,mert hülyeség.Javítani a börtönben lévők körülményein.Japán és finn oktatás összevonása és valami érdekes jön ki.És nem kéne propagandát adni mindenhol,de azt eltűrjük,mivel nem kell aggresszívnak lenni,majd úgyis változik.Angela Merkel egy egész jó kis vezető.Emmanuel Macron,se rossz,de az egy kicsit beképzelt.Szeretet,élhető körülmények-ez a kettő a lényeg.A halálbüntetésről viszont soha nem feledkezek,meg a kommunisták gonoszságairól-na ezek gonosz dolgok.Nacionalizmus is egy hülyeség.Ez egy gonosz eszme.Én feltörök minden tetejére és azután megtámadom a körülöttem lévő nemzeket és vérontást rendezek és közben koncentrációs táborokba küldök tízezrekete.Ha meg nem ilyen keményen,akko is szörnyű.Szeretet,szeretet,szeretet.
2020. aug. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!