Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rémálom a Frankel Leó utcában?

Rémálom a Frankel Leó utcában?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Az eset tehát nagyvonalakban ismert, bár nagyon kevés az információ a támadás körülményeinek kapcsán. A véleményetekre vagyok kiváncsi, idősebbektől, fiatalabbaktól, de arra kérek mindenkit, aki a "megérdemelte", vagy a "dehát sok lány ezt akarja" kommentekre ragadtatná magát, ezúttal ne tegye! Én elsősorban a lélektani vonzatát nézem a történteknek.


A támadó két lányt támadott meg két különálló napon, de ugyanazon a környéken. Az egyiknek sikerült zúzódásokkal és sérülésekkel megmenekülnie, a másik, aki a cikkben is szerepel, nem úszta meg ennyivel. Hogyan történhetett meg, hogy egy támadás áldozata ennyire kiszolgáltatott és védtelen helyzetbe került és a támadó eljutott a behatolás pontjáig is? (Én ezt leginkább csoportos erőszaktétel esetén tudtam volna elképzelni)


Hogyan élhette át a szerencsétlen lány akkor és ott mindazt, ami éppen történik vele? El lehet ezt képzelni egyáltalán?


Hogyan képes egy fiatal lány testileg, lelkileg feldolgozni a történteket? És hogyan képesek ezt feldolgozni a szülei, a párja (ha van neki)?


Lányok és nők, ha veletek történne meg, Ti hogyan tudnátok szembe nézni vele és feldolgozni? Nem kívánom ezt senkinek, csak ki-ki empátiájára vagyok kiváncsi. Egyáltalán milyen ellenállást tanusítanátok (vagy lennétek képesek tanusítani, ismerve önmagatokat) ilyen helyzetben? Egyetlen támadóról van szó, Ti is egyedül vagytok és 2-300 méteres körzetben szinte teremtett lélek sincsen.


Srácok, férfiak, mit éreznétek, ha ez a Ti barátnőtökkel, vagy húgotokkal történne meg?


Az eset sajnos országos viszonylatban nem egyedi. De akkor is megdöbbentő. Egy fiatal lányt a legintimebb szférájában aláztak meg, aminél nincsen rosszabb. Ráadásul egy olyan környéken, ami 10-15 évvel ezelőtt még külvárosias bájáról volt ismert. Én magam is ezen a környéken nőttem fel és élek most is. Ezt a környéket egy kicsit én is a magaménak éreztem, mint ahogy mindenki azt a környezetet, ahol felnő. És most úgy érzem, mintha valaki a hátsó kertembe sz*rt volna. Az éjszakai Budapest 60-70%-a gyéren, vagy egyáltalán nincsen ellátva köztéri világítással. Gondolok itt elsősorban az erdős, parkos területekre, vagy az olyan környékekre, ami nem központi helyeken van. Ez megtörténhetett volna a Gellért-hegynél, a Tabánnál, de akár a Városligetben, a Lehel téren, vagy a Népligetnél is. Akik budapestiek, tudják. Ezzel a kérdésemmel egyben kérek minden fiatal lányt és nőt, aki éjszaka buliból, vagy melóból megy haza és az otthona eldugottabb, kihaltabb környéken van, ne egyedül! Legyen mellette akár egy, vagy két másik lány, de inkább férfi kísérő. Hiába a paprika spray, vagy egy kés, ha valaki ott abban a helyzetben lefagy, besokkol és képtelen védekezni. Várom a véleményeiteket, hozzászólásaitokat. Környékbeliek észrevételeinek, véleményeinek külön örülök. Beszéljünk erről a megelőzés érdekében!



2013. aug. 10. 05:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én most hallok először erről az esetről.


Mélyen sajnálom a lányt akivel megtörtént. Nem hiszem, hogy egy ilyet egyhamara fel lehet dolgozni, szerintem több év is bele fog neki telni mire képes lesz újra felhőtlenül szórakozni–jól érezni magát.


Ha ilyen történne a húgommal engem is rendkívül megviselne. Ő jár karatézni, én is tanítottam neki pár hasznos mozdulatot, de azt nem hiszem, hogy ezek elegek lennének egy ilyen helyzetben.

Tökön kell rúgni, futni és kiabálni segítségért..

Lehet, hogy ebben az esetben ez nem lett volna kivitelezhető, nem is azt mondom hogy így megúszta volna a csaj, de ki tudja :( így utólag

már könnyű bölcsnek lenni..

2013. aug. 10. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hát ha ilyen történne b.nőmmel történne meg ez,akkor a támadó imádkozzon h ne kerüljön kézre. Nem azért,hogy akkora veszett állat lennék de tuti h a saját beleire akasztanám fel,ha önbíráskodás ha nem. Az finoman szólva is nonszensz h ha el is ítélik a támadót akkor is alig kap valamennyit és majdhogynem kiskirályként élnek a börtönben miközben az áldozatuk/áldozataik akár egy egész életre lelki nyomorékok lesznek.

Szóval lenne önbíráskodás,lehet ezt is diszkréten csinálni.

2013. aug. 10. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Bár elítélem az ilyen dolgokat, és semmilyen körülmények között nem akarom védeni a támadót, de azért felmerül néhány kérdés: egy "fiatal lány" miért mászkál az utcákon éjjel 2-kor, amikor lehet tudni, hogy sajnos elég gyakran megesik a hasonló? Nem tudom, hogy hány éves volt, de hol voltak a szülei? A másik: gondolom bulizni, "pasizni" volt; a nagyon lenge öltözet, a sok smink, az erős, nőies parfümök közismerten gerjesztik az erőszaktevőkben a vágyat (illetve mindenkiben, ezért élnek vele a lányok).

Sajnálom a lányt, hogy ilyen megeshetett vele, tényleg. Viszont a közbiztonság állapotát mindenki ismerheti, ezen nem tudunk változtatni. Azt viszont, hogy sétálunk-e éjszaka az utcán egyedül, tudjuk irányítani.

Egyébként, ha női ismerősömmel történne: a hivatásom miatt és emberileg sem támogatom az önbíráskodást. Mindent megtennék viszont - hiszen a szexuális erőszak magánvádas ügy - hogy az elkövető a maximum letöltendő büntetést kapja, továbbá személyiségi jogi perben nagy összegű vagyoni - a különböző kezelésekre, stb - és nem vagyoni kártérítést követelnék, a lelki sérelemre hivatkozva.

Mást szakmailag nem igazán tehetek, viszont ott lennék neki emberileg.

2013. aug. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Először arról írok neked, mi zajlik le ilyenkor az ember fejében. Hogy is lehet megerőszakolni valakit...

Először is a legtöbb esetben ilyenkor az ember lánya leblokkol. Valami olyasmi történik, hogy nem érti miért pont ez történik, miért pont vele, egyszerűen nem hiszi el, hogy TÉNYLEG ebben a helyzetben van. Kicsit olyan érzés már maga a tudat, mintha ezren szorítanának le és mozdulni sem tudsz. Borzalmas.

Talán ez az a végső kiszolgáltatottság, amikor érzed, hogy megölnek. Mert igen, ettől egy nő egy része meghal lelkileg. Egy részét elveszíti. És itt nem csak arról beszélek, hogy a szabad döntési jogát, hanem mindent, ami számít.

Szerintem az erőszak az a mód, amivel egy nőt egy életre tönkre lehet tenni lelkiileg. Hogy mi van utána?

Rengeteg segítség és terápia után fel lehet állni. Olyan, mintha levágnák a lábad, de egy aránylag jól működő műlábat. Az egész életedben hordozni fogod a nyomát és többé semmi sem lesz ugyanaz.

Szexuális téren meg pláne. Ez örök.

2013. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"HankMoody", nagyon kevés a hivatalos információ az esettel kapcsolatban. És sok a megmaradt kérdés. Pl. ott volt a másik lány, akit pár nappal korábban próbált megerőszakolni ugyanott ugyanaz a támadó. Ő valószínűleg alkalmazta a hirtelen életösztön által diktált kapálózást, rugdosódást, dulakodtak és valahogy a lánynak sikerült elszaladnia és (valószínűleg kiérve a kb 50 méterre lévő Zsigmond térre) egy rendőrjárőrtől sikerült segítséget kapnia. Addigra persze a támadó már felszívódott. Valóban, utólag könnyű bölcsnek lenni és találgatni, mit kellett volna tenni. Vagy egy másik kérdés; a szerencsétlenebbül járt lány esete július 29.-én történt, és a hír csak augusztus 5.-én, pontosan egy héttel később került fel a netre. Miért? Azt nem is tudom, a tévében a híradásokban benne volt-e. Lehetséges, hogy a lány annyira összetört lelkileg, hogy el sem merte mondani a szüleinek és egy hét elteltével, látva a viselkedését sikerült kihúzni belőle, mi történt és a szülei így kezdeményezték a feljelentést? Ezt sem tudjuk.


"Nem adom fel", én személy szerint nagyon szeretném, ha méltó büntetést kapna az elkövető és abban is biztos vagyok, hogy a halál nem lenne (elegendő) büntetés. A szomorú az, hogy az eset lassan 2 hete történt és azóta az elkövető már lehet akár egy másik városban, de egy másik országban is. Ha nem kapják el, akkor ez a tökéletes bűntény egy mintapéldánya lesz. Viszont ami biztos, hogy újra erőszakolni fog. Ez van a génjeiben, ilyen a hajlama. És ki tudja, eddig hány lányt, nőt erőszakolt már meg, vagy próbált megerőszakolni, akik nem tettek feljelentést akár a szégyenérzet miatt.


#3-as kommentelő, semmiképpen nem gondolom azt, hogy védenéd a támadót. Viszont több oka is lehetett annak, hogy éjszaka az utcán mászkált a lány. Egyébként az egész belváros nyüzsgésben van minden éjjel, és rengeteg fiatal lány császkál szerte a városban gyalogosan kisebb társaságokban, vagy az éjszakai buszokon utazva. Az éjszakai munkák leginkább a vendéglátóiparban megszokottak. Én pl. egy gyorsétteremben dolgozom és rendszeresen 11kor, vagy éjfélkor végzek. Éjszakai járatokkal így éjjel 1 és 2 között érek haza. Persze én férfi vagyok. Lehet, hogy a lány pultos volt egy szórakozóhelyen, vagy egy bárban; olyan helyeken még később van vége a műszaknak. És a munkáltatók ritkán fizetik a napi taxiztatást. De ezt sem tudjuk. És azt sem tudjuk, a fiatal lány konkrétan hány éves volt. A sajtóban általában 25 alatt fiatal lányt, 25 felett fiatal nőt írnak, vagy mondanak. Valamilyen portálon kommentek közt olvastam, hogy az áldozat kiskorú volt, más helyeken azt, hogy 16. De ezek nem hivatalos és megbízható források. Így ezt sem tudjuk. Azt viszont tudjuk, hogy hazafelé tartott. Szinte semmit nem tudni sem az áldozatról, sem a támadóról, ami azért furcsa, mert nemrég volt egy másik eset is. Szintén Budapesten a Szent István körúton a Vígszínháztól nem messze egy taxiból kilépett két lány, és a cipőjük sarkával megagyaltak két másik lányt, akikkel azelőtt összeszólalkoztak. Ezután a két támadó lány visszaszállt a taxiba (ami a támadás során ott állt és várta vissza az "utasokat") és elhajtott. A sértettek már másnap benne voltak a híradóban. Ahogy olvasgatom itt neten a különböző hírportálokat, egy helyen azt írták, hogy a rendőrség által még nem tudni, hogy a fiatal lány támadója milyen módszerrel csalta el a lányokat, talán megpróbált a bizalmukba férfkőzni, vagy más módon. Ezt nem értem. Van két áldozat, nyilván akiknek a segítségével már fantomkép is készült a támadóról (neten meg lehet nézni) és nem tudták meg tőlük, hogy milyen körülmények között történt a leszólítás és a beszédbe elegyedés? Nem furcsa? Ilyet akkor szoktak írni, vagy mondani, amikor valamilyen részletet tudnak, csak nem szeretnének nyilvánosságra hozni. A smink és erős parfümök véleményem szerint inkább egy normális beállítottságú férfit gerjesztik. A támadó egy beteg ember, mániákus erőszakoló. Az ilyet az hozza lázba, ha látja az áldozatán a sokkot, az ellenállást, vagy a vergődést. Ettől támad erekciója. A smink, vagy a parfümök szerintem kisebb szerepet játszanak nála. Ez egy veleszületett genetikai betegség. Én nem tartom megoldásnak, hogy törődjünk bele, hogy ilyen a közbiztonság és bújjunk el a lakásainkban, ezzel teret engedve az ilyen beteg őrülteknek. Pontosan a közbiztonság javításán és fejlesztésén van a hangsúly. Még több kamera, és még több köztéri világítás. Lenne rá pénz, csak sajnos szándék és felelősségérzet nincsen. Lásd; felcsúti futballstadionra szánt 15milliárd.


#4-es kommentelő, a soraidból arra következtettem, hogy lány/nő vagy. Őszintén meghatott, amit és ahogyan leírtad. Olyan, mintha egy darabkát idetettél volna nekünk a lelked sarkából. Nagyon köszönöm! Egy darabig foglalkoztatott a kérdés, hogy vajon ezt személyes tapasztalatból írtad, vagy sem és úgy voltam vele, hogy a válasz maradjon homályban. Aztán belegondoltam, hogy a GYK-n rengeteg lány fordul meg ebben a témakörben is 13 éves kortól felfelé, akik számára nagyon nagy tanulság lenne egy anonim, de valóságos történet. De ez a Te döntésed. És a Te vállalásod. A sors engem sajnos, vagy nem sajnos erős empátiaérzékkel áldott meg, és ha a lány helyébe képzelem magam, pontosan azt érzem át, amit leírtál, és oylankor ordíthatnékom van a keserűségtől. És leginkább attól, hogy ezt a lányt már nem lehet megmenteni, megóvni. Már nem lehet visszacsinálni, ami megtörtént. És most Monica Bellucci "Visszafordíthatatlan" c. filmje jut eszembe. Nézzétek meg. Igen, ez visszafordíthatatlan. És a gyomrom összeszorul, ha belegondolok, mi van, ha a lány még valóban kiskorú volt és ez volt életében az első szexuális aktusa.


Köszönöm, hogy mindannyian kultúráltan és mérsékelt hangnemben írtatok, ahogy a történtekhez méltó. És nem a veszekedésről szól ez a kérdés is, mint annyi másik. Örülök az ellentétes gondolatoknak, mert jó volt olvasni a más és más megközelítéseket. Várom a további hozzászólásokat és véleményeket is. Akár Tőletek is, akik eddig írtatok.

2013. aug. 10. 09:44
 6/13 anonim válasza:
Személy szerint én a mai közbiztonsági helyzetben mindenhova kamerákat tennék, a lejobbakat full-hd, éjjel látó szuper érzékenyeket, és ezekre a kamerákra jó nagy táblákkal fel is hívnám a figyelmet. Aztán csinálnék egy netes szégyenfalat ahol jól kitenném az ilyen erőszaktevők képét hogy még a saját családja szégyellje magát helyette.
2013. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
sajnos én sem lakom messze, elég nyugtalanító...de azzal nem értek egyet h éjjel 2kor csak pasizó bulizó lányok vannak az utcán, van aki pl hazamegy egy hosszú munkanap után, nem mindenki dolgozik 8-4ig..
2013. aug. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mesélni azt tudnék bőven. Amiket írtam, azokat sajnos tapasztalatból írtam.

Rengeteget dolgoztam már a témán lelkileg, azzal is lehet foglalkozni sokat, amit ilyenkor minden nő feltesz magának. Miért? Második kérdés: Én provokáltam ki valahogy? Itt rögtön az öltözködésre gondolunk, így hát nekem se volt véletlen, hogy az ominózus történet után úgy öltözködtem évekig, mint egy fiú. A nő halt meg bennem. A miértekre is meg lehet valahol nagyon mélyen találni a választ.


És csak tanácsként: Soha nem szabad félni. Óvatosnak kell lenni tény, ne menj éjjel miniszoknyában zűrös helyekre pl. de nem szabad félni. Az ilyen aberrált állatok a nők félelméből táplálkoznak és ez alapján választanak.

Ha az ember fél, akkor nem védi meg semmi és fényes nappal a legbiztonságosabb helyen fog megtörténni az eset.


Négyes votlam

2013. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én kellőképpen bizalmatlannak és gyanakvónak érzem magam az ismeretlen járó-kelőkkel szemben (nappal is).. kerülöm a fura alakokat, a gyanús fürkésző tekinteteket messziről kiszúrom. Az ilyen esetet sztem csak megelőzni lehet. Eszembe nem jutna egyedül elindulni az éjszakába. Sajnálom akik áldozatok lettek, valószínű én nem tudnám feldolgozni.
2013. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
igaz,aláírom amit páran írnak a közbiztonságról,egyedül sétálásról...de aki ilyet művel azzal példát kell statuálni!
2013. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!