Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Rémálom a Frankel Leó utcában?

Rémálom a Frankel Leó utcában?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Az eset tehát nagyvonalakban ismert, bár nagyon kevés az információ a támadás körülményeinek kapcsán. A véleményetekre vagyok kiváncsi, idősebbektől, fiatalabbaktól, de arra kérek mindenkit, aki a "megérdemelte", vagy a "dehát sok lány ezt akarja" kommentekre ragadtatná magát, ezúttal ne tegye! Én elsősorban a lélektani vonzatát nézem a történteknek.


A támadó két lányt támadott meg két különálló napon, de ugyanazon a környéken. Az egyiknek sikerült zúzódásokkal és sérülésekkel megmenekülnie, a másik, aki a cikkben is szerepel, nem úszta meg ennyivel. Hogyan történhetett meg, hogy egy támadás áldozata ennyire kiszolgáltatott és védtelen helyzetbe került és a támadó eljutott a behatolás pontjáig is? (Én ezt leginkább csoportos erőszaktétel esetén tudtam volna elképzelni)


Hogyan élhette át a szerencsétlen lány akkor és ott mindazt, ami éppen történik vele? El lehet ezt képzelni egyáltalán?


Hogyan képes egy fiatal lány testileg, lelkileg feldolgozni a történteket? És hogyan képesek ezt feldolgozni a szülei, a párja (ha van neki)?


Lányok és nők, ha veletek történne meg, Ti hogyan tudnátok szembe nézni vele és feldolgozni? Nem kívánom ezt senkinek, csak ki-ki empátiájára vagyok kiváncsi. Egyáltalán milyen ellenállást tanusítanátok (vagy lennétek képesek tanusítani, ismerve önmagatokat) ilyen helyzetben? Egyetlen támadóról van szó, Ti is egyedül vagytok és 2-300 méteres körzetben szinte teremtett lélek sincsen.


Srácok, férfiak, mit éreznétek, ha ez a Ti barátnőtökkel, vagy húgotokkal történne meg?


Az eset sajnos országos viszonylatban nem egyedi. De akkor is megdöbbentő. Egy fiatal lányt a legintimebb szférájában aláztak meg, aminél nincsen rosszabb. Ráadásul egy olyan környéken, ami 10-15 évvel ezelőtt még külvárosias bájáról volt ismert. Én magam is ezen a környéken nőttem fel és élek most is. Ezt a környéket egy kicsit én is a magaménak éreztem, mint ahogy mindenki azt a környezetet, ahol felnő. És most úgy érzem, mintha valaki a hátsó kertembe sz*rt volna. Az éjszakai Budapest 60-70%-a gyéren, vagy egyáltalán nincsen ellátva köztéri világítással. Gondolok itt elsősorban az erdős, parkos területekre, vagy az olyan környékekre, ami nem központi helyeken van. Ez megtörténhetett volna a Gellért-hegynél, a Tabánnál, de akár a Városligetben, a Lehel téren, vagy a Népligetnél is. Akik budapestiek, tudják. Ezzel a kérdésemmel egyben kérek minden fiatal lányt és nőt, aki éjszaka buliból, vagy melóból megy haza és az otthona eldugottabb, kihaltabb környéken van, ne egyedül! Legyen mellette akár egy, vagy két másik lány, de inkább férfi kísérő. Hiába a paprika spray, vagy egy kés, ha valaki ott abban a helyzetben lefagy, besokkol és képtelen védekezni. Várom a véleményeiteket, hozzászólásaitokat. Környékbeliek észrevételeinek, véleményeinek külön örülök. Beszéljünk erről a megelőzés érdekében!



2013. aug. 10. 05:59
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Kedves négyes! :)


Én azt hiszem, rengeteg férfi (de nő is) nincsen tudatában annak, hogy egy nő mi mindenre képes, ha magára marad. Természetesen pozitív értelemben gondolom. És ahhoz képest, amit egyes női sorsok diktálnak, megkérdőjeleződik bennem, valóban létezik e a nemek között erőkülönbség. Nem tudom, Te most hány éves vagy, és a Te eseted hány évesen történt meg Veled, de az alapján, amit írsz, és ahogyan írod előttem egy olyan nő képe rajzolódik ki, aki egyszerre erős és törékeny, érzékeny és túlélő típus. A nőt elveszítetted Magadban, de újra be tudod fogadni, ha megtalálod hozzá a társadat. Persze ha belegondolunk, lett volna más választásod, mint elfogadni és feldolgozni a történteket? Nem. De nagyon sok lány nem képes egy ilyen traumát másképpen feldolgozni, csak úgy, hogy züllésnek indul az alkohol és a drogok felé, az út végéről nem beszélve. Te nagyon erős voltál és vagy és az írásodból azt látom, hogy a felszínen már sikerült feldolgoznod. Ezzel viszont korántsem oldódott meg minden. Csodálom Benned azt is, hogy azok után, hogy egy férfi micsoda törést okozott Neked, most mégis van erőd más férfiaknak erről beszélni és nem minden férfit egy kalap alá venni. És ebből a nézőpontból mindegy, hogy ezt arc nélkül teszed és így talán könnyebb. Én szeretném azt hinni, hogy amit Tőled egyszer egy férfi elvett, azt egy másik férfi vissza tudja majd adni Neked. A tiszteletet, a megbecsülést és a nőiséget. Ez persze rengeteg időbe és türelembe kerül. És talán már Melletted is van az a férfi.

2013. aug. 11. 01:39
 12/13 A kérdező kommentje:
"Nem adom fel...", a #10-es kommented kapcsán egyetértünk!
2013. aug. 11. 01:41
 13/13 A kérdező kommentje:
2013. aug. 14. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!