Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ember körülbelül hány...

Egy ember körülbelül hány évesen tudhatja igazán, hogy mi a célja?

Figyelt kérdés
2013. aug. 11. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ahogy pályát választasz az ált. suli után, utólag majd kiderül hogy jó elgondolás volt-e vagy se
2013. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 schocko ***** válasza:
Nincs ilyen meghatározható életkor, meg valójában nagyon kevésnek van igazi célja...cél az utunkba akadó feladatok teljesítése, önmagunk és esetleg a körülöttünk lévő emberek szükségleteinek viszonylagosan elfogadható kielégítése...vágyakozás és beteljesülés átmeneti nyugalmakkal, ezek a célok...
2013. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyénileg változó.

Alsó tagozatos általános iskolás koromtól kezdve tudtam és hangoztattam, hogy óvónéni vagy tanítónéni leszek. Kis módosítással, de jövőre végzek gyógypedagógusként.

2013. aug. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó kérdés. Egy háromévesnek az a célja, hogy kapjon egy fasza kisautót. Tehát már 3 évesen van egy célja. Ha arra gondolsz, hogy egy ember mikor döbben rá arra, hogy mi élete nagy álma, az változó. Valaki húszévesen se tudja, valaki pedig már 14 évesen is tudta.
2013. aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Legtöbben csak az adott napot akarják túlélni ,konkrét céljuk nincs. Ha volt is, rég feladták. Jobb esetben a ködös családgyerekházpénz jóélet a cél. Keveseknek sikerül.
2013. aug. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szia, szerintem a legtöbb embernek nincsen konkrét célja, legfeljebb "álmaik". Én 22 évesen írtam le első alkalommal az életcéljaimat, még folyamatosan bővül a lista, de ha egy idegen belenézne lehet, totálisan bolondnak nézne, és azt mondaná, hogy pfúúh ez képtelenség, az apám is ezt mondta rá . Erre csak egy dolgot tudtam neki mondani: Akkor én leszek az első aki megvalósítja(persze ez messze nem igaz, mert egy olyan sincsen benne ami a realitástól eltávolodott lenne, az viszont tény, hogy nehéz lesz.
2013. aug. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#7

Igaz. De nem mindegy, melyik úton haladsz. Lehetsz koldus is, aki csak tengődik, és nem élvezi az életet, vagy lehetsz jómódú ember is, aki élvezi az életét.


Nem az út vége a lényeg, hanem az utazás.

2013. aug. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sativus ***** válasza:
# 8 Az a jómódú ember akinek van háza kocsija plazmatévéje nyaralója esetleg egy takaros vitorlása. Ez mind csak illúzió a tárgyak tesznek boldoggá ,amit birtokolsz az birtokba vesz az határozza meg az életed, hogy boldog vagy e és ez egy nagyon súlyos probléma ,hogy az életcélod az hogy megszerezz tárgyakat amiknek tulajdonképpen nincs értékük de ha neked az nincs a birtokodban te már nem lehetsz boldog
2013. aug. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, miért vagy boldog, ha az vagy? Amíg másokat nem tiporsz el, nézel le, mert nekik nincs meg az, ami neked igen, addig semmi gond nincs szerintem azzal, ha a javaid miatt vagy boldog.


Kíváncsi vagyok rá, szerinted mi az az életcél, ami "elfogadható", amivel nincs probléma.

2013. aug. 12. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Minden életkorban vannak az embernek céljai. Már a kétéves gyerek is komolyan ki tudja tűzni maga elé azt a célt, hogy pl. fagyit szeretne, amit aztán tűzön-vízen át meg is valósít, vagy legalábbis mindent megtesz ennek érdekében.

A céljaink idővel folyamatosan változnak. Némely célok lehetnek maradandóbbak (pl. egzisztencia megteremtése), másokat az ember lehet, hogy felad, gyakran azért, mert valamely másik célja üti. (Pl. feladja a sportkarriert az iskoláért, mert túl sok idejét elveszi.)

Az ember céljai még felnőtt korában is változnak, bár ekkor már sokkal kevésbé, mint kamaszként. Egyes célokat elérünk, másokat feladunk, ezek a célok egyaránt lekerülnek a listánkról - a helyüket általában más célok veszik át, hiszen az embernek szüksége van valamilyen célra, amelynek a mentén az életét élheti. Ezért van az, hogy még az idős emberek is, akik már mindent elértek, amit elérhettek, általában választanak maguknak valamilyen életcélt, pl. kertészkedés vagy bélyeggyűjtés, amivel aztán ellehetnek.


"Egy ember körülbelül hány évesen tudhatja igazán, hogy mi a célja?" _A_ célja? A legfőbb életcélja? Nos, ez általában fiatal felnőtt korban, vagy a tízes évek végén jelenik meg.

2013. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!