Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hány kiló csirkemell kell...

Hány kiló csirkemell kell körülbelül?

Figyelt kérdés
Körülbelül 6 emberre kéne csirkemellhúst venni,tárcsáznánk.

2013. júl. 1. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem: egy átlag étvágyú ember (ha van köret, vagy saláta, egyéb fogás) 2 normál szelettel simán elbír. Mint amekkora egy átlagos csirkemell, kettévágva. Tapasztalatom szerint kb. 20 dkg körül van egy szelet, tehát 2*20*6=240 dkg, tehát kb. 2,5 kg simán kell. Hangsúlyozom, ha van bőven hozzá köret. :-)

Sertéshúsból több kéne, mert azt tovább kell sütni, és többet is veszít a súlyából. :-)

Jó sütögetést! :-)

2013. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Csirkemellből simán be lehet tolni fejenként 40 dekát is sülve. szerintem minimum 2,5 kilót vegyél., ha valaki repetázni szeretne.a maradék felhasználgható húspástétomnak, szóval kárba nem vész. inkább több legyen a hús, mint akár egy éhenmaradt ember.

jó sok friss salátát készíts mellé.

2013. júl. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de nem 6 emberre kéne,csak félre írtam,hanem 3 emberre kéne!
2013. júl. 1. 11:43
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor nyilván a fele is elég. azért lakjatok jól mindannyian :)
2013. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Minimum 15-18 dkg-mal számolhatsz fejenként, de ahhoz bőséges köret (saláta) is kell.

Maximum (egyszeri evéshez) fejenként 25-30 dkg-mal számolj, annál többet csak egy bélpoklos eszik.

De ha többször is akartok enni belőle, akkor nyilván több kell. Egyszerre 3 embernek 1 kg cs.mell filé bőségesen elég!

2013. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Általánosságban 25-30 dekát számolunk fejenként + 15-20 deka köretet. Aki fél kilónál többet letol egyszerre az ételből, annál azért gondok vannak, vagy 3 napja nem evett.


Magyarán ha színtiszta melle, akkor 1 kiló bőven elég lesz.

2013. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Általánosságban 25-30 dekát számolunk fejenként + 15-20 deka köretet. "


Ez pont fordítva van!!!

Átlagosan 15-20 dkg hús, és 25-35 dkg köret!


Lehet fordítva is, de az közel sem átlagos!

2013. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

40 deka nyers csirkemell a felére sül össze. és a kérdésben először 6 emberről volt szó, a kérdező csak utána korrigált. Szóval az első válaszok a kérdésre vonatkoztak,

nem értem miért kell lehúzni...

ugyan a következő kérdésben tisztázódott, hogy három lányról van szó, ott már bővebben írtunk a tárcsázás veszélyeiről.

2013. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!