Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol vannak a komoly, nehezen...

Hol vannak a komoly, nehezen beilleszkedő, korosztályuknak nem megfelelő fiatalok (20-25)?

Figyelt kérdés

Komolyan veszem a tanulást, sokszor túlságosan is, ezt elismerem. De nem tudok lazítani, ha tudom, hogy dolgom lenne. Viszont utána simán!

Nem járok diszkóba, kocsmába, mert nem tetszett, nem tudtam ott lazítani, feltöltekezni. (Mondjuk a kocsmával az a bajom inkább, hogy a baráti köröm nem jár, akik igen, azokkal nem vagyok jól el.)

Évi 2-3-szor iszom, akkor is csak majdnem vetem el a sulykot. :D

Sok hobbim van, szerintem ez is idősebbekre jellemző.

Nem azok a témáim, amelyek a fiataloknak.


A legtöbb 20-25 évessel nem találom a közös hangot, más a felfogás, az értékrend, az életritmus. Nekik túl merev vagyok, nekem túl lazák.


Nálam ez főleg neveltetés kérdése, de nem hiszek abban, hogy 100%-ig az lenne.


Az ilyen jellegű kérdéseknél mindig jelentkezik 1-2 ember, aki magára ismer.


De mesélnétek?

Mennyi idősek vagytok, milyen neműek?

Elfogadtátok magatokat? Miután elfogadtátok, valóban más lett a kisugárzásotok és ezért a többi ember is elfogadott?

Hova jártok el mégis szórakozni?

Találtatok párt? Párotok is ilyesmi?

Van ilyesmi baráti körötök? És igaz barátotok?

Próbáltatok valaha változni?

Esetleg szeretnétek beszélgetni velem? :)


2013. aug. 14. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem neked független a kor, mert ha egy kimért, komoly ember vagy akkor egy 30-35 éves emberrel sem fogod megérteni magad.

Én 25 éves vagyok és jól kijövök 16 évesekkel, de 40 évesekkel is. Egyszerűen tudom, hogy kitől mit várhatok, ezért nincsenek nagy elvárásaim, szeretem ha mindenki azt adja, ami önmaga.

Nekem az egyik barátnőm 23 éves a másik meg pont 33. Az az érdekes, hogy a két ember között nincs is nagy különbség. Aranyosak, kedvesek, lazák, szeretnek nevetni, élni.

A vidám élet nem ott kezdődik, hogy elmegyünk a kocsmába berúgni, meg reggelig csapatunk egy diszkóban. Rengeteg tartalmas jó csapatépítő program is van. Mi elmegyünk moziba, színházba, koncertekre, állatkertbe, strandra, de van hogy csak átmegyünk egymáshoz, mindenki hoz valami kis kaját, felbontunk egy bort, dumálunk, kártyázunk, van hogy társasozunk.

Nekem a baráti kapcsolataim nagyon fontosak, mert ezekből nyerem az energiát.

2013. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért sokkal jobban el tudok beszélgetni egy idősebbel, mint egy korombelivel.


A komolyság nem azt jelenti, hogy nem viccelődök, nem nevetek, nem értem mások vicceit.

Hanem azt, hogy nem szeretem, ha arra megy a játék, ki milyen menő, ki mennyit mer. Szeretem komolyan venni a dolgokat, ami fontos, nem elhülyülni, vagy legalábbis az elhülyülése után megbeszélni.


A túra, strand, mozi, teaház, beszélgetés egy kis társasjátékkal félbeszakítva - ezek, amiket szeretek.

Ezzel részben válaszoltam is saját kérdésemre, hogy hol szórakozom mégis.


Nekem a hobbi is fontos, onnan is nyerek energiát, onnan is töltekezem.


Nevetni nyilván én is szeretek, sőt, amikor alapból jó kedvem van, van, hogy nevetnek a poénjaimon.

Háromnegyed éve rossz periódust élek át, akkor tudok csak kikapcsolni, mikor barátokkal vagyunk és jól érzem magam, vagy hobbizok, vagy sportolok vagy állatokkal foglalkozom. Úgyhogy most abszolút nem poénkodom.


De ha húzzák az agyam, azt is szeretem egy bizonyos pontig.


Csak azért írtam ezeket, mert az első válasz alapján félreérthető voltam, a komoly szó félreérthető volt. ;)

2013. aug. 14. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:

A túlságosan feladatcentrikusság az a stresszből eredhet,félni attól hogy mi lesz ha nem végzed el a rád kiszabott kötelezettséget,én ilyen vagyok a munkahelyemen,itthon meg egy punyadós lusta dög.


Másik:én is inkább az idősebbekkel vagyok jóban,de ez két okból lehet.1:inteligencia.2:félelem a fiatalok viselkedésétől.Azt kétlem hogy ez érettség kérdése,aki valóban érett személyiség az mindenkivel megtalálja a közös hangot.


Mást nem is akartam mondani,ennyit tudtam hozzáfűzni a feltett témához.

2013. aug. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
itt vagyok, csak már késő van, fáradt vagyok írni, így csak röviden: 27F vagyok, nincs és nemis volt soha egyetlen igaz barátom sem; már beletörődtem hogy magányos vagyok; szórakozni nem járok, pedig szeretnék, csakhát nincs kivel, egyedül meg olyan furcsának tartanám; nem találtam párt, hiába tetszik meg 1-2 lány, ebben az életkorban már mindenkinek megvan a párja, akinek meg nincs, nála úgysincs bátorságom kezdeményezni, félve a visszautasítástól; próbáltam változni, sokszor, nyitni mások felé, de nem jártam sikerrel, így maradtam olyan amilyen vagyok;
2013. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem az lenne a normális, ha mindenki feladatcentrikus lenne. Határokkal, persze.

Elismerem, én nem mindig találom meg.

Nálam ezen csak könnyebb suli segít, ahol, ha a maximumot kihozom magamból, akkor is marad elég időm élni.


Az, hogy miből ered, tök mindegy. Sőt, szerintem az a jó, ha van. Neveltetés, félelem, bármi, jó ha van. Ha vannak határok.


Nálam amúgy onnan ered, hogy a tanulás volt az egyetlen, amiben legalább átlagos, vagy néha annál jobb tudtam lenni. Minden másban gyengébb voltam.


Most azzal küzdök, hogy másban is maximalista legyek, ne csak a tanulásban, ellenben megtanuljak határokat betartani és megbocsátani magamnak.


Én is részben félek a fiatalok viselkedésétől. De már ez javult. Részben az ő poénjuk nekem nem poén, az enyém nekik nem. Ami nekik érdekes, nekem nem, ami nekem az, nekik nem.

Mostmár próbálom felvenni a korosztályom stílusát, lazaságát, ritmusát, ha olyanok között vagyok. De azt szoktam érezni, hogy nagyon erőltetett, nagyon-nagy álarc és nem érzem jól magam.

2013. aug. 14. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)


Hűha részben magamra ismertem!:) Az átlaghoz képest komoly vagyok és elismerem néha túl merev is. Legalább is mai nagymemő laza fitalokhoz képest. Feladatcentrikus vagyok és maximalista, gyerekként sem bírtam elviselni a 3-ast, vagy a 4-est hiszen "csomót tanultam rá." A tanulásban vagyok igazán jó és remélem majd későbbiekben szakmámban is. :)


Azt tanították a szüleim, hogyha sokat tanulok, jó eredményeket érek el akkor lehetek igazán sikeres, az tesz majd "emberré". Azóta ezt már régen átértékeltem, hiszen amit az iskolában tanulok annak a 90%-a sose fog kelleni. Persze azóta is a vizsgáimon a tökéletességre törekszem, nem nagyképűségből de képtelen vagyok kettesre tanulni..vagy tanulok, vagy nem. Ha pedig tanulok akkor vagy ötös, vagy négyes. Tanító néni leszek és már előre tudom, hogy önmagammal milyen szinten leszek maximalista de azt is, hogy a gyerekekkel semmiképp. Sokkal fontosabb, hogy milyen emberek lesznek, mennyire tudnak beilleszkedni a közösségbe, hogyan viselkednek. Nekem a nevelésen van a hangsúly, számomra fontosabb minthogy fejből fel tudja sorolni az Árpád-házi királyokat évszámokkal együtt. Ezért is fáj sokszor annyira, hogy a pedagógusok ennyire alulfizetettek, lenézettek mert így úgy érzem teljesen felesleges volt ennyit tanulnom. Persze tudom, hogy ez nem így van, de remélem tudod, mire gondolok!


A barátaim 90%-át gimnáziumból ismerem. Szerencsés vagyok mert hasonlóan gondolkoznak mint én, sokáig a tanulás volt az első helyen és utánna a szórakozás. Színjátszó szakkörön ismertük meg egymást, részben ennek köszönhetjük barátsgunkat, úgyhogy nem éretm miért lenne probléma, hogy van hobbid. "Szórakozni" kirándulni, strandolni, kávézni, teázni, társasozni, mozizni, színházazni, grillezni-sütögetni, kocsmában iszogatni szoktunk persze nem úgy, hogy két napig leszek utánna másnapos! Egy barátnőmmel kifejezetten megtaláltuk a közös hangot, nyugodtan mondhatom igaz barátság.


Írtál a számodra poénos dolgokról. Számomra is humor más jelent mint a korosztályom 99%-ának. Ez nem azt jelenti, hogy búvalbaszott vagyok hanem inkább a kifinomultabb, csípősebb humorra esküszök. Például falramászok a mai vígjátékok erőltetett "poénjaitól", akkor már inkább egy dráma vagy krimi vagy thriller. Ennek ellenére kifejezetten vidám és könnyed vagyok mások elmondása alapján.


Barátom viszonylag későn lett. 19 évesen ismertük meg egymást, elsők vagyunk egymásnak és reméljük az utolsók is. Azóta már össze is költöztünk. Ő sokkal lazább mint én, kevésbé fontos számára a tanulás, nem merev, mondhatni laza de mégis az én értékrendemet képviseli. Azt hiszem jobb esze van, több logikája így kevesebb tanulással is sikeres tud lenni. Sok mindent megtanultam tőle. Azóta összesodort az élet "tipikus fiatalokkal" is és megtanultam, hogy bár ők másképp gondolkoznak mint én vagy te, de egyáltalán nem rossz emberek. Persze vallom, hogy sokkal lazábbak mint de sikerül velük is megtalálni a közös hangot.


Maximalistának pedig semmiben sem jó lenni. Csak kikészíti az embert. Összeköltözésünk óta például tisztaságmánis lettem, de leszokóban vagyok. Semmi baj nem lesz, ha nem mosok fel minden nap, vagy nem takarítok egész héten.:) Fő az egyensúly, a vidámság, a humor!:)


Ha gondolod írj rám, beszégethetünk!:)


21/L

2013. aug. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És olyan ITT akad, aki nem túl merevnek vallja magát, meg aki szerint jó úgy, ahogy felfogja a dolgokat?
2013. aug. 17. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!