Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni mielőtt...

Mit lehet tenni mielőtt komoly baleset történik?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban külföldiek laknak, nem írok direkt nemzetiséget, mert nem ez a fontos, csak annyiból érdekes, hogy nem tudunk velünk beszélni normálisan. Nincs csengőjük sem, és nincs egy olyan telefonszám amin elérhetősek lennének. Egész nap a redőnyöket is lehúzzák.

Van két kutya a kertjükben,amik rendszeresen átjönnek a mi kertünkbe. Vadak, vagyis még nem történt komoly baleset, eddig "csak" egy másik kutyát kaptak el. Nekem van két pici gyerekem. Ha átjönnek a kutyák nem mindig veszem észre azonnal, mert nagy a kert és sok a fa, bokor, simán elbújhatnak valami mögött. Féltem a két gyereket, mert ha megtámadnak minket elég nagy testűek ahhoz, hogy komoly baj legyen. A szomszéd éppen csak enni ad nekik. Soha nem volt még a két kutya sétálni, nem tudom be vannak-e oltva. MIvel már rendszeres volt, hogy átjöttek és semmi nem történt, csak nem tudunk kimenni a házból, mert féltünk, ők meg csak éppen fel sem keltek. Legutóbb másfél órát vártunk, mert férjem lent a kertben dekkolt, hogy valahogy kikergesse a kutyákat, hogy őt se harapják meg, és ki is menjenek vissza a saját kertjükbe. Végül sikerült kimenni a kertből és átment a szomszédhoz, nem nyitottak ajtót. Ekkor hívtuk a rendőrséget, de semmit nem tettek. Még csak meg sem büntetik őket birtokháborításért. Amíg vér nem folyik semmit nem tesznek. Másnap megint itt volt a két kutya, hívtuk a szomszédot nem vették fel, megint egy órás próbálkozás semmi reakció. Megint hívtuk a rendőrséget, mert most már a két kutya éppen az ajtónkban ült és nem lehetett kimenni sem, mert szemben ugattak a fejünkre. Megint semmit nem tettek, annyit legalább, hogy áthívták a szomszédot, hogy vigye már el a kutyát, meg jót bratyiztak. Ennek soha nem lesz vége. A kerítést már megcsináltattuk saját költségen, de a kutyák olyan vadak és erősek, hogy megint szétszedték. Nem vagyok kutya utáló, de félek tőlük, és a gyerekeimet nagyon féltem. Mit lehet tenni? peres út kizárt, mert addig nem élhetünk félelemben amíg lezajlik.


2013. aug. 14. 08:02
1 2
 1/16 hollófernyiges ***** válasza:
29%
Légpuska vagy csúzli?
2013. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pedig csak a peres út marad! Addig is ne kergetőzzetek a kutyákkal, hanem ha átmennek a kertetekbe, fogjátok a slagot és locsoljátok le őket. Egy-két ilyen alkalom után megtanulják, hogy arrafelé nem érdemes menniük. Amíg a férjed kint kergetőzik velük, azt játéknak veszik, naná hogy legközelebb is visszamennek majd "játszani".
2013. aug. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hogy tudnak átmenni a ti kertetekbe? Rossz a kerítés?
2013. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Antimod ***** válasza:
A kerítést nem tudjátok valahogy megerősíteni? Tudom, pénzkérdés, de rövidre zárná az egész problémát. Ilyen hozzáállású szomszéd szerintem nem fog hamar megváltozni.
2013. aug. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Mérget a saját udvarodba kitenni, aztán egy hetet várni.

Semmi keresnivalója ott más kutyának, így nem vagy felelős.

2013. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5: neked kellene azt a mérget adni.


Kérdező:

Ilyen ügyben a település jegyzőjét kell megkeresni, de minél előbb. Ő kötelezheti a tulajt, hogy csináljon valamit a kutyáival. Ha ez nem történik meg többszöri felszólításra sem, büntetést szabhat ki, illetve ha kiállít egy határozatot az ügyről, utána a rendőr is pénzbírsággal sújthatja.

2013. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ötödik válaszoló, te igen ostoba vagy: a kérdezőnek kisgyerekei vannak. Szóval tegyen ki mérget az udvarra, aztán várjon egy hetet, hogy ki hal meg..?
2013. aug. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kerítést többször mi csináltattuk meg saját pénzből de itt elég agyagos a talaj és ezek a kutyák nagyon leleményesek lettek és aláásnak. Már egyszerűen nem bírom a kerítést javíttatni. A férjem azért kergette őket, mert ki akartunk már menni a gyerekekkel és valahogy el kellett őket onnan tenni:)

Méreg és társai nem játszik, nem akarok nagyobb bajt ami van. Még a végén engem sittelnek le. Nem is akarok nekik ártani, mert a gazdájuk a hülye, hogy nem törődik velük, csak egyszerűen vannak. Senki soha nem játszik velük, nem is szeretik őket, csak őrzésre vannak. Jegyzőhöz megyek persze, remélem segíteni fognak, de a rendőrség szerintem nem tudnak ott sem tenni semmit. Inkább valami olyanra gondoltam, hogy állatvédőket rájuk uszítani, hogy vigyék el innen a kutyákat jobb helyre, talán ők meg tudják a kutyákat tanítani a normális életre, ha jó helyre kerülnek.

2013. aug. 14. 11:49
 9/16 anonim ***** válasza:
Az állatvédőrségnél érdeklődj.Ha a hatóság akarná,igenis lehetne valamit tenni,minimum ellenőrizni az oltást meg a kötelező chipet és birságolni ha nincs.Ez legalább érzékennyebbé tenné őket.Az okozott kárt a kerítésben is jó lenne dokumentálni,ill. felvételekkel bizonyítani,hogy tényleg átmennek.
2013. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért érdekes,hogy állatvédelmi ügyekben mennyire passzivak az intézkedő rendőrök.Annyit sem tesznek,amennyit lehetne.
2013. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!