Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan léphetnék előre? Te...

Hogyan léphetnék előre? Te mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Karrier:

Másfél éve keresek melót, és mindenhol az a problémájuk velem hogy pályakezdő vagyok. Már elég széles skálán is kerestem munkát, még papírtologatósra is beadtam az önéletrajzom.

Nyelvtanulás:

Nincs még nyelvvizsgám, most készülök letenni, de félek mert bár írásban jó vagyok, szóban nem eléggé. (Magyarul sem szeretek beszélgetni ismeretlenekkel eléggé visszahúzódó lettem amióta nincs állásom)

Szerelem:

Nuku... :(

A környezetemben mindenki dolgozik, házasodik vagy épp már terhes és/vagy babázik. Örülök nekik, nem vagyok egy irigy típus, de már én is szeretnék ott tartani mint ők.

Olyan mintha egy körforgásban lennék: nincs munka - nincs pénz - nincs továbbképzés - nincs ismerettség így nincs munka.

Szerelmi téren nem tudom mit tehetnék, abban lehet hogy lúzer maradok mindörökké. Ami elég gáz egy lánynak, nem?

Úgy érzem magam mint egy kiskacsa, aki nézi a földről az égen repkedő madarakat. :)

Hogyan kezdhetnék új életet?


2013. aug. 16. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Baba gyártásban szívesen segítek, csak ne ess teherbe:P
2013. aug. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, hogy melyik irányból tudnál leginkább érvényesülni jelen pillanatban.


A nyelvtanulás mindenképp egy olyan célpont, amely nem függ sem a karriertől, sem a szerelemtől. Ezért erre mindenképp érdemes volna összpontosítani, mert a jövőhöz már alap a nyelvtudás.


Karrier szempontjából azt írtad, hogy pályakezdő vagy, de milyen téren ? Mert az sem mindegy.

2013. aug. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A pályakezdőt úgy értettem, hogy a főiskola elvégzése után nem kaptam még munkát sehol ... Pénzügyi végzettségem van, úgy hogy nagyon nem tudok mozogni, kereskedelembe, vendéglátóiparba fel se vesznek.
2013. aug. 16. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát tudod, azt úgy szokták csinálni, hogy az egyetem/főiskola utolsó évében jelentkeznek valahová gyakornoknak ingyen, csak a munkatapasztalat miatt, így lehet az, hogy a frissdiplomásoktól gyakorlatot várnak el. Ebben a másfél évben, amíg munkát kerestél, simán megszerezhetted volna a szükséges gyakorlatot, mert pénzed így sincs, hogy otthon ülsz, de gyakorlatod sincs...


De ha már úgysem volt munkád, legalább haladhattál volna a nyelvtanulással, miért csak most fogsz vizsgázni? Az önéletrajzodat is feldobja, ha ott a nyelvvizsga. Am a "papírtologatós" munkákra feleslegesen jelentkeztél, egyrészt mert úgysem vesznek fel, hiszen nyilván nem maradsz ott sokáig, túlképzett vagy ahhoz, másrészt ha mégis felvettek volna, akkor csak újabb elvesztegetett éveid lennének, mert a szakterületeden a papírtologatást nem mutathatod fel gyakorlatként, harmincéves pályakezdő meg végképp nem kell sehova....


Kapd össze magad, ne legyél ilyen esetlen, teszetosza. Így nem fogod "eladni" magad sem egy munkaadónak, sem egy férfinak. Miért választana bárki téged? Kihangsúlyozod az előnyös oldaladat? Te felvennéd saját magadat, ha fiú lennél választanál ugyanilyen lányt?


Dolgozz a magabiztosságodon, nézesd át egy profival az önéletrajzodat, gondold át, hogy nem a külsőd, vagy a szorongó viselkedésed riasztja-e a környezetedet és dolgozz a gyenge pontjaidon. Sültgalambot ne várd, a sikerért tenni kell, legelőször saját kis kényelmi zónádból kell kilépni. Csak ügyesen, menni fog!

2013. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

próbáld lerakni a nyelvvizsgát..

aztán folytasd a munkakeresést..

ne foglalkozz mi történik másokkal..

keres egy normális sráct akivel lehet folytatod az életed.. (persze ha találsz mert nem sok van)

nem kell új életet kezdeni! :)

2013. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

" Olyan mintha egy körforgásban lennék: nincs munka - nincs pénz - nincs továbbképzés - nincs ismerettség így nincs munka.

Szerelmi téren nem tudom mit tehetnék, abban lehet hogy lúzer maradok mindörökké. "


Ezt a felfogást és hozzáállást változtasd meg gyorsan, különben tényleg maradsz ebben a körforgásban.


Ne az lebegjen a szemeid előtt, hogy mid nincs és miben vagy rossz. Tessék pozitívan gondolkodni és minden jóra fog fordulni.

2013. aug. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldi munkára. Ahogy nézem, sok magyart keresnek kintre, sokat fizetnek, és még a nyelvet is tanulhatod. Valamint sok helyre még szakma és gyakorlat sem nagyon kell. Aztán megvan a nyelvtudás, leteszed a nyelvvizsgát, stb..
2013. aug. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!