Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Irigység a magyarok között...

Irigység a magyarok között mitől ekkora?

Figyelt kérdés

Vagy más nemzetek lakói is ugyanúgy irigyek? Olyan nagy marhaság, mert a szomszédra, testvérre irigykednek a legtöbbet, mikor az ország másik felében, vagy csak a szomszéd megyében is alakulnak sikeres életek.

Zavar, hogy sok ember panaszkodik, hogy a munkájában nem a munkavégzés a nehéz, hanem az emberek nehezítik a dolgát.

Ki vagyok akadva a magyar mentalitáson. Vagy lehet csak az emberi fajjal van problémám, már nem is tudom.



2013. júl. 20. 03:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ismerős.. ezen én is sokat gondolkodtam, és engem is idegesít :/ Azt nem tudom én se hogy mitől ennyire irigyek a magyarok (mondjuk más helyen is előfordul jócskán), de elég elszomorító amit manapság az irigység művel az emberekkel :S
2013. júl. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A rossz genetika, meg a történelmi múlt hatása.
2013. júl. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Az irigység az régi ügy lehet..értelemszerűen nincs róla több százezer éves írott emlék, de gyanítható...


...ráadásul semmi köze hozzá a nemzetiségnek, etnikumnak, bőrszínnek, felekezetnek...

egyszerűen a homo sapiens ilyen..még nagydoktorival is.


így kell élni...és sűrűn hátranézni.

2013. júl. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

a nagydoktori az mi?

azt tudom, hogy a kisdoktori a phd

na mindegy, valóban, én is siemrek úgymond doktor úr tanár úr őnagyságát, aki egy majom

2013. júl. 20. 06:44
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem vagyok irigy.
2013. júl. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Ha azt nézzük, hogyan viselkednek külföldön ahol egy munkahelyen több magyar és több más adott kelet-európai náció dolgozik teljesen helytálló a kijelentésed.A szünetekben általában azt látni, hogy a lengyelek együtt, egy asztalnál jókat beszélgetnek és mosolyognak, bajban kiállnak egymás mellett akár más nációk kárára, ugyanez elmondható a románokról is.A magyarok külön ülnek, egymás szemét is kikaparnák a másik munkájáért és állandóan áskálódnak egymás ellen.Nem általánosítok, több száz magyarral találkoztam már.Na most egy olyannak mint nekem, aki nem magyarországi ez nagyon lehangoló és idegen.Sok sztereotípiát hallottam odaátról de nem hittem el amíg meg nem tapasztaltam.
2013. júl. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Merovingii válasza:
100%

Ez egyszerű , a társadalmi elégedetlenség , a nagy szociális szakadék miatt ilyenek a magyarok , vagyis nem mindenki él jól !

Ennyire tudom a legpontosabban megfogalmazni !

2013. júl. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Igen, ez itthon tényleg kortól, nemtől, vallástól, etnikumtól függetlenül így van :( Nyilván vannak kivételek, de alapvetően ez a jellemző. Nekem volt olyan szomszédom, aki mikor engem egy tragédia ért, azt mondta, hogy ő nagyon örül, mert legalább nem csak neki rossz, hanem másnak is, és ő ettől boldog.

Ha megnézitek, még a történelmünk is ezzel van tele, a királyaink is mind ezt csinálták egymással.

A másik nagyon jellemző amúgy az önsajnálat, az irigység mellett. Szóval a magyar nemzet elég negativisztikus, annyira, hogy még a himnuszunk is az.

2013. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Bár külföldön még nem voltam, de én is ezt hallom, h fúrják egymást, ahol tudják!

Itthon meg tapasztalom, h ez megy.

Emellé meg jön egy raklap nagyképűség, a kivagyiság, a szomszéd utcába is kocsival megyek, mert nehogy már, nem fogok biciklire ülni meg a 100 ezer nettó fizetésből 3-as BMW-t kell venni, mert nehogy már.

Múltkor elmentünk biciklizni, már az ment másnap, h nincs pénzünk benzinre meg stb.

A magyar a cigány után a második legprimitívebb nép.

2013. júl. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"vagyis nem mindenki él jól"


De álltalában akik gazdagok azok még irígyebbek. A szegény jobban odaadja még az utolsó százforintját mint egy milliomos. Tapasztalatból mondom.

2013. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!