Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki számít zsidónak?

Ki számít zsidónak?

Figyelt kérdés

Van akit vallása miatt mondanak zsidónak de külsőre nem hasonlít rájuk, van akit a külseje miatt mondanak zsidónak, de amúgy egyáltalán nem gyakorolja a vallást (karácsonyt is tart például). Szóval nem értem, ki mondható zsidónak.


Leginkább azért érdekel a dolog, mert van egy ismerősöm aki külsőre nagyon hasonlít rájuk, de más dologban ez nem mutatkozik. Nem akarok konkrétan rákérdezni, nem akarom megbántani. (Azért gondolom, hogy az, mert sokat beszél a zsidó színészekről, sokat tud ezekről az emberekről ezért rákerestem a külső jegyekre és mivel hasonlít rá azért gondolom, hogy ő is közéjük tartozik.) De nem tudom ő annak számít-e a külseje miatt.


2013. aug. 25. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Az, hogy tartja -e a vallást tök mindegy. Az, hogy látszódik -e rajta, hogy zsidó szintén mindegy.

Ha zsidó felmenői vannak, akkor zsidó és kész.

2013. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy rasszista,akkor számodra zsidók azok az emberek,akik Karácsony helyett Hannukát ünnpelnek,és az összes többi vallási nézetük a zsidó valláshoz kötődik,tehát a vallásuk miatt zsidók.

Ha rasszista vagy,akkor minden olyan ember zsidó,akit nem bírsz,és mondhatod ezt alaptalanul akár olyan emberekre is,akik nem is azok valójában.

2013. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Az első válaszolónak van igaza. A zsidó az zsidó marad, mint ahogy a magyar is magyar hiába hinduista vagy keresztyén vagy bármilyen más a vallása. És most eljutunk oda, hogy itt is meg ott is vannak rossz és jó emberek nem kell őket szidni.


Ez nem rasszizmus, hanem antiszemitizmus (ami a zsidógyűlöletet jelenti, mivel a zsidók nem egy külön rassz). Mindig kell valaki/valami amit gyűlölhet a nép. Részemről semmi bajom a zsidókkal, ezt leszögezem.

2013. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tévedés ne essék nem vagyok rasszista.
2013. aug. 25. 13:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne kérdezhetnél rá?? Te megsértődnél, ha valaki arról érdeklődne, hogy milyen a vallásod, származásod? Ha nem direkt provokációból kérdezné, akkor nem hinném. Kérdezz rá nyugodtan, biztosan nem fog kiakadni, ha mégis, akkor ő a gyökér, nem kell vele többet foglalkozni. Annyira unom már, hogy ebben az országban a magyaroknak tiltott kifejezés a zsidó és egyéb szavak és tabu róluk beszélni..
2013. aug. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!