Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit értenek az alatt az...

Mit értenek az alatt az emberek, hogy ha bármiben tudunk segíteni, csak szólj!? Mire gondolhatnak konkréten, mit tudnak segíteni?

Figyelt kérdés
Anyum nagyon beteg, daganata van, egyedül ápolom, és elég nehéz így látni őt, már felkelni nem tud és beszélni se nagyon. Minden ismerős, barát, rokon, munkatárs a fenti mondatot mondja. Tényleg mindenki. Ez csak amolyan udvariassági forma? Belegondoltam, h. ők se gondolhatják komolyan, mert mit tudnának segíteni? Vagy csak én nem veszem a lapot? Van aki már olyan nyomatékosan kért erre, hogy azon gondolkoztam, mire céloz, mert amúgy elég felszínes viszonyban vagyunk, tehát szívességet soha nem kértünk/kérnénk a másiktól. Az a mondat(amit én használni is szoktam) , hogy vajon miben tudnék segíteni neked, megint más sztem. De lehet h. csak nagyon ráérek gondolkodni ilyeneken.
2013. aug. 26. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk elmennének helyetted bevásárolni a boltba vagy a patikába kiváltani a receptet, főznének valamit.
2013. aug. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom édesanyádat. Ez azért udvariassági formulánál több, bár nem szokás élni vele. Az én olvasatomban annyit tesz, segítenének, ha tudnának, és erről így akarnak biztosítani. De sajnos legtöbbször olyankor hangzik el törvényszerűen ez a mondat, amikor valójában mindenki tehetetlen - a tehetetlenség mondatja az emberekkel, mert borzasztó belegondolni is ilyen dolgokba, és aki valóban segítőkész, és segítene is önzetlenül, annak szintén nyomja a lelkét, hogy ekkora terhekből nem tud átvállalni semmit. Mert, ha belegondolsz, azt kérdeznék konkrétan, miben tudnak segíteni, arra valószínűleg csak azt tudod ilyen helyzetben felelni, hogy semmit.
2013. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak udvariasság, de vannak akik komolyan gondolják. Pl. ha autóval el kell vinni valahová, beszélgetni akarsz, be kell vásárolni, valamire szükséged van..

De általában akkor derül ki, hogy ki mondja őszintén, amikor konkrétan kérsz.

2013. aug. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pesten élek amúgy, így most vidékra hazajöttem. Tehát a főzés bevásárlás nem játszik. A beszélgetésre is azt használják, hogy hívj nyugodtan ha szükséged van egy jót beszélgetni. Bár valóban ezt meg is fogadom, mert egész nap egymagam vagyok, nem sokat beszélgetünk. Tehát akkor csak udvariassági forma, megnyugodtam
2013. aug. 26. 23:19
 5/11 anonim ***** válasza:

Az en anyukam januarban halt meg hasnyalmirigy rakban.

Tudom min mesz most at es sok erot kivanok.

En meg csak 28 vagyok de 100.nak erzem magam.

Nekem is sokan mondtak ezt, de nem igazan tudtak segiteni.

A szomszedban lakott egy fiu (azota elkoltozott), o szinte mindennap at jott maszirozni anyu hatat mert nagyon fajt neki a sok fekvestol, biztos a korhazba is jolesett.volna neki de ezt megsem kerhettem.

2013. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

En amikor ezt mondom komolyan gondolom,de persze sokan biztosan csak udvariassagbol mondjak.

Ha latom,hogy a masik fel csak udvariassagi gesztusnak veli,akkor inkabb rakerdezek,hogy ebben vagy abban tudok-e segiteni.Hogy peldat is hozzak elofordult,hogy segitettem egy szomszedomnak kitakaritani,vigyaztam a gyerekere,masik ismerosnek ebedet foztem,vagy kolcson adtunk nekik,a ferjem az ejszaka kozepen felkelt,hogy a varos masik vegen lako baratjat korhazba vigye.

Szoval vannak azert akik komolyan gondoljak.Ha szukseget erzed elj vele!

2013. aug. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
5-ös! én is 28 vagyok és Apu sincs már. :(
2013. aug. 26. 23:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Első gondolatom hogy használd ki őket jól amíg lehet.

A második az, hogy örökségre fáj a foguk, ha kihasználod őket, akkor később a markukat tartják majd.

Szerintem ne foglalkozz azzal amit dumálnak.

Én jó sokszor örököltem már és az elhunyt ismerősei munkatársai rokonai úgy el szoktak tűnni temetés után, mintha sohasem lettek volna ott.

Remélem van legalább barátod, párod valamilyen komolyabb kapcsolatod, mert ez a sok ember csak dumál, temetés után mind el fog tűnni még a telefont sem fogják felvenni többet!!!

Nemcsak az én tapasztalatom, hanem sokéves és sokféle embertől szintén szerzett tapasztalat.

Anyukád haláláig próbálj valamilyen komolyabb társas kapcsolatra szert tenni, hogy ne érezd majd a hiányát a szüleidnek.

A szülő a legkomolyabb támasz, a többi, testvér, egyéb rokon barát nem ér semmit.Rengeteg az érdek ember.

2013. aug. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ja igen a beszélgetés, erről nem írtam

ez tulajdonképpen az ajánlkozóknak fontos, addig sem a saját nyomorukkal foglalkoznak

lényegében az ő jobb közérzetüket szolgálja, leteszik a telefont és jobban érzik magukat hogy neked rossz és ők nem a te és a haldokló helyében vannak

ezek emberi tulajdonságok minden emberben benne van

és még egyszer mondom minden csak a temetésig tart, akkor jóízűen elbúcsúznak tőle és tőled is elvárják hogy ezzel a témával ne b-sztasd őket, ilyen rendes minden ember

2013. aug. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok

Sajnos nekem sincs már apukám se, meghalt 6 éve agyvérzésben, péntek este vitte be a mentő és vasárnap hajnalban telefonáltak hogy meghalt.

De anyukám egy évig szenvedett borzalmas volt.

2013. aug. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!