Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek miert csinaljak...

Szerintetek miert csinaljak ezt? Mire gondolhatnak?

Figyelt kérdés
Aposomrol es anyosomrol van szo. Nagyon rendesek, soha semmi vita sincs veluk, de van egy dolog, ami zavar es nem tudom megerteni. Mivel messze lakunk, elofordul, hogyha elmegyunk latogatoba vagy ok eljonnek, akkor ejszakat a masiknal toltjuk. Mikor ok jonnek hozzank, maguknak hoznak kajat es hoznak emellett torolkozot, agynemut. Mivel vendegek a mi hazunkban, megkertem oket, hogy ne aggodjanak az ilyesmi miatt. Mikor jonnek, az agyat szepen elokeszitem nekik, de nem hasznaljak az itteni dolgokat. Szivesen foznek is, de ok valahogy ezt probaljak kikerulni. Nem tudom, hogy mit gondoljak errol, mert mindenki mas szerint nagyon jol fozok es csak szeretnem kifejezni a szeretetemet felejuk (persze foznek akarmit, amit akarnak, szoval nem az a gond, hogy nem szeretik, amit csinalnek). De akarhanyszor mondom, hogy majd en fozok, nem akarjak. OK, mondjuk, hogy nem akarjak mas kajajat enni, de azert az nem tulzas, hogy hozzak a sajat agynemujuket, torolkozojuket stb nagyon messzirol? Mert nekem ez valahogy banto, hisz nincs nalunk kosz meg hasonlok. Ti mit gondoltok errol? Miert csinalhatjak? Tenyleg csak annyi, hogy nem akarjak, hogy en dolgozzak ezzel a gyerek mellett vagy van valami mas oka? En szivesen latnam oket vendegul, de igy nem erzem magam vendeglatonak...
2010. máj. 7. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem normalisak!!!Mar bocsi,de egyutt erzek veled,oszinte reszvetem!En meg ilyenrol egesz eletemben nem hallottam,miert nem engedik kicsit el magukat,hiszen te tart karokkal varod oket,mas emberek orulnenek,ha igy varnak oket vengegkent! Valami mentalisan nincs rendben naluk!!!22/L
2010. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló eset velem is előfordult. Tudom, hogy az illető nem akart megbántani, mégis sértő volt. El tudom képzelni, hogy anyósodék tényleg ennyire nem akarnak plussz gondot okozni, és nem gondolnak bele, hogy ezzel megsértenek. Én a helyedben legközelebb megmondanám nekik, hogy hogy érzek. Nem finomkodva, hanem teljesen őszintén.

Mindamellett vannak olyan emberek, főleg idősek, akik tényleg ennyire rigolyások, és nem esznek más főztjéből, nem alszanak szívesen más ágyban... De írod, hogy amúgy minden oké velük, így remélhetőleg csak a túlzott udvariasság az oka.

2010. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A ferjem szerint azert van, mert egyszeruen mar nem tudnanak mas izeket megszokni. Ennek ellenere rengeteget jarnak etterembe...ezert nem ertem ezt. Mikor eloszor jottek hozzank, megkerdeztek minket, hogy johetnek-e, ne menjenek-e inkabb hotelbe.
2010. máj. 7. 17:21
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

ők ilyenek,rigolyásak,felesleges ezen rágnod magad...

(ágyneműt,törölközöt én is viszek magammal,rosszul vagyok ha nem sajátot használok...

kaját is csak a sajátomat,anyámét,nagyimét eszem meg,párom anyjáét nem,egyszerűe nem olyan...jól főz,de nekem nem olyan,amit szeretk...udvariasságból eszegetek belőle,de ennyi...)

hagyd,hagy vigyék,had egyenek ahol akarnak,annyival kevesebb melod van...

(jah,én szállodába is viszem a sajátomat,meg étteremben sem eszek)

2010. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj, hogy nem akarnak a terhedre lenni (a legtöbben azon panaszkodnak, hogy a szülök mennyi mindent elvárnak a fiataloktól).

Az ágynemüt, törölközöt és is viszem magammal, még akkor is, ha a saját szüleimhez megyek. Egyrészt pár éjszakáért ne kelljen nekik ágynemüt, törölközöt mosni, másrészt azzal a mosószerrel van mosva, amit jól elviselünk, meg a megszokottat nem kell helyettesiteni mással. Ez nem az, hogy ott kosz van, vagy hasonló, csak megszokás - ha valaki idösebb, akkor már ragaszkodik ahhoz, amit megszokott éveken keresztül.

Az ételek kérdése is lehet hasonló, ott is nehezen vesznek át újabb szokásokat, füszerezést, esetleg félnek, hogy a szokatlanabb életektöl/füszerektöl megfájdulhat a gyomruk (mert már érzékenyebb); vagy egyszerüen megszokták, hogy nem esznek máshol (az étterem ilyen szempontból más, az nem privát háztartás).

Esetleg még lehet, hogy nekik több idö (esetleg több év) kell, mire annyira megszoknak nálad, hogy ne érezzék, hogy túlterhelnek téged a fözéssel, vagy hogy az anyagi kereteiteket nagyon megterhelnék.

Ha csak ennyi a bajod velük, akkor fogadd el, mint idös(ebb) kori furcsa szokást, emiatt nem legyél se megsértödve, se ne akard öket megváltoztatni. Vannak olyan vidékek, ahol ez a természetes, inkább örülj annak, hogy egyébként jól megértitek egymást.

2010. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megköveztek, de én is szoktam ágyneműt vinni vendégségbe+törölközőt is, nem terhelem a vendéglátot ezzel és igen hozzám is érkeztek már ugyanígy, nekem természetes. Sztem a kajával is csak a terhet akarják rólad levenni. Legközelebb egyezzetek meg, hogy mondjuk ők hozzák a másodikat, te meg készítesz levest, meg desszertet!
2010. máj. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Keszitenek levest, csak azt sosem esznek. Amugy ezek szerint bunkosag, hogy mi nem viszunk hozzajuk agynemut?
2010. máj. 7. 17:37
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen rá kellene kérrdezned finoman, hogy miért is csinálják ezt? És hogy ti is vigyetek-e?
2010. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy szivesebben vennék-e, ha ti is vinnétek ágynemüt/törölközöt. Lehet, hogy csak nem akarnak szólni nektek, de nekik igy a megszokott. Ha tényleg jó a kapcsoltatotok, akkor nyugodtan megbeszélhetitek ezeket a dolgokat is.
2010. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vannak akik azt akarják kifejezésre juttatni, hogy ők nem akarnak kapni, csak adni. Ez alapjában szép dolognak számít de lám mégis inkább a "rátartiság" látszatát kelti. Végül is az elfogadás egy bizonyos függőséget okoz, mert esetleg viszonozni kell. Vagy ha nem is kell viszonozni, de hálásnak kell lenni érte, és vannak akiknek ez rossz érzést okoz. Ezért inkább nem fogadnak el semmit senkitől. Meg az is benne van, hogy a másé nem lehet olyan jó, mint a sajátjuk, mert senkinek sem lehet jobb holmija, mint ami nekik van. Szóval nem valami barátságos dolog, de jobb ha csak mosolyogsz rajta.

Itt alant, ha kinyitod, három vers van, a harmadik foglalkozik azzal, hogy az a barátod, aki elfogad tőled valamit. Érdekes felfogás. Eddig azt hittük, hogy az abarát, aki ad valamit. de nem . Az a barátod, aki elfogad. (azért persze nem kell összevesznek az anyóskáékkal, a kedvességed majd előbb utóbb megolvasztja a szívüket)

[link]

2010. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!