Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a hibás szó, avagy a...

Melyik a hibás szó, avagy a kakukktojás fiúk és lányok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit elborult az elmém, ezért unalmamba, teszem fel a kérdést.

Alábbi általam alkotott szövegrészlet. Sok értelem nem található benne.


Tizenegy perverz megyeget, egynek elege, mert lefelelt, mellette egy menyecske akinek melege, de egyenletesen esnek el, mert lefele esett a tenyere, a negyedik embernek, amely elfelejtette mely emeleten rendezte be egyetlen gyereke mellet egyenletesen elhelyezett mesekönyves medencéjét.

A hetedik nevettet, mert elvesztette keze erejét, amellyel levelezne a tizenegyedikkel, emellett a szerelme elmegy este, egy elfelejtett helyre, melynek emléke besegít reggel az ébredéshez.

Megy mendegél, terhes lelke, a szerelemtől ezredszerre elfeledett menhelyre tereli, ezért megkér, hogy e rejtvényt fejtsd meg, mert ez lesz, a menedék, a lelkednek.

Egyszer sem ment el, az üzenete előttem, remélem, ezt előtte nem kell részleteznem, mert beleesek egy medvébe, de lényemet elhessegette, ezért lelőttem. Mindez az elme beteges viselkedése.

Végre elkészítettem nektek, a remekművet.


Na, szóval melyik szó hibás? Nem nehéz egyébként.


22/F


2013. szept. 11. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon aranyos történet :).

Két szót találtam hibásnak: mellet, nevettet.

2013. szept. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem a mellett-re gondoltam, véletlenül lemaradt 1 t betű, aztán most, hogy leírtad, akkor vettem észre. Végül is helyes megoldás, mert hibás ez a szó is. A nevettet pedig szerintem jól írtam. Nincs benne helyesírási hiba. Pl megnevettetni valakit.


Még nem lövőm le melyik szóra gondolok igazából. Annyi segítség, hogy bár néha használni szoktuk beszédben, de leírva, a helyesírási szótár szerint nem elfogadott.

2013. szept. 12. 00:30
 3/5 A kérdező kommentje:
De igazad van a nevettet-el is. Mert pont leírtam, az előbb példában, hogy kéne írni helyesen. Na, de a lényeg van egy harmadik szó is.
2013. szept. 12. 00:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy igekötős szóra tippelek, a "lefelel" és a "besegít" nem tetszik.


(Egyébként jobban is odafigyelhettél volna, és ha már unatkoztál, több időt is szentelhettél volna arra, hogy értelmes mondókát találj ki. Így nehezen hiszem el, hogy a megfejtésed helyes-e, vagy nincs-e benne még több hiba.)

2013. szept. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, a lefelel szó az.


Amúgy, amikor írtam,ezt a szöveget, nem azon gondolkoztam, hogy értelme legyen, nem is volt cél , hanem inkább az e betűs szavakra koncentráltam, és ezeket a szavakat valamilyen módon próbáltam összefűzni, több kevesebb sikerrel.


Ami pedig, azt a két hibát illeti, nyilván nem volt belekalkulálva. Majd legközelebb, ha lesz ilyen, akkor jobban átnézem.

2013. szept. 12. 02:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!