Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én vagyok a...

Szerintetek én vagyok a hibás, vagy mi történt a barátságunkkal?

Figyelt kérdés

Szóval. Nem vagyok az a típus, akinek 100 haverja van, hanem akinek pár barát, de azok igaziak. Nos, volt is 3 barátnőm, abból kettő tényleg igazi. A harmadik olyan volt, hogy csak magával volt elfoglalva, meg a tanulással, semmi másról nem lehetett vele beszélni csak a leckéről. Amint felvették egyetemre már köszönni sem köszönt, pedig 5 éve mindennap beszéltünk a buszon, elmentünk a sulibulijára, szóval azért elég rosszul esett. Azt még hozzáteszem a történethez, hogy én is a 3 "barátnőm" 20 évesek vagyunk, most már mindannyian egyetemisták. A másik két "barátnőmet" az egyszerűség kedvéért elnevezem x és y-nak. Szóval X : őt óvodás korom óta ismerem, együtt jártunk általánosban, középbe nem, de minden hétvégén találkoztunk, megbeszéltünk egymással mindent, szóval igen komoly kapcsolat volt közöttünk és segítettünk egymásnak akár az érettségire való felkészülésben, akár tanácsolásban, szóval bármiben. Egyetemre más-más városba kerültünk, ritkábban láttuk egymást, de részemről ezt úgy éltem meg, hogy a hiánya egyre jobban felspanolt hogy újra beszélgessünk egy jót. Hát nem úgy sült el ahogy gondoltam. Flegma lett, beképzelt, nem érdekelte hogy nekem milyen az új suli, szó szerint lenézte ( a hangjából ítélve), ha elkezdtem valamit mesélte, beleszólt, belevágott, elkezdett terelni, majd a saját dolgát ecsetelni. Teljesen megváltozott a stílusa, mintha nem is ő lett volna, az a tipikus "szarok bele mindenbe én vagyok itt a nagy valaki" style. Ez volt az első mikor taliztunk egyetemre kerülésünk után. Második, harmadik, negyedik, ötödik tali. Mind ugyanilyen volt. Most az új tanév elkezdődött, írtam neki 1-2 levelet face-n, már vagy 2 hete, egyikre se reagált. Nem tudom hova tenni, hogy mi baja? az egyetem váltotta ki? az új város? az új emberek? vagy velem van a baj? (amúgy ezt a fajta változását más is észrevette rajta).

Az Y barátnőm. nos, ő nagyon kedves számomra, középiskolában ismerkedtünk meg, van egy fajta viselkedése, kissé hisztis, de hát ki tökéletes? Ettől függetlenül nagyon szerettem, illetve szeretem. Őt nem vették fel egyetemre, engem igen, de ettől függetlenül mindig szakítottunk időt a talira, mikor jöttem haza. Mindig face-n megbeszéltünk hol és mikor, és az úgy lett. Egy ideig jól működött de később kezdett úgy viselkedni, mint aki le akar rázni. Először nem válaszolt a face-n küldött leveleimre, telefonon hívtam, de ott pedig azt mondta, hogy nem ér rá stb. Azóta nem is keresett, már 2 hónapja. Azt még hozzá tenném a történethez, hogy tavaly engem oda vettek fel, ahova ő is szeretett volna jönni de nem vették fel, idén újra megpróbálta de szintén nem sikerült neki. Azóta nem ír nekem, Pontban július 24-én írtam neki, hogy sikerült-e stb, érdeklődtem, kerestem, hívtam...de semmi...



Íme az "állítólagos" 3 barátnőm, akikkel nem tudom mi történt és miért veszítettem el őket így, egyetemre kerülésem/kerülésünk után?


2013. szept. 6. 22:56
 1/7 anonim ***** válasza:
küld el nekik ennek a kérdésnek a linkjét :D
2013. szept. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez történt veled. Nem vagy egyedül. Nekem konkrétan a barátnőmmel lett ugyanez (fiú vagyok). Aztán voltam egy csomó helyen nyáron és láttam ezt-azt. Rájöttem, hogy az első éves egyetemisták (én is voltam) nagy részének elborul az agya, hogy felvették. Ő a sztár, a kemény meg a nagymenő mert most ő egyetemre jár. Megy a buli ész nélkül, kétszínű barátokat könnyű ott találni aztán ők is olyanok lesznek. Nekem a volt barátnőm még csak most végzős a középsuliban, de az történt, hogy hihetelen normális volt, nagyon jó fej. Imádtam, mindent meg lehetett vele beszélni, bíztunk egymásban 1000%-ra, tudtunk hülyülni is meg komoly dolgokról, bármiről elbeszélgettünk. Egyszer elkezdődött aztán, hogy nem mondja el mi a baj, nem mondja el mi van, meg a miérteket és egyre távolabb és távolabb kerültünk egymástól. Aztán azt mondta, ő élni akar o.O Hát.. elég furcsa élete lett. Nagyképű, beképzelt lett, beszólogat mindenkinek, balhézik, halálfejes pólókban jár meg fuckozik mindenre meg mindenkinek, mindenbe belsz.rik, eltűntek a célok, a jövőkép, minden... a legjobb barátnőjével szintúgy megszakított minden kapcsolatot mint velem és egyikünk sem tudja mi lett vele. De én már sejtem. Vagyis tudom, csak azt most ide nem akarom leírni.


A lényeg az, hogy nem te vagy a hibás. Ne okold magad még véletlenül sem. Te maradtál olyan, amilyen voltál és ez így jó. Tök normálisnak tűnsz. Ők változtak meg, mert a világ most ilyen és aki gyenge azt beszippantja. Nem tudtak ellenállni. Ebből nem biztos, hogy jól fognak kijönni. Ha valamit szeretnél értük tenni, akkor találj ki valamit. Hívd el őket moziba vagy akár egy játszótérre hintázni, beszélgetni, együtt sütögetni, kirándulni, vásárolni, stb... nemtom a lányok mit szoktak még, csak az a lényeg, hogy kirántani őket abból a képmutató, mesterséges közegből. Ha ők ahhoz ragaszkodnak akkor nem sokat tehetsz, de ezt szar végignézni tudom. Sajnos nekem is végig kellett nézni, hogy 2 olyan ember változott nagyon meg akik nekem sokat jelentettek. De én is beleestem ebbe a csapdába egy kis időre, viszont kihúztak a barátaim.


Még egyszer elmondom: nem te vagy a hibás. Azért ne mássz a nyakukra, mert akkor meg az lesz a baj. Ha nagyon nem akarják, akkor ne erőltesd a dolgot. Próbálj meg új embereket megismerni és akiben látsz valami fantáziát ő még lehet a barátod ;)


Remélem jó irányba alakul majd a helyzet. Sok szerencsét hozzá!

2013. szept. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató szavakat kedves utolsó! :)

Én próbáltam nyitni feléjük, de már úgy érzem magam, mintha pióca lennék és... tényleg semmi életjelet nem adnak magukról.

Sajnos nagyon elszomorító, hogy ha valakit felvesznek egyetemre, akkor így, de így megváltozik, hogy a több éves barátságát képes feláldozni? Csak azért mert Hawaii-dj stb. van? Én úgy érzem, maradtam a régi:) Persze, biztosan változtam, de remélem jó irányba. Csak azt érzem magamon, hogy kicsit már nyitottabb vagyok és tudom értékelni az apró örömöket az életben.

Ami a barátnődet illeti, sajnálom, hogy így megváltozott, de ez úgy-mint az én esetemben- nem a te hibád. Ha neki fontosabb a halálfeles fu*ckozás (már bocsánat a kifejezésért) akkor csak csinálja, meg "éljen" ha azt akarja. Majd később úgyis rájön, hogy mit ill. kit veszített :)

2013. szept. 7. 00:08
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt mondta, tudja, hogy ezt meg fogja bánni. Már, hogy így döntött. De most ő a nagylány :P


Pedig komoly terveink voltak. Család, ház, közös jövő... na mindegy. Nagyon-nagyon nehezen eltemettem magamban. De többet nem tudok már olyan jó fej lenni senkivel, mert ez már a második ilyen volt. Egy nagyon jó barátom mondta, hogy minél több kapcsolata van valakinek, annál kevesebbet tud adni. Nálam is feljebb lökték a mércét sajnos. Már nem is barátkozom olyan könnyen lányokkal mert az ilyenek miatt elkezdtem elveszíteni a bizalmat irántuk. Elég durván lett semmi a mindenből, de nem okolom már magamat. Neked sem szabad. Mondjuk mi ezt meg is beszéltük, hogy nem miattam van ez.


Most te is egyetemre jársz ugye? Be kell járnod vagy ott laksz a közelben vagy albérlet, koli? Szerintem az a legjobb, ha az ember az otthona közelében van, mert ott még van esély arra, hogy régi ismerősből új barát legyen. Velem ez is megtörtént :) A legjobb barátommal pár 3 évvel ezelőttig nem beszélünk 7 éven keresztül, mert egyszerűen nem éreztük fontosnak. Aztán tessék, mi lett? Ő olyan nekem mintha családtag lenne vagy a testvérem, vagy nem tudom.


Nem tudhatod mit hoz a jövő. A múltból tanulhat az ember, de ne sokáig tűnődj rajta, mert a jelen elillan melletted. Élj és próbálj meg helyes és megfontolt döntéseket hozni, ahogyan eddig is. Mindennek meg lesz az eredménye. Az írásodból úgy vettem ki, hogy tudsz bánni az emberekkel. De szerintem ezzel tisztában vagy. Mégis bánt, hogy akkor mi a fene történhetett? Ne akadj fenn rajta. Vannak olyan dolgok amikre nem kapsz választ azonnal. Próbáld ki mi lesz, ha nem keresed őket. Ha ők sem fognak, akkor nem érdemes velük !most foglalkozni. Később ez még változhat. Addig viszont szerezhetsz új (igazi) barátokat is. Olyan nagy a világ... vagyunk kb. 8 milliárdan. Ilyen téren tuti nincs lehetetlen :)

2013. szept. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi még egyszer!:) Igen, én is úgy látom, hogy ha nem keresem őket, akkor nem vagyok nekik fontos meg semmi, szóval :( koliban lakom, a lakóhelyemtől 60 km-re :) (Pest-Szfvár) de minden héten hazamegyek. :) Próbálok új kapcsolatokat kialakítani, legalábbis igyekszem, eddig sikerrel jártam :)


Ami a barátnődet vagyis volt barátnődet illeti, hidd el majd jönni fog úgyis egy olyan lány, akit megérdemelsz. Az ilyenek miatt egyszerűen nem is érdemes emészteni magad, mert nem érdemli meg:)

2013. szept. 7. 21:05
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja és örülök, hogy azzal a barátoddal most ilyen jóba lettél, maradjatok igaz barátok, az egy örök kincs:)

Én meg majd..."keresgélek" tovább :)

2013. szept. 7. 21:06
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2013. szept. 8. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!