Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért jut mindig a nőnek...

Miért jut mindig a nőnek nehezebb feladata mint a férfiaknak fiuknak csak dolgozzni kell nők szülnek házi munkát végezznek megerőszakolják őket és ráadásul nekik fáj a hasuk ha megjön nekik férfiaknak egyéb gonduk sincsen?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 22:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Öregedj még egy pár évet, akkor majd máshogy fogod látni a dolgokat :)
2013. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
35%

jajj, nehogy már sajnáljalak:)

menjé oszt takaríccsá ki mer tiszta kosz a lakás, nem is engedtem meg h itt írkáljáááá!!

2013. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Akkor operáltasd át magad férfivé és örülj, hogy te lettél az élet császára...


Nem, ez nem ilyen egyszerű. Elvált, de szerető apák tudnának mesélni, legalábbis aki tipikus bírót kapott, aki csak akkor nem az anyjának adja a gyereket, ha az nagyon durván alkalmatlan.


A házimunkához köze nincs a nemnek, oké, hogy társadalmilag s ebben az országban kicsit munkásabb lehet rendesen elosztani a munkát, de meg lehet csinálni. Szar ügy, ha valaki gyönge és hagyja kihasználni magát, nem is nézem sokba a kihasználóját, de azért a nem önmagában nem okoz ilyesmit.

A problémás menstruáció szar ügy lehet, sajnálom is az érintetteket, akik nem csináltak semmi rosszat, bár egyeseknél segít a megfelelőbb táplálkozás vagy tudom is én.


Mit szólnál, ha olyan korban vagy helyen élnél, ahol valóban sokkal rosszabb a nőknek?

A szülést amúgy nem mindenki tartja óriási negatívumnak a terhességgel és a gyermekkel való szorosabb kapcsolattal együtt... Az tipikusan nem egy egyértelműen negatív dolog ;)

2013. szept. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbáltál volna élni az 1900as évek előtt,mondjuk Japánban vagy Kinában na ott teljes jogú kuss volt a nőknek.Am meg nemtudom mi alapján hasonlitod össze a kettőt,mert a férfiak sokkalta megerőltető munkát végeznek mint a nők,nemtudom láttál te épitkezésen egésznap sitett lapátoló,zsaluzó,esetleg targoncázó vagy daruzó "cicababákat?! NEM!Akkor miről beszélgetünk?!Vagy te fogsz kereket cserélni,olajat cserélni,betonozni mondjuk a ház körül,vagy te fogsz csempézni a fürdőszobába,parkettát rakni,esetleg ha eldugul a deritő te fogod merni a szrt?!NEM!Tovább szerintem fölösleges forszirozni a témát.
2013. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
kapja az ívet a kisasszony, de rendesen, nem is baj, mert úgy látszik, a világról alkotott képe elég rossz.
2013. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#4: Azért sok férfi nem végez fizikai munkát, van női kamionsofőr ésatöbbi. Oké, hogy nagy általánosságban a férfiak keményebb fizikai munkákat végeznek, ez természetes is, hisz erősebb fizikumúak. Csak szeretem megjegyezni, hogy nem olyan fekete-fehér a dolog.

Miért ne csempézhetne fürdőszobát egy nő? Nálunk az én részem a burkolás (padló, fürdőszoba, terasz), ahogy majdnem minden barkácsolás, a kőtörés nagyobbik, a fahasogatás fele az enyém (mert utóbbiért mindketten odavagyunk, igaz, ez már a múlt, már villannyal fűtünk). Ebben igazán semmi nincs, ezek (rövidtávon) nem nehéz munkák, az én piciny izomzatom is bőven elég hozzájuk.


Az olajcsere pedig aztán igazán nem nemfüggő, bár én eddig csak láncot brigécioloztam és fújtam, mert mindig volt valami más teendő, ami miatt szerelőhöz vittük a motoromat, amikor olajcsere volt esedékes.


Nem kell ekkora fontosságot tulajdonítani a puszta nemnek...

Nem is a nőknek rossz, hanem az androgünöknek és az egyéb, gender binary-n kívülálló embereknek, akik nem tudják magukat egyértelműen s biológiai nemüknek megfelelően besorolni a két nem némelyikébe... :P

2013. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Letört a körme mosogatás közben és most ezzel kompenzál.
2013. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Most ez lényegtelen szerintem.De vannak tipikus férfi meg női munkák ,mert van olyan tipikus férfi munka amit ha a nő kettészakad akkor se tud megcsinálni ,tudomásul kell venni.Ezen nem kell felháborodni,mindenki azt csinálja ami munka rávan osztva,ennyi az egész :)
2013. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nőnek sem jó, férfinak sem jó, nem jó lenni, sehogy sem jó

"Hegy lettem volna, vagy növény, madár..."

*

Szellőtől fényes csúcsra röpít fel a vágy

s lenn vár a gőzt lehelő iszap.

A hallgatag növények szerelme emberibb.


A madár tudja tán, hogy mi a szabadság

mikor fölszáll a szél alá

és ring az ég hullámain.


A hegyek tudják hogy mi a méltóság,

hajnalban, alkonyatkor is,

a lomhán elheverő hegyek...


Hegy lettem volna, vagy növény, madár...

vigasztaló, pillangó gondolat,

tűnő istenkedés. Ma már

az alkotás is rám szakad.


Randóti

[link]

2013. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
*Radnóti
2013. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!