Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Állandó jelleggel ugat a...

Állandó jelleggel ugat a nagytestű kutyájuk! Mitévő legyek a felettünk lakó szomszéddal? A házi rend kimondja hogy kutyát csak akkor lehet tartani ha az másokat nem zavar.

Figyelt kérdés
De engem nagyon is zavar! Írtam nekik már levelet hogy változtassanak a dolgon, de nem történt semmi! Ha felmegyek be kopogni nem nyitnak ajtót (nincsenek otthon)Mi lehetne a következő lépés? Polgár mesteri?

2013. aug. 11. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Először is tanuld meg az anyanyelved alapvető helyesírási szabályait. Másodszor beszélj velük, valamikor biztosan otthon vannak, egy névtelen levelet, pláne ha olyan stílusban íródott, persze, hogy nem vesznek komolyan. A "polgár mesterivel" nem mész semmire, mert életvitelszerűen használják a lakásukat, a kutya ugat, a macska nyávog, a kisgyerek sír, a kamaszgyerek zenét ordíttat... a kutya gazdájával érdemesebb megbeszélni, hogy mozgassa meg az ebet, mielőtt elmegy otthonról, hogy szerencsétlen ne ugasson unalmában egész nap.
2013. aug. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megjegyezném hogy nem így volt megfogalmazva a kérdés csak nem fogadta el a rendszer, ezért át helyeztem egy szövegrészt és véletlen elküldtem ha nem lenne egyértelmű! Én tulajdonos vagyok ők pedig csak albérlők! aki vissza köszöni nem tudd nem hiszem hogy ha megkérem változtatna valamit is a dolgon! Szerintem egy csecsemő sírást ne tegyünk már egy nagytestű kutya állandó ugatásával szembe!!! esetleg más tipp???
2013. aug. 11. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Verd a popsidat a földhöz, kis pukkancs. Jóhogy nem fogják elaltatni az egészséges kutyájukat, mert te vergődsz: a kutya ugat, ó, ne, jaj, de szokatlan dolog -.- Amilyen modorod van, én se köszönnék vissza.
2013. aug. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
Már ezerszer le lett írva , fel kell jelenteni a jegyzőnél , birtokvédelmi eljárást kell kezdeményezni. Kijönnek terepszemlére, és ha fenn áll a zavarás, kötelezik a kutyatulajt az eb elcsendesítésére, kap bírságot ,és ha záros határidőn belül nem neveli meg a kutyáját akkor el kell távolítania a lakásból.
2013. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, nem a szórenddel volt az elsőnek problémája.

Hanem:

- házi rend => házirend

- kimondja után vessző

- levelet után vessző

- bekopogni egybeírandó

- polgármester egy szó

- áthelyeztem egybeírandó

- visszaköszönni egybe, és két n-nel

Kijelentő mondat végére pont való, nem felkiáltójel.

Mondatot nagybetűvel kezdjük.

Plusz néhány helyről hiányzik még vessző.

:)

2013. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Most nem azért,a kérdező nem helyesírási tippeket kért.Az állandó ugatás valóban zavaró lehet.Attól,hogy kutya,a tartójának vannak kötelezettségei is.Ha van közös képviselő,lehet hozzá is fordulni,vagy a lakástulajdonoshoz,aki bérbe adta a kecót.Ha nincs megoldás,közjegyző.
2013. aug. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
74%
Nálunk is egy időben folyton ugatott a szomszéd kutyája (nem foglalkoztak vele rendesen). Többször is írtam nekik levelet, ami egyszer használt, egyszer nem. Egy idő után feladtam, és vettem magamnak füldugót, hogy legalább az éjszakát kibírjam.
2013. aug. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
58%
a jegyző meg a közjegyző nem ugyanaz.
2013. aug. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!