Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Biztos, hogy van lelkünk?

Biztos, hogy van lelkünk?

Figyelt kérdés
Honnan gondolta ezt aki "kitalálta? Mivel bizonyítható? Stb
2013. szept. 20. 23:48
 1/7 Mirk ***** válasza:

Nem biztos és nem bizonyítható. Ha te hiszel benne és ezáltal jobban érzed magad, boldogabb leszel és elégedettebb, akkor igen, van lelkünk.


Onnan ered, hogy az emberek félnek a haláltól, mivel az ember egy olyan állat akinek öntudata és elméje van. Ez azt jelenti, hogy képes olyasmikkel foglalkozni, hogy "mi lesz majd a világgal, ha én már nem leszek?", meg "Csodálatos és páratlan elmém TÉNYLEG örökké mindenestül megszűnik és ÉN ez a hang a koponyámban TÉNYLEG nem fog már szólni?". Ezért kitalálták, hogy van bennünk valami megfoghatatlan de mégis nagyon fontos rész, ami valamilyen nem teljesen tiszta, de mindenképpen tuti módon - mennyország, valhalla, nirvána, reinkarnáció - megmenekül az enyészettől és "mégsem halunk meg teljesen".

Ez sok embernek biztonságérzetet ad. És itt kezdődnek a vallások, gondolom tudod folytatni...

2013. szept. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy van, mint ahogy az sincs bizonyitva hogy nincs. A tobbi meg mind belemagyarazas epp arrol az oldalrol ahonnan valaki latja a dolgot.
2013. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem mindenkinek van... Egyébként ezt is az elme, a tudat generálja. De gondolom te is használod a hétköznapi kommunikációban a lelkiismeret, vagy a lelki társ, vagy a lélekben ott vagyok kifejezéseket, tehát valami alapja biztos, hogy van, de félre ne érts, én nem ezzel akarom bizonyítani, csak egy gondolat volt.
2013. szept. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is potn ezen filóztam tegnap este.

Azt amúgy hallottátok, hogy tudósok "lemérték" és 21 gramm az emberi lélek? De én ezt nem értem, hogy hogy tudták lemérni?

2013. szept. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mirk leírta a lényeget a koncepció eredetével és eredetének okával kapcsolatosan.


Mivel a lélek is egy hitfüggő dolog, mindössze a te hitedtől függ, hogy hiszel-e benne vagy sem, mert bizonyítékok viszonylag nincsenek rá ( ezt főképp a hívő emberek úgy jellemeznék, hogy “ A hívő embernek nem kellenek bizonyítékok, a hitetlen embernek pedig semmilyen bizonyíték nem elegendő. “ ).



# 4 – 1907-ben Duncan MacDougall doktor megmérte 6 páciens testsúlyát halál előtt, halál közben és halál után. A különbség 21 gramm volt, ezt tulajdonította a “ lélek súlyának “.

Azóta persze számos támadás érte már ezt a kísérletet.

2013. szept. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21 gramm
2013. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
csak a hitványak és a gyávák hisznek ebben a gyalázatban aminek inkább a nevét sem mondom ki ......ez a vmi az emberiség szégyene.....a gyengék művészete akik képtelenek megbírkózni a gondolatal hogy véges az életük.....az erősek ezt nem hiszik ell...az erős emberek akik kevesen vannak ők nem hisznek vmit hanem tudnak....a hitt a legszégyenletesebb dolog amit az ember művell.....egy betegség amelyet a többség terjeszt mint egy himlőt...a kérdezőnek azt mondom hogy aki ugy gondolja hogy van lelke azok mind féllnek a haláltól az éllet végétől...csak ezzel próbálják meg félelmüket ,gyengeségüket palástól......inkább éllj a jelenbe a valóságban és recionalitásban.....mint egy hazugságban amelyet azért ell kwl ismerni hogy hogy az emberi történellem legtökéletesebb hazugsága....én még a lélek gondolatától is viszolygok , menekülök tőlle...ted te is igy vagy ha megpróbálod befogadni elfogadni előbb utóbb megfertőz mint egy paratiza.
2014. aug. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!