Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öregek miért ülnek mindig...

Az öregek miért ülnek mindig mellém a buszon amikor van még csomó hely? (lent)

Figyelt kérdés
Akárhányszor egyedül utazok busszal és felszáll egy öreg (általában nők) mindig leülnek mellém anélkül, hogy megkérdeznék, hogy szabad-e a hely, pedig sok hely van még a buszon. Ha nincs másik hely akkor nem zavar. Én mindig megkérdezem, hogy szabad e a hely kivéve ha valaki zenét hallgat. Aztán elkezd faggatni, hogy hol szállok le meg a másik településen, hol lehet leszállni, meg hol lakok. Mi köze hozzá? Ha nincs hely és felszáll egy öreg akkor átengedem a helyet. Múltkor pl kívül ültem, volt még hely a buszon erre egy öreg nő azt mondja üljek a belső székre, átültem erre azt mondja "azér ám, énis így gondoltam". 14/f

2013. szept. 22. 00:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
22%

Ha megkérdezné azt mondanád, hogy nem szabad? :)


Amúgy szerintem sokat mondó, hogy itt a többség azt veszi normálisnak, hogy az ember egyedül üll és nehogy oda jöjjön más a közelébe.


Az ilyen semleges kérdések meg egyszerűen egy beszélgetés elkezdésére szolgálnak. Ahol ha kedves, barátságos a másik akkor szintén kérdez ezt azt és kellemesen eltöltik az időt.

2013. szept. 22. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem is mondta egy válaszoló, azért ül le melléd, mert szeretne beszélgetni.

Egyik idősebb ismerősömmel múltkor pont erről beszélgettünk és mondta hogy ő is leült egy srác mellé a buszon, de nem tudott beszélgetést kezdeményezni, mert utólag vette észre, hogy be van dugva a fülébe a hangszóró.


Én a buszon hamar leszállok, nem utazok többet 10 percnél, így ha megkérdezik h szabad-e a hely, nem vágom egyből azt rá, hogy "persze tessék csak", mert nem akarom a következő megállónál felállítani az idős nénit/bácsit, hanem azt mondom neki, hogy "én úgyis leszállok xy-után, tessék belülre ülni!"

EL VAN INTÉZVE :D

2013. szept. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
örülj hogy nem állítanak fel :D
2013. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ha megkérdezné 99% hogy azt mondanám szabad a hely, de amikor csak úgy leül, esetleg a táskámat is ledobja az zavaró. Meg őszintén egy kb 70 éves embernek nem lenne jobb beszélgető partner egy 60+ os?
2013. szept. 22. 11:19
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

Ez most komoly,ledobják a cuccaitokat??

Oké hogy az idôseket tisztelni kell,de azért ôk se engedjenek már meg mindent maguknak..a tiszteletet ki kell érdemelni.

2013. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

A lehetőségek, amik most eszembe jutnak:

- cuki vagy szerintük;

- jó az illatod;

- emlékezteted őket az unokájukra;

- gondolják, h jó társaság leszel. :D

2013. szept. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
94%

Életemben EGYSZER buszoztam. Be volt dugva a fülem, szinte üres volt a busz, direkt leghátrább ültem, hogy ne kapjak társaságot, mivel nem vagyok egy nagyon beszélgetős fiú... Erre meg az öreg néni mellém ül, és hiába tettem a másik székre a táskámat, jelezvén, hogy nem akarom, hogy ideüljenek, fogta és letette a földre, majd leült. 3 percre később megkért, hogy cseréljünk helyet, én mondtam neki, hogy sajnálom de nem, mivel én utálok kívül ülni, rosszul vagyok tőle még a tanulmányi kirándulásokon is.... Jött a szokásos maszlag, hogy tiszteljem az öregebbeket, majd én egy egy halvány mosollyal, vissza tettem a fülhallgatót a fülembe... Ekkor jött egy idősebb férfi, aki azt mondta, hogy ennyire nehezemre esik elülni a másikra, én meg megmondtam nekik szemtől szembe, hogy van más ülőhely is, nem kényszerítette senki sem, hogy üljön mellém. Később mikor csörgött a mobilom, és épp beszélni próbáltam, az a nő, meg direkt olyan hangosan beszélt, hogy én nem hallottam már a saját gondolataimat sem. A végén, mikor leszálltam, illetve leakartam szállni, akkor jött az, hogy ultra lassan állt fel, és a sofőrnek kellett mondanom, hogy várjon, mert én leakarok szállni.

(Ha nem lenne ilyen gyenge gyomrom, szívesen átadtam volna neki a helyet, de nem akartam, mivel nálam ez hányással szokott végződni a buszokon, és ha belül ülök, engem megnyugtat. :-) /osztállyal buszozni más, mint más emberekkel, én úgy gondolom/

Azóta az EGY alkalom óta, az ELSŐ buszozásom óta, az az EGY idősebb hölgy miatt, anyukám visz-hoz haza a suliból.

2013. szept. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én örülök ha leül mellém egy öregasszony. ha megyek szombathelyröl Budapestre végigjárom a vonatot hogy találjak öregasszoynt de sajnos kevésszer van szerencsém meg mikor találtam egyet nehezen nem mindegyi beszélget ám. Én szeretem az öregeket meg azok a régi fülkés kocsik hiányoznak volt mikor idösebb páral vagy nénivel jól elbeszélgettünk.
2014. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nyilván ha bunkó az illető, akkor idegesítő. De én örülök, ha leül valaki mellém a buszon (legyen akár idős néni). Most mi történik? Egy jót beszélgetünk? Vagy nem tudom nyomkodni a telefonom?

De mint mondtam, az más, ha valaki olyan stílusban viselkedik, ami tényleg zavaró.

2018. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!