Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyik barátom vagdossa...

Az egyik barátom vagdossa magát elég durván, nem mondja meg, hogy miért csinálja, de komolyan aggódom érte, most mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. szept. 23. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kiszedni belőle. Mondd neki, hogy mellette állsz és talán még segíteni is tudsz neki. Ha nem mondja el, akkor szólj a hozzátartozóinak, hátha ők elérnek valamit nála.
2013. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem mondja meg, miért? Próbáld megállítani, esetleg szólj róla valakinek! Ezt nem szabad annyiban hagynod!
2013. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele sokat, hátha megnyílik egy idő után és elmondja, hogy mi a baj. És ne arra kérdezz rá konkrétan, hogy miért vagdossa magát. Hanem beszélgessetek mindenféléről. Te is mesélj neki, hogy mi bánt téged, milyen problémáid vannak. Aztán lehet, hogy ő is elmeséli az övét.
2013. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Lehet,hogy fakir.

2. Lehet,hogy hülye.

3. Lehet,hogy meg akar halni.

Beszélj vele azt ajánlom.

2013. szept. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beszélgess el vele, de ne vádlóan, meg lesokkoltan, azzal nem érsz el pozitív hatást.


18:22-vel nem értek egyet (a motivációkkal), a legtöbb vagdalóban nincs öngyilkossági szándék, és az intelligenciával/műveltséggel sem függ össze. Az alábbiak jöhetnek képbe:


- Feszültséglevezetés (a leggyakoribb ok) - az illető így "kezeli" a stresszt, hogy megfogható dologgá, fájdalommá alakítja, ez rövid időre megnyugvást okoz neki.

- Azért, hogy egyáltalán érezze magát (akkor fordul elő, ha az illető nem érzi valósnak magát vagy a környezetét, vagy érzelmileg üresnek érzi magát)

- Önkifejezés (dekoráció, tudom, bizarr, egyfajta szabadságvágy és a saját test fölötti kontroll "öröme")

- Csoporthoz tartozás (mára elég ritka, kb a bandatetkó egyszerűbb és olcsóbb verziója)

- Szexuális fétis.


Meg nyilván más okok is lehetnek. Egyébként nagy eséllyel nem tudod róla lebeszélni, és ha túl sokat erőszakoskodsz vele a témában, elidegenedhet tőled.

2013. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam már beszélni vele,de nem fogad el segítséget és lebeszélni sem tudom semmiről,és biztos vagyok benne,hogy lelki okok miatt vagdossa magát.Köszönöm az eddigi válaszokat.
2013. szept. 24. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!