Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szerezzek hobbit magamnak?

Hogyan szerezzek hobbit magamnak?

Figyelt kérdés

Körülöttem mindenki csinál valamit csak én nem. Az egyik énekel, a másik táncol, a harmadik rajzol stb. Engem ezek közül csak a rajz érdekel de rajzolni meg nem tudok és nem is találok a közelben tanfolyamot meg semmit sem. A sportokban sem vagyok jó. Régebben szerettem volna megtanulni gitározni, de már nem nagyon érdekel. Az állatok érdekelnek még de nincs türelmem tanítani a kutyámat. Konkrétan egész nap csak ülök a gép előtt vagy ha nem akkor telefon van a kezemben. Mások mit csinálnak? :S

16/L


2013. szept. 30. 19:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Én például, ha nem tanulok, vagy a barátaimmal vagyok, akkor olvasok, filmet, vagy sorozatot szoktam nézni, vagy esetleg játszok valami a számítógépen.
2013. szept. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Kiskoromban szerettem olvasni, de már nem. Én nem tudom, hogy mi van velem de nem köt le semmi és ez olyan gáz. Filmeket szeretek nézni, sorozatot nem. Szeretnék kicsit kiszakadni ebből a gépes világból egy kicsit.
2013. szept. 30. 19:53
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát, a hobbit nem "szerezni" szokták, az általában adódik inkább...

De csak pár ötlet:

- olvasás

- írás (regény, versek, novellák...)

- rajz, festés, szobrászat, vagy egyéb kézműves dolog (pl., van, aki gyöngyöt fűz, vagy bármi... nézz körül egy hobbi boltban, pl. a WestEndben vagy a Mammutban.)

- valami sport (úszás, torna, tánc, futás, tenisz, pingpong, kosár... akármi!)

- nyelvtanulás, akár magadtól (én is így csinálom)

- nagy séták, kirándulások

- sütés/főzés (nézz recepteket pl. a nosalty-n, hátha megjön a kedved kipróbálni valamelyiket)

- filmek gyűjtése, rendszerezése, "elemzése"

- utazás (sajnos ez elég költséges hobbi :))

- társasjátékozás, kártyázás (ehhez persze kellenek barátok, akik szintén ezt szeretik)

- színház, mozi

- bárminek a gyűjtése (bélyeg, telefonkártya, rágópapír, szalvéta...)


És ez tényleg csak pár példa, a lehetőségek tárháza végtelen!

2013. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, tudom de én nem értek semmihez sem. És tudom, hogy én vagyok a hülye de ezek között sincs olyan ami érdekelne. Szeretek sétálni de ez nem olyan hobbiféle. Amúgy egy kis szar lepusztult kis városban élek.
2013. szept. 30. 20:25
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha csak az sportolna, aki őstehetség, a sportegyesületek kétharmadát fel lehetne oszlatni. A sport, hobbi szinten, nem a tehetségről szól, hanem arról, hogy valami kellemes, hasznos és egészséges tevékenységgel töltsd el a szabadidődet. Ergo hacsak nem akarsz versenyezni, akkor semmi jelentősége annak, hogy nem vagy jó a sportokban. Kocogni, kényelmes tempóban fel-alá úszkálni, vagy egy labdát dobálni/rugdosni/ütögetni mindenki tud.

Lehet, hogy azért untad meg az olvasást, mert nem jó könyveket próbáltál elolvasni. Néhány igazán jó könyv nagyon fel tudja dobni az embert.

Ha érdekel a rajz, járhatsz múzeumba, olvashatsz híres művészekről, gyakorolhatsz rajzolni a netről, vagy gyűjtheted híres művészek albumait. A rajz is olyan, hogy hobbi szinten nem baj, ha nem vagy tehetséges.

2013. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, ha ennyire nem érdekel semmi, akkor passz... Fura vagy. :S
2013. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretek sportolni mert hamar elfáradok meg a játékokhoz legtöbbször több ember kell. Bevallom, sose olvastam még könyvet, a kötelezőket se olvastam soha végig csak az Egri csillagokat azt hiszem. Még a Vukot sem olvastam el. Mindig visszahúzódó voltam, kiskoromban alig szóltam az emberekhez és amikor megtanultam olvasni mindig jelentkeztem, hogy olvasni akarok. Nekem ment a legjobban az osztályban, itthon sokat olvastam nagyanyámnak a Jancsi és Juliskát, az irodalom könyvemből szövegeket meg ilyen hülyeségeket. Azóta nem próbálkoztam könyvekkel és szerintem nincs olyan a Robinsonon kívül amit szívesen elolvasnék. A művészek, költők élete sem izgat túlzottan. Az a baj a rajzolással, hogy nagyon ritkám sikerül nagyon jókat rajzolni, aztán már nem, és ha nem úgy sikerül az a vonal ahogy én akarom akkor összegyűröm és bevágom az asztalom mélyébe és már tele van félbehagyott dolgokkal a szekrény amiket végül kidobok.


Tényleg nem tudom, hogy miért van ez de engem is idegesít :S

2013. okt. 2. 21:05
 8/10 Ravel ***** válasza:

Ha hobbiból csinálsz valamit legyen az sport, vagy rajzolás vagy bármi más akkor annak nem kell tökéletesnek lennie, persze mindenki törekedik a jó teljesítményre de maratont se ültükből futnak az emberek hanem megelőzi sok munka.

Az olvasás pedig olyan amire nem lehet azt mondani, hogy nincs olyan könyv ami tetszik (hiszen rengeteg féle van). Ha szeretnél olvasni akkor nézz körül az internetes könyves oldalakon (libri, alexandra, moly stb) ott elolvashatod a könyvek tartalmát és így nagyobb az esélye annak, hogy tetszeni is fog, mintha találomra kezdenél bele valamibe.

2013. okt. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Bevallom, sose olvastam még könyvet, a kötelezőket se olvastam soha végig..."


- Te jó ég.

Akkor veled jobb is nem foglalkozni többet, úgyis reménytelen vagy.

Buta és ráadásul egysíkú. Nem érdeklődsz semmi iránt, csak vergődsz itt.

Tök feleslegesen próbáltunk mindannyian segíteni neki.


És nehogy elolvass egy könyvet is! Isten mentsen tőle! Pff...

2013. okt. 3. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ajánlok pár hobbit válassz:

Fényképezés:

- Fotózz telefonoddal minden ami megfog ami tetszik

Facebook csoport:

- Facebookon ossz meg valamit amit érdekli az embereket Pl: fotók

Gyüjts valamit ami mindenkinek van:

- Kártya, képeslap, szalvéta, öngyújtó, gyufa,

- Rajzolásra azt tudom tanácsolni hogy egyszerű képeket kezdj el kopírozni 30-40 rajz múlva már nem lesz rá szükséged mert beléd rögzül!

- Lényeg csinálj olyan amit tudsz csinálni! Ne keresd mások mit csinálnak!

2014. febr. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!